Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu

 
Nicoletta Dudziak liderką cyklu Grand Prix Polski Kręglarstwo 2019-11-18 17:37:23
Po zwycięstwie w zawodach Pucharu Rzemiosła - Grand Prix Polski, liderką cyklu została zawodniczka "Polonii 1912" Leszno Nicoletta Dudziak.

W ogóle dla "polonistów" drugi turniej Grand Prix Polski sezonu 2019/2010 był raczej udany. Oprócz "Niki" wysoko w klasyfikacji kobiet uplasowała się Aśka Lajtke-Glapiak. Wśród panów nieźle poradzili sobie Kamil Kozłowski i Adrian Szulc, dzielący swoja grę we Wronkach z opieką nad młodzieżą podczas zawodów w Gostyniu.
Od tego sezonu nieco inaczej wygląda kolejność zawodów Grand Prix Polski. Rozgrywany we Wronkach Puchar Rzemiosła do tej pory kojarzony był z miesiącem marcem. W sezonie 2019/2020 przeniesiony został na listopad.
We Wronkach wystartowało siedmioro "polonistów": 3 panie i 4 panów. Panie to Nicoletta Dudziak, Joanna Lajtke-Glapiak i Anna Chwastyniak. "Niki" grająca pierwszy sezon w indywidualnych zawodach z dorosłymi poradziła sobie znakomicie. Piąty wynik eliminacji (565) dawał jej dobrą pozycję wyjściową przed finałem przy niewielkiej stracie do wyprzedzających zawodniczek, wśród których wiceliderką była Aśka Lajtke-Glapiak (576). Finał to popis Nicoletty Dudziak - rezultat 606 (druga w karierze a pierwsza na polskich torach "sześćsetka") i z wynikiem ostatecznym 1171 awans na pierwsze miejsce , którego do końca zawodów nie oddała. Także znakomicie spisała się, na razie dość oszczędnie po macierzyństwie grająca Aśka Lajtke-Glapiak uzyskując wynik niemal identyczny jak w eliminacjach. Rezultat łączny Aśki 1150 (576 + 574) wystarczył do zajęcia 4 lokaty. Wyprzedzające "polonistkę" rywalki z miejsc 2 i 3 miały niewiele większy dorobek: 1154 Agata Banaszak a 1151 Patrycja Grzelak. Poza finałem trzecia z zawodniczek "Polonii" Leszno - Anna Chwastyniak, której przypadła 19 lokata.
Po rozegraniu 2 turniejów Nicoletta Dudziak zajmuje pozycję liderki a Joanna Lajtke-Glapiak jest na miejscu 6.
Panów z "Polonii" zagrało czterech i dla dwóch ten turniej był całkiem udany. Mowa o Kamilu Kozłowskim i Adrianie Szulcu. "Koziołek" zagrał chyba swoje najlepsze zawody indywidualne w "dorosłej" karierze, zajmując we Wronkach 7 miejsce. Cieszy to, że Kamil i w eliminacjach i w finale zagrał bardzo równo uzyskując wyniki 583 i 582 co dało mu łączny rezultat 1160. O 10 kręgli mniej, czyli 1150 zbił Adrian Szulc, także grający we Wronkach równo (571 i 579).
"Adis" zajął w Pucharze Rzemiosła lokatę 10.  Nie można mieć większych zastrzeżeń do gry kolejnego "polonisty" Patryka Konarkowskiego. Jego wynik 562 był trochę pechowy, bo był to pierwszy rezultat, który nie dał wejścia do finału a uzyskało go aż 3 zawodników. Na pewno do udanych nie może startu we Wronkach zaliczyć Mateusz Klecha - na dość odległej 37 pozycji na 58 grających panów.
Zawody Pucharu Rzemiosła wygrał Konrad Mocarski (1240) po kapitalnej walce z Kubą Osiewiczem (1238). Trzeci stopień podium dla Jarka Bonka (1217).
We Wronkach nie wystartowali czołowi zawodnicy Pucharu Leszna Mikołaj Konopka i Michał Szulc, grający w tym terminie (i to znakomicie) w meczu słowacko - czeskiej kręglarskiej Interligi.
Liderem cyklu po 2 startach jest Jakub Osiewicz (dwukrotnie drugi), wyprzedzający Jędrzeja Michalaka, Dawida Strzelczaka, Jarka Bonka i Konrada Mocarskiego.
W styczniu kolejne Grand Prix - Turniej Asów rozegrany zostanie na kręgielni w Tomaszowie Mazowieckim.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport