Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Ostatnie medale w roku 2018 Kręglarstwo 2018-12-18 17:22:39
Ostatnim medalowym akcentem dla kręglarzy "Polonii 1912" Leszno były 2 brązowe krążki Mistrzostw Polski Seniorów w sprintach i tandemach mieszanych.

Te dwa brązowe medale to dorobek tandemu Anna Chwastyniak i Mateusz Klecha oraz Moniki Leciejewskiej w sprincie seniorek.
Mistrzostwa rozgrywane we Wronkach zaczęły się od zmagań tandemów. Na pierwszej przeszkodzie zatrzymali się Kinga Konopa z Adrianem Szulcem odpadając dość pechowo z ekipą "Pilicy" Wojtaszek / Mocarski. Nasz tandem wygrał pierwszy tor, przegrał po dogrywce tor drugi i po kolejnych rzutach zwycięstwa przegrał cały pojedynek. Lepiej poszło tandemowi Monika Leciejewska i Michał Szulc, choć oni potrzebowali aż 3 serii rzutów zwycięstwa do wygranej nad tandemem Pawłowska / Czernecki.
Od kolejnej rundy rozpoczęli grę Anna Chwastyniak i Mateusz Klecha wygrywając z ekipą z Łazisk Gosia Kurcok / Kamil Fajkus. Na tym etapie odpadli niestety Leciejewska i "Buliś" w pojedynku z Basią Gandecką i Jędrzejem Michalakiem.  Ten sam tandem był w kolejnej rundzie rywalem Ani i Mateusza i tu górą "poloniści", a to oznaczało już medal. Na brązie się skończyło, ponieważ w półfinale po dogrywce mikst z Leszna uległ Agacie Banaszak i Sebastianowi Piosikowi. A pogromcy "polonistów" walkę o złoto przegrali z tandemem gospodarzy Julia Brodziszewska i Bartosz Krug.
Zmagania sprinterskie kobiet najwcześniej z zawodniczek "Polonii" rozpoczęła Monika Leciejewska od wyeliminowania Joanny Grzegorz. W kolejnej rundzie wszystkie "polonistki" wygrały swoje pojedynki: Anna Chwastyniak pokonała Justynę Szymańską, Kinga Konopa wygrała z Jagodą Dziamską a Monika Leciejewska z Małgorzatą Kurcok.
W ćwierćfinale doszło do "siostrzanej" rywalizacji Ani z Moniką i do półfinału weszła Leciejewska. Kinga Konopa odpadła po porażce z Patrycją Grzelak. W półfinale Grzelak pokonała kolejną "polonistkę" Monikę Leciejewską. Tym samym Monika Leciejewska zatrzymała się na pozycji trzeciej a Grzelak wywalczyła złoto po finale z Aliną Pstrąg-Wiligała.
Bez medalu sprinterskiego wrócili z Wronek panowie z "Polonii". Najwcześniej w szranki (bo jeszcze w sobotę wieczorem) stanął Adrian Szulc wygrywając z Mikołajem Kosowiczem.
W kolejnych fazach Mistrzostw było już różnie ale też los a właściwie ranking sprawił, że wszyscy sprinterzy z "Polonii" znaleźli się w tej samej części turniejowej drabinki. Niemniej jednak początek niedzielnych zmagań był obiecujący. Kamil Kozłowski odprawił Michała Pajora, Michał Szulc nie dał szans Patrykowi Mrowcowi, Mateusz Klecha wygrał z Karolem Nowakiem a Adrian Szulc pokonał Jarka Bonka.
W 1/8 nie było już niestety zbyt "różowo". Kozłowski przegrał z Tomkiem Masłowskim, "Adis" nie dał rady Konradowi Mocarskiemu a w "bratobójczym" pojedynku Michała Szulca z Mateuszem Klechą górą był "Buliś".
W ćwierćfinale Michał Szulc nie pomścił starszego brata i też przegrał z Konradem Mocarskim. Tym samym zakończyły się szanse medalowe dla "polonistów".
Sprinterski złoty medal w gronie seniorów wywalczył Patryk Lukaszewski ze "Startu" Gostyń. Niespodzianka? Z jednej strony na pewno tak. Ale z drugiej strony patrząc lista "ofiar" Lukaszewskiego w drodze po złoto jest naprawdę imponująca. Zawodnik z Gostynia kolejno odprawiał Mateusza Radzi, Sebastiana Piosika, Arka Stacheckiego, Jarka Michalaka, Piotra Kielibę i w finale po 2 seriach rzutów zwyciestwa Konrada Mocarskiego. Szacunek.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport