Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Ostatnie medale kręglarskiego sezonu 2015/2016 Kręglarstwo 2016-06-07 10:37:30
Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów rozegrane w Tarnowie Podgórnym zakończyły się dla "Polonii" Leszno wywalczeniem złota przez juniorów i brązu przez juniorki.

Turniej o Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii juniorów trwał 2 dni. Najpierw w sobotę 4 czerwca walczyli juniorzy. Niedziela 5 czerwca poświęcona była na rywalizację juniorek.
Walka o medale w obu przypadkach była szalenie emocjonująca ale koniec końców podział medali był dokładnie taki sam jak przed rokiem. Podium juniorów dla "Polonii 1912" Leszno, "Startu" Gostyń i "Dziewiątki-Amiki" Wronki. Medale juniorek dla "Dziewiątki-Amiki" Wronki, "Polonii" Łaziska i "Polonii 1912" Leszno.
Sobotnia rywalizacja juniorów w gronie 7 zespołów była szalenie zacięta i w praktyce pokazała słuszność stwierdzeń, że "nie można dzielić skóry na niedźwiedziu" czy też "dopóki piłka w grze".  Po grze trzech zawodników wydawało się, że nic nie jest w stanie zabrać złotego medalu zawodnikom "Startu" Gostyń. Ekipa "Startu" miała 60 kręgli przewagi na "Dziewiątką" Wronki i 62 kręgle nad "Polonią" Leszno przed pojawieniem się na torach ostatnich graczy. Ale to co niby niemożliwe stało się faktem. "Polonista" Michał Szulc rozkręcał się z toru na tor i ostatnim rzutem dał "Polonii" Leszno złoty medal. Drużyna z Leszna wyprzedziła "Start" o 3 kręgle i "Dziewiątkę-Amikę" o 30 "kołków". Ostateczna kolejność na podium była następująca: 1. "Polonia 1912" Leszno - 2174; 2. "Start" Gostyń - 2171; 3. "Dziewiątka-Amica" Wronki - 2144.
Dla zwycięskiej "Polonii" Leszno grali i punktowali (w kolejności startów): Filip Glapiak 530, Mateusz Klecha 543, Kamil Kozłowski 512 i Michał Szulc 589. "Buliś" okazał się zdecydowanie najlepszym zawodnikiem turnieju o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów.
Dzień później do walki o tytuł przystąpiły juniorki. Naszym juniorkom, a dokładniej juniorkom młodszym, bo tylko zawodniczki tej kategorii reprezentowały "Polonię" Leszno, przyszło walczyć o medal brązowy. I tu sytuacja była dośc podobna jak dzień wcześniej u juniorów. O złoto walczyły drużyny z Wronek i Łazisk, natomiast "Polonii" Leszno przypadła trudna walka o najniższy stopień podium. Przystępująca do gry z trzeciego miejsca jako ostatnia w "Polonii" Natalia Włodarczyk miała do obrony 7 kręgli przewagi nad "Alfą Vector" i 25 nad "Tucholanką". Do walki o złoto lub srebro było zbyt daleko. Natalia po dobrej grze, zwłaszcza do zbieranych, powiększyła dystans nad rywalkami, spokojnie dając zespołowi medal brązowy. Szansę na złoto do końca miały zawodniczki "Polonii" Łaziska ale do pokonania drużyny z Wronek zabrakło im 7 kręgli choć po 2 torach gry ostatnich zawodniczek wydawało się, że złoto pojedzie na Śląsk.
Na podium Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek sezonu 2015/2016 stanęły: 1. "Dziewiątka-Amica" Wronki - 2145; 2. "Polonia" Łaziska Górne - 2139; 3. "Polonia 1912" Leszno - 2089.
Brązową "Polonię 1912" Leszno reprezentowały: Jolanta Stępczak - 487, Dorota Kwapisz - 523, Nicoletta Dudziak - 533 i Natalia Włodarczyk - 546.
Zespołami "Polonii 1912" Leszno podczas Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów opiekowali się Joanna Lajtke i Zygmunt Felenberg.
I tym podwójnie medalowym akcentem zakończyliśmy kręglarski sezon sportowy 2015/2016. Sezon bardzo udany i okraszony medalami Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport