Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Panie i panowie skompletowali ligowe punkty Kręglarstwo 2018-12-04 16:21:49
Szczęśliwa była ligowa niedziela 2 grudnia 2018 roku dla obu zespołów "Polonii 1912" Leszno. Panie i panowie górą w swoich meczach.

Polonia - Alfa Vector (kobiety)

To był mecz o prowadzenie w tabeli na koniec pierwszej rundy. Po 4 kolejkach obie ekipy miały w dorobku po 6 punktów a w pozostałych elementach tabeli nieco lepiej wyglądała "Alfa". Po piątej kolejce jednak "Polonia" powróciła na fotel lidera kobiecej ligi za sprawą wygranego 5:1 (2217:2079) meczu.
Pierwszy blok zakończył się podziałem punktów ale jednak z dość znaczną przewagą "Polonii" w zbitych kręglach. Nie dała rady wywalczyć punktu Kinga Konopa, przegrywając kręglami 525:530 z Liwią Strzelczak. Kinia ze stanu 0:2 w setach doprowadziła ro remisu 2:2 ale strat poniesionych w pierwszej fazie pojedynku nie zdołała odrobić. Inaczej wyglądał pojedynek Moniki Leciejewskiej z Małgorzatą Kurcok, zmienioną na Martę Strzelczak. Monia dawno nie zagrała tak wysoko a całym zyskiem jej rywalek był tylko zremisowany set trzeci. Reszta należała do "polonistki", która wygrała 3,5:0,5 przy wynikach 574:515.
Drugi blok już wyraźnie pod dyktando gospodyń niedzielnego meczu. Nicoletta Dudziak wreszcie w lidze zagrała tak, jak w kilku turniejach indywidualnych i mimo początkowych problemów uporała się z Izą Torką 3:1 przy wynikach 552:515. Ostatni punkt do końcowego sukcesu dołożyła Anna Chwastyniak. Jej rywalka Joanna Sadłocha zdołała wygrać tylko ostatniego seta, gdy już było praktycznie po meczu. Ania Chwastyniak pokonała rywalkę 3:1 (566:519).
To był chyba najlepszy mecz "polonistek" w sezonie. Oby podobna skuteczność dopisywała w rundzie rewanżowej.


BOSiR Brzesko - Polonia (Mężczyźni)

Po wygranej tydzień wcześniej z "Czarną Kulą" Poznań zespół "Polonii" udał się w daleką wyprawę do Brzeska. Z pewnością gospodarze byli faworytami ale to jednak zespół z Leszna zgarnął całą pulę wygrywając na wyjeździe 6:2 (3215:3173). W meczu nie brakowało i dobrych i kiepskich wyników. Zresztą wystarczy prześledzić protokół meczowy.
Po bloku pierwszym było 1:1 ale "Polonia" zdołała wypracować sobie lekką "górkę" w strąconych kręglach. Filip Łochowicz nie sprostał Mateuszowi Goździkowi ale lekkim usprawiedliwieniem juniora młodszego "Polonii" może być fakt debiutu na brzeskich torach. Ten pojedynek wygrał Goździk 3:1 (534:507). Co Łochowicz stracił, to z nawiązką odrobił Patryk Konarkowski. "Polonista" wypunktował Szymona Kosza setami 3:1 a kręglami 565:524 i przewaga 24 kręgli była po stronie gości z Leszna.
Blok drugi z udziałem aż 6 zawodników. Pojedynek numer 3 według protokołu był chyba najciekawszym momentem meczu. Reprezentant "Polonii" Adrian Szulc wypunktował 2,5:1,5 Jakuba Tomczyka przy wynikach 569:557. Sety 1,2 i 3 tej rywalizacji były bardzo wyrównane. Dziwny i słaby był pojedynek kolejnej pary: Tomasz Uschler kontra Szymon Kaliski. Kaliskiego od 3 toru zastąpił Patryk Wawrzyniak, z kolei Uschlera na ostatnie 30 rzutów zmienił Damian Czernecki. W tym pojedynku typu "kto gorzej" punkt wywalczyła "Polonia" wygrywając 3:1 a w kręglach 512:481. Po tej fazie meczu było więc 3:1 dla teamu z Leszna mającego też przewagę 57 kręgli.
Ostatni blok znów na remis w pojedynkach ale w kontekście całego meczu jedynym zyskiem gospodarzy było zmniejszenie przewagi "Polonii" w kręglach. Mateusz Klecha odzyskuje dobrą formę i w Brzesku wypunktował 3:1 Marcela Kociołka uzyskując najwyższy rezultat w meczu: 579 wobec 515 kręgli Kociołka. Kiepsko niestety spisali się ostatni dwaj zawodnicy grajacy w "Polonii": Kamil Kozłowski i zmieniajacy go już po pierwszym torze Mateusz Kraczewski. Obaj "poloniści" zdołali uzyskać tylko wynik 483 ulegając gładko 0:4 Jakubowi Kuryło, który zbił 562 "kołki". Kraczewski, podobnie jak wczesniej Łochowicz grał w Brzesku po raz pierwszy w karierze.
Oby wygrana wyjazdowa w Brzesku była dobrym prognostykiem dla krzepnącej w bojach drużyny "Polonii 1912" Leszno.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport