Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Ostatnie kręglarskie medale sezonu 2014/2015 Kręglarstwo 2015-06-22 08:41:37
Do 32 medali Mistrzostw Polski w sezonie 2014/2015 wzrósł dorobek "Polonii 1912" Leszno po rozegranych we Wronkach Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorek i juniorów - ostatnim akcie kręglarskiego sezonu.

Juniorki i juniorzy "Polonii" Leszno bronili tytułów mistrzowskich wywalczonych przed rokiem na obiekcie w Tarnowie Podgórnym. O ile jednak o formę juniorów (a tym samym o obronę korony mistrzowskiej) można było być spokojnym, o tyle dyspozycja juniorek pozostawała ogromną zagadką. Dlaczego? Juniorzy ostatnio grywali regularnie i z dobrym skutkiem - w Mistrzostwach Polski sprintów seniorów i juniorów a część także w zawodach "Amica Cup". Zespół żeński złożony z samych juniorek młodszych praktycznie po sezonie ligowym nie miał startów z wyjątkiem Natalii Włodarczyk - uczestniczki Mistrzostw Świata U-18. Ale od Mistrzostw też już upłynął ponad miesiąc.
Jednak "poloniści" wywalczyli we Wronkach dwa medale: złoto juniorów w stylu nie podlegającym dyskusji i brąz juniorek, o który nie było łatwo.
Złoty medal juniorów "Polonii" Leszno stał się faktem bardzo szybko. Najpierw o wysokie otwarcie postarał się Filip Glapiak uzyskując wynik 564 kręgle. Następny w zespole "Polonii 1912" Michał Szulc - najbardziej chyba zapracowany polski zawodnik sezonu - dołożył 611 "kołków" i już było bardzo dobrze. Gdy kolejny "polonista", którym był Mateusz Klecha zapunktował na poziomie 563 a zawodnicy innych ekip gubili punkty po słabszych startach, już mogliśmy przyjmować gratulacje. Na trybunach nawet żartowano, że ostatni nasz zawodnik może kulać lewą ręką a i tak nikt "Polonii" złota nie odbierze. To stwierdzenie miało być żartem, tyle że ostatnim w "Polonii" był Kamil Kozłowski a więc zawodnik leworęczny. "Koziołek" zagrał dobre 90 rzutów a na ostatni tor wszedł za niego Hubert Klupieć. Ich wynik 545 kręgli sprawił, że "Polonia 1912" Leszno wywalczyła złoto z wynikiem 2283 kręgli i ogromną przewagą 120 i więcej kręgli nad pozostałymi ekipami. A losy srebra i brązu rozstrzygały się niemal do ostatniego rzutu Bartka Kruga z Wronek, który gonił ekipę "Startu" Gostyń. Zapas jaki mieli zawodnicy z Gostynia jednak wystarczył. I to ekipie "Startu" przypadło srebro z wynikiem 2163 a "Dziewiątka - Amica" z brązem o 2 kręgle za Gostyniem, czyli z dorobkiem 2161 "kołków".
I jako swego rodzaju ciekawostkę można podać, że Mateusz Klecha zdobył złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski w sezonie 2014/2015 we wszystkich kategoriach wiekowych, bowiem grał i w zespole seniorów, i juniorów, i juniorów młodszych.
Poziom gry juniorek był niższy niż juniorów ale trzeba odnotować znakomity wynik Marty Duszyńskiej z Wronek, która po rewelacyjnych zbiórkach zbiła 613 kręgli w swoim ostatnim starcie w kategorii juniorek. I to głównie dzięki niej zespół "Dziewiątki" sięgnął po złoto. Przed grą ostatnich zawodniczek wydawało się, że złoto dla Wronek jest już tylko formalnością. Tymczasem skutecznie grająca Renata Skrzypczak z Łazisk była bliska przegonienia teamu gospodyń. Zabrakło 13 kręgli. "Polonia" Leszno też miała drżenie serca w walce o medal brązowy, bo wyglądająca na bezpieczną przewaga 46 kręgli nad "Alfą Vector" topniała na ostatnim torze w tempie szybkim za sprawą świetnej postawy Liwii Strzelczak. Na szczęście dla nas, zawodniczka "Alfy" odrobiła 41 "kołków" i mały zapas w postaci 5 kręgli jeszcze pozostał.
Jak grał zespół juniorek "Polonii"? Grał dość równo ale tak jakoś bez błysku. Zaczęła Jolanta Stępczak uzyskując swój najlepszy wynik w sezonie: 533 kręgle i w zasadzie nie ma się specjalnie do czego w jej grze przyczepić. Druga na torach pojawiła się wypożyczona z Gostynia do "Polonii" Oliwia Wawrzyniak. Wynik 511, dobra gra do zbieranych ale szkoda strat w grze do pełnych, zwłaszcza w drugiej "30". Dorota Kwapisz zbiła 510 kręgli, czyli przynajmniej o 30 za mało. Dorota przez 3 tory znakomicie grała do pełnych i bardzo źle (i dziurawie) do zbiórek. Kończąca występ "polonistek" Natalia Włodarczyk zagrała podobnie jak Kwapisz: wysoko do pełnych ale przeciętnie i dziurawo do zbiórek. Tu też zamiast zbitych 530 kręgli  wynik powinien być spokojnie o 20 wyższy. I to by oszczędziło nerwów w końcówce. Ale medal brązowy stał się faktem.
W zamykających sezon sportowy 2014/2015 w kręglarstwie klasycznym Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów medale wywalczyli:
Juniorki: 1. "Dziewiątka-Amica" Wronki (2160); 2. "Polonia" Łaziska (2148); 3. "Polonia 1912" Leszno (2084).
Juniorzy: 1. "Polonia 1912" Leszno (2283); 2. "Start" Gostyń (2163); 3. "Dziewiątka-Amica" Wronki (2161).

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport