Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Niełatwe zwycięstwa na wyjazdach Kręglarstwo 2012-02-20 09:08:43
W meczach wyjazdowych oba superligowe zespoły "Polonii 1912" musiały mocno zapracować na sukcesy. Ale z wyjazdów do Tucholi i Wronek przywiozły po 3 punkty do ligowych tabel.

Panie w ostatnim meczu rundy zasadniczej wygrały w Tucholi 5:3 (3160:3147 dla "Polonii"). Jak widać o zwycięstwie zespołu z Leszna decydowało 13 kręgli a wynik spotkania był cały czas sprawą otwartą. Zwyciężyć mogły obie drużyny a prawie w każdym pojedynku też mogły paść odwrotne rezultaty.

Pierwsza trójka "Polonii": Katarzyna Jańczak, Anna Chwastyniak i Monika Marażewska wywalczyła jeden punkt i traciła do gospodyń 24 kręgle. Kasia Jańczak po świetnym otwarciu pojedynku z Anną Heyser kompletnie nie mogła się wstrzelać na torze drugim. Także tor trzeci dla Heyser, choć ta "30" powinna paść łupem Jańczak. Tor ostatni dla Kaśki i pojedynki na 2:2 ale z wygraną zawodniczki z Tucholi 542:522. Ania Chwastyniak grając na równym pułapie prowadziła po 3 torach 2:1 i 414:398 z Dorotą Januszewską ale w tym pojedynku zrobiło się dla leszczynianki niebezpiecznie w samej końcówce, gdy miała problemy z pojedynczym kręglem. Na szczęście dla "Polonii" Ania Chwastyniak w odpowiednim momencie poradziła sobie z problemem i przy pojedynkach 2:2 wygrała 530:524. W trzecim pojedynku Monika Marażewska zaczęła niezbyt dobrze grę przeciw Ewie Iwickiej przegrywając pierwsze 2 tory. Trzeci tor też dla Ewy, choć to raczej Monia przegrała ten tor nieco na własne życzenie. Ostatni tor dla Marażewskiej i co prawda punkt powędrował na konto "Tucholanki" ale Monika w sumie niewiele straciła w kręglach: wynik 532:522 (3:1) dla Ewy Iwickiej.

Drugi blok meczu trzymał w napięciu niemal do ostatniego rzutu znów w większości przy wyrównanych pojedynkach. Jola Jaś spokojnie wypunktowała w pierwszej trzydziestce Martę Nitkę. Drugi tor jednak dla Nitki - niestety po fatalnych błędach Jaś. Tor trzeci grają na zasadzie "która gorzej". I znów gorzej niestety gra Jola. Na szczęście dla "Polonii" ostatni tor dla Jaś i punkt dla "Polonii" po wygranej 519:507 (2:2 na torach). Nie miała większych problemów z wywalczeniem punktu Kinga Konopa. Kinia w zasadzie niezagrożenie pokonała Alinę Pstrąg-Wiligała 3:1 (539:508). Wygrana Kingi była pewna ale przede wszystkim na tyle wysoka w kręglach, jak na warunki tego meczu, że dała "Polonii" bardzo wiele do łącznego wyniku spotkania. Ania Szymoniak po dłuższej przerwie znów pojawiła się na torach i stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z Justyną Runką. W tej rywalizacji mogło zdarzyć się wszystko a zdarzyło się kolejne granie na 2:2 z minimalnym sukcesem zawodniczki z Tucholi 534:528.

Jak widać poziom meczu przeciętny jeśli chodzi o uzyskane wyniki ale sam mecz szalenie wyrównany. A zwycięstwo "Polonii 1912" w Tucholi sprawia, że do fazy turniejowej "polonistki" przystapią z dość dużą przewagą nad resztą rywalek.
Także sporej dawki adrenaliny doświadczyli uczestnicy męskiej konfrontacji "Dziewiątki" Wronki i "Polonii" Leszno na wronieckiej kręgielni. A początek meczu mógł zachwiać wiarą "polonistów" w wyjazdowy sukces.
Pierwszy blok meczu we Wronkach pozwolił objąć prowadzenie drużynie gospodarzy 1,5:0,5. To o tyle przykre dla "Polonii", że zawodnicy desygnowani przez trenera Felenberga do pierwszych pojedynków, z reguły zdobywają punkty. Tym razem Mikołaj Konopka wyszedł na zero a Michał Szulc na pół punktu. Konopka w pojedynku z Maciejem Kląskałą zszedł z trorów pokonany 4:0 przy wynikach 583:547 dla Kląskały. Źródłem porażki "Kreta" była gra do pełnych, gdzie Konopka stracił do Kląskały aż 52 kręgle i lepszymi zbiórkami nie był w stanie wiele odrobić. Michał Szulc już wydawało się, że ma zapewnioną wygraną z Jarosławem Maćkowiakiem, jednak rutynowany zawodnik "Dziewiątki" znakomitymi trzema ostatnimi rzutami doprowadził do podziału punktów. Inna sprawa, że "Buliś" ostatni tor po prostu zepsuł. Wynik tej emocjonujacej potyczki to 2:2 i 551:551.

Kolejni "poloniści" już poprawili nastrój w zespole, chociaż przewagę gospodarzy w kręglach zmniejszyli zaledwie o 6 "kołków" (z 36 do 30). W najsłabszym pod względem wyników pojedynku tego meczu Sebastian Piosik wypunktował 3:1 (541:526) Mateusza Borowskiego. Wielkich fajerwerków w tym pojedynku nie było ale "Seba" zrobił to, czego od niego oczekiwano. Znacznie trudniej przyszło wywalczenie punktu Adrianowi Szulcowi. "Adis" zdołał do dorobku "Polonii 1912" dodać punkcik za zwycięstwo z Michałem Pajorem na torach w stosunku 3:1. Ale to Pajor uzyskał lepszy wynik w kręglach. W tym elemencie gry do dorobku Wronek doszło 581 kręgli a dla "Polonii" 572.

Ostatni blok meczu to znów tylko punkty "polonistów" przechylające szalę zwycięstwa na rzecz zespołu gości. Równo grający Piotr Kieliba wypunktował 4:0 Filipa Brzóskę ale wcale nie była to łatwa wygrana "Picia". Pierwsze dwa tory niezbyt wysoko dla Kieliby, kolejne dwa już z trochę większą przewagą i sukces zawodnika "Polonii" 575:542. Najlepszym zawodnikiem meczu we Wronkach okazał się Bartosz Włodarczyk, pokonując swojego imiennika Bartosza Kruga 3:1 (587:543). Po przegranym pierwszym torze "Włodarz" zabrał się ostro do pracy i na kolejnych dwóch torach odjechał Krugowi na spory dystans. Ostatnie trzydzieści rzutów już nie zachwyciło ale też nie musiało. Cel został przez "Polonię 1912" Leszno osiągnięty.

Końcowy wynik meczu we Wronkach to zwycięstwo "Polonii 1912" nad Dziewiątką" 6,5:1,5 (3373:3326).

PROTOKÓŁ MĘŻCZYŹNI
PROTOKÓŁ KOBIETY

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport