Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Neczyńska i Konopka Asami Kręglarstwo 2012-02-13 10:01:52
24 Turniej Asów w Tomaszowie Mazowieckim z udziałem 55 zawodników zakończył się zwycięstwem Joanny Neczyńskiej i Mikołaja Konopki.

Do tomaszowskich zawodów "Polonia 1912" Leszno desygnowała 4 zawodniczki i 5 zawodników. W tym gronie była dwójka liderów cyklu Grand Prix Polski: Kinga Konopa i Adrian Szulc. Tak się złożyło, ze akurat tę dwójkę a także Jakuba Osiewicza można uznać za największych przegranych zawodów w Tomaszowie Mazowieckim.
Ponieważ na liście startowej było tylko 18 kobiet, cała stawka miała zagwarantowany udział w wąskim finale. Ważne jednak były miejsca po eliminacjach do późniejszej punktacji cyklu Grand Prix Polski. W tych stojacych na przeciętnym poziomie eliminacjach klasą dla siebie była liderka cyklu Kinga Konopa. Kinia z wynikiem 562 dość wyraźnie wyprzedzała całą stawkę rywalek. Wiceliderką była Joanna Neczyńska (WOZK Leszno) z dorobkiem 545 a kolejna lokata przypadła Patrycji Kicińskiej z "Alfy Vector" (544). Dalej wyniki były znacznie słabsze. Z pozostałych "polonistek" nieźle jeśli chodzi o zajmowane miejsce wypadła Joanna Lajtke. Wynik 521 plasował Aśkę w połowie stawki. W gronie zawodniczek z miejsc 13-18 znalazły się Monika Marażewska (499) i Anna Chwastyniak (492).
Niedzielne finały pań stały na nieco tylko wyższym poziomie. Niestety w finale nie zagrała liderka Kinga Konopa i szkoda to ogromna, bo tak naprawdę Kinia była niemal murowaną faworytką...
Nieobecność Konopy skwapliwie wykorzystała Joanna Neczyńska wygrywając turniej z dużą swobodą i dwoma przyzwoitymi rezultatami 545 i 553. Wynik łączny 1098 i wygrana Aśki z wyraźną przewagą nad kolejnymi medalistkami turnieju: Martą Duszyńską (1067) i Patrycją Kicińską (1064). Z "polonistek" najlepiej wypadła Joanna Lajtke zajmując miejsce 7 z wynikiem 1037. Na miejscu 10 była Anna Chwastyniak (1027), lokatę 14 zajęła Monika Marażewska (1003) a Kingę Konopę sklasyfikowano na miejscu 18.
Dużo wyższy poziom zaprezentowali panowie. Do tego dochodziły jeszcze przeogromne emocje towarzyszące walce o turniejowe zwycięstwo.
Najlepszym zawodnikiem eliminacji okazał się Mikołaj Konopka z "Polonii 1912", który sobotni start zakończył z pięknym wynikiem 622 (przy 241 zbiórkach). "Kret" wyprzedzał dwóch miejscowych zawodników - Konrada Mocarskiego (582) i Tadeusza Śliwińskiego (580). Z zawodników "Polonii" dobrze wypadli Sebastian Piosik (563) i Zygmunt Felenberg (552) plasując się w górnej części stawki finalistów. Awans z wynikiem 544 wywalczył także Bartosz Włodarczyk. Poza wąskim finałem z wynikiem 531 znalazł się Adrian Szulc (dotychczasowy lider cyklu GPP). Towarzyszem niedoli "Adisa" okazał się także Jakub Osiewicz ze "Startu" Gostyń do tej pory też wysoko sklasyfikowany w GPP. "Ośka" uzyskał identyczny wynik jak Szulc, czyli 531 kręgli a do awansu do "18" męskiego finału potrzebny był w Tomaszowie wynik 538.
W niedzielnych finałach bez rewelacji zaprezentowali się zawodnicy "Polonii 1912" Bartosz Włodarczyk i Sebastian Piosik. Zajęli oni w końcowym rozrachunku miejsca 13 (Włodarczyk) i 15 (Piosik). Dla "Seby" Piosika był to znaczny spadek z dość eksponowanej lokaty po eliminacjach.
Bardzo dobrze w finale zaprezentowali sie weterani. Włodek Dutkiewicz z Gostynia i Zygmunt Felenberg z Leszna. Przed startem czołowej "szóstki" eliminacji to oni byli na prowadzeniu z wynikami 1116 "Dudzio" i 1112 "Fela". Zygmunt Felenberg, który gra tylko w turniejach, skupiając sie poza tym wyłącznie na pracy trenerskiej, pokazał że techniki się nie zapomina. Dutkiewicz i Felenberg swoja grę w Tomaszowie zakończyli tuż za podium, na miejscach 4 i 5.
Gra najlepszej "6" eliminacji przyniosła wiele emocji ale tylko w pojedynku o pierwsze miejsce. Trzech zawodników obniżyło loty. Konradowi Mocarskiemu przypadła jedynie gra o 3 lokatę. Za to Mikołaj Konopka i Tadeusz Śliwiński uraczyli widzów znakomitym pojedynkiem o zwycięstwo. Tym razem Tadeusz zagrał powyżej 600 a Mikołaj musiał się mocno bronić przed atakiem rutynowanego gracza miejscowej "Pilicy". Ostatecznie przewaga Mikołaja Konopki z eliminacji okazała się wystarczająca i 24 Turniej Asów w Tomaszowie Mazowieckim wygrał Konopka z wynikiem 1200 kręgli (622 + 578). Tadek Śliwiński gorszy zaledwie o 3 kręgle zajął 2 miejsce z rezultatem łącznym 1197 (580 + 617). Konrad Mocarski na trzecim stopniu podium ale już z odstającym od liderów z wynikiem 1134.
Wobec słabszej postawy m.in. Leszka Torki czy Piotra Kieliby oraz braku w ścisłym finale Adriana Szulca i Jakuba Osiewicza, liderem klasyfikacji cyklu Grand Prix Polski został Mikołaj Konopka z dorobkiem 240 punktów. Wśród pań na pierwsze miejsce awansowała Joanna Neczyńska gromadząc po trzech turniejach 185 punktów.  

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport