Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

O kolejne punkty nie było łatwo Kręglarstwo 2015-11-09 17:21:34
Oba superligowe zespoły kręglarskie "Polonii" Leszno stoczyły ciężkie mecze by nadal utrzymać status drużyn z kompletem punktów w ligowych tabelach.

Panowie walczyli z także do niedzieli niepokonanym zespołem "Dziewiątki - Amiki" II z Wronek. I ten mecz rozpoczął niedzielny maraton ligowy w Lesznie. Oba zespoły nie do końca mogły wystawić najlepszych graczy. W zespole z Wronek zabrakło Bartka Kruga. W "Polonii" skutki chorób odczuwali Bartek Włodarczyk, Mikołaj Piosik i Piotr Kieliba.
Już pierwszy blok meczu pokazał, że widowisko może być bardzo wyrównane. Takie też były pojedynki w tej fazie meczu. Adrian Szulc swoją grę przeciw Arturowi Piosikowi rozpoczął od wygrania 2 setów ale tylko różnicą 2 i 1 kręgla. Sety 3 i 4 dla Artura i tak naprawdę decydujące znaczenie miał set 3 wygrany przez zawodnika "Dziewiątki" różnicą 11 kręgli, bo set ostatni to znów styki (2 kręgle dla Artura). Ostatecznie ten pojedynek kręglami rozstrzygnął zawodnik gości 583:573. Równie ciekawa była rywalizacja Mateusza Klechy z Michałem Pajorem. Zaczęli od remisu po 134. Później tor dla Klechy 144:140 a następny dla Pajora 148:140. W tej sytuacji: 1,5:1,5 ale z przewagą 4 kręgli u Pajora, Klecha musiał wygrać ostatni tor. Tak też się stało (152:137) i wygrana "polonisty" 570:559 przy setach 2,5:1,5.
W drugiej odsłonie meczu na torach pojawili się w "Polonii" Bartosz Włodarczyk i Mikołąj Piosik mając za rywali Filipa Brzóskę i Włodzimierza Dutkiewicza. "Włodarz" rozpoczął znakomicie pojedynek z Brzóską ale z przyczyn zdrowotnych musiał zejść po 2 torach, na szczęście przy prowadzeniu 2:0 i 302:259. Do gry wszedł przeziębiony Piotr Kieliba a chwilę później (od 67 rzutu) w "Amice" Brzóskę zastąpił Jarosław Maćkowiak. Ten pojedynek zakończył się zwycięstwem "polonistów" 3:1 przy wynikach 559:497. W grającej obok parze Mikołaj Piosik - Włodzimierz Dutkiewicz lepszy okazał się "Dudzio". Mikołaj po kuracji antybiotykowej starał się bardzo ale nie dał rady i przegrał z Dutkiewiczem (najlepszym zawodnikiem gości) 1:3 przy wynikach 576:613. W tym ciekawym meczu po 2 blokach gier było więc 2:2 przy zaledwie 26 kręglach przewagi "Polonii".
Ostatni blok i znów ciekawie. Filip Glapiak walczył z Tomaszem Pajorem i walczył na remis 2:2 w setach. Ale to zawodnik ekipy gości zbił więcej kręgli i wywalczył trzeci punkt dla drużyny z Wronek wygrywając kręglami 569:547. Setowe zwycięstwa Pajora były bardziej okazałe, niż te gdzie triumfował Glapiak. Ostatnią parę tworzyli Michał Szulc i Mateusz Borowski. Do połowy był to pojedynek jednostronny. "Buliś" prowadził 2:0 oraz 318:255 i goście dokonali zmiany. Do gry wszedł Maciej Kląskała i "Macias" zagrał 2 dobre sety (315 w 60 rzutach) ale Michał Szulc nie zwalniał tempa i w setach 3 i 4 znów zbił 318 "kołków" uzyskując najlepszy wynik meczu 636 kręgli wobec 570 po stronie zawodników z Wronek. "Buliś" wygrał sety 3:1 a "Polonia" pokonała groźnego konkurenta z Wronek 5:3 (3461:3391).

Po pół godzinie na torach pojawiły się zawodniczki "Polonii 1912" i "Czarnej Kuli" Poznań. Niemal tradycyjnie w "Polonii" do pierwszego bloku wyszły Kinga Konopa i Joanna Lajtke mając za rywalki Małgorzatę Rozenek i Renatę Skrzypczak. Rywalka Kingi - Małgosia Rozenek w setach 1 i 2 stawiała "polonistce" duży opór i choć Kinia prowadziła 2:0 to w kręglach wynik brzmiał tylko 302:280 dla Konopy. Druga faza tej rywalizacji była już jednostronna: Konopa utrzymała wysoką skuteczność a jej rywalka wyraźnie spuściła z tonu. Efekt: 4:0 dla Konopy i ogromna przewaga "polonistki" w kręglach: 612:499. Jak ważna była to przewaga okaże się godzinę później. Kolejny punkt do dorobku "Polonii" dołożyła Joanna Lajtke - jak zwykle w tym sezonie w dramatycznych okolicznościach. Aśka wygrała z Renią Skrzypczak seta numer 1 w stosunku 142:133. W secie drugim kapitan "Polonii" do końca goniła rywalkę by seta zremisować po 143. Ale set kolejny dla Renaty  136:123 i "Lajcik" musi wygrać ostatnią "30" by wywalczyć punkt. Niemal do końca Aśka ma grę pod kontrolą ale rozjeżdża się na ostatnim rozbiciu a rywalka mając 3 rzuty do końca robi dwie "całe" i ma premię. Na szczęście dla gospodyń słabą premię, dzięki czemu Lajtke wygrywa tor i cały pojedynek 2,5:1,5 przy minimalnie gorszym wyniku 550:552. Po pierwszym bloku "Polonia" prowadzi 2:0 z przewagą 111 kręgli.
Nikt chyba nie przypuszcza, że ten mecz może jeszcze mieć taki przebieg, że gospodynie będą drżały o końcowy sukces. Do gry po stronie "Polonii" przystępują Natalia Włodarczyk i Anna Chwastyniak. Niestety od początku i Natalia i Ania grają słabo - inaczej niż ich rywalki Agata Banaszak i Julia Rzyha. W obu pojedynkach po 2 setach jest 2:0 dla zawodniczek z Poznania a przewaga "Polonii" topnieje. Praktycznie i Natalia i Ania nadają się do zmiany ale regulamin dopuszcza tylko jedną korektę w składzie meczowym. W miejsce Natalii do gry wchodzi Nicoletta Dudziak - najmłodsza zawodniczka "Polonii" ma walczyć z najbardziej rutynowaną zawodniczką polskiej ligi Agatą Banaszak. Trudno od Nicoletty wymagać cudów gdy wchodzi z rezerwy w trudnym momencie ale Nika wygrywa seta nr 3 i choć przegrywa seta ostatniego, to w bilansie 2 torów jest lepsza o 1 kręgiel, więc Banaszak już nie odrabia strat. Ania Chwastyniak przegrywa seta numer 3 i po 90 rzutach zawodniczki "Czarnej Kuli" mają już odrobione 90 kręgli. Na szczęście w secie ostatnim Chwastyniak gra lepiej niż Rzyha i mecz jednak dla "polonistek". Końcowe wyniki drugiego bloku to: Włodarczyk/Dudziak - Banaszak 1:3 i 495:530 oraz Chwastyniak - Rzyha także 1:3 i 503:546.
Cały mecz przynosi sukces zespołowi "Polonii 1912" Leszno w meczu z "Czarną Kulą" Poznań 3:2 oraz 2160:2127.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport