Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Najmłodsi najlepsi w ligowych meczach Kręglarstwo 2016-10-04 13:02:13
Kolejne ligowe punkty zespołów "Polonii 1912" wywalczono po niespodziewanie trudnych meczach.

Oba zespoły "Polonii" były zdecydowanymi faworytami niedzielnych meczy rozgrywanych na kręgielni w Lesznie. Grający jako pierwsi panowie w meczu z zespołem "Dziewiątki - Amiki" szybko uzyskali wysoką przewagę i nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki spotkania.
Po pierwszym bloku gospodarze prowadzili 2:0 z przewagą 89 kręgli. Tę przewagę wypracowali Bartek Włodarczyk i Michał Szulc. Bartek w swoim pierwszym występie po kontuzji wypunktował Tomasza Pajora 574:542 (sety 3:1) uzyskując niemal całą przewagę grą do pełnych. Michał Szulc pokonał Jarka Maćkowiaka 4:0 a kręglami 610:553 i podobnie jak "Włodarz" zdecydowanie lepiej od rywala grał do pełnych.
Drugi blok to znów punkty dla "polonistów", przewaga wzrasta do 153 "kołków" i jest 4:0. Ale te pojedynki na torach były zagrane na 2:2 przy wyższych rezultatach gospodarzy meczu. Piotr Kieliba zagrał wyżej od młodszego z braci Pajorów - Michała wygrywając 593:567. "Piciu" miał przebłyski swojej dobrej gry i mógł powalczyć o 600. Najmłodszy w ekipie Mateusz Klecha zagrał najlepiej w zespole bijąc swój rekord życiowy. "Klechen" konkurował z Gracjanem Machajem i wygrał kręglami 613:575 a była to bardzo ciekawa potyczka przy 3 wyrównanych setach. Decydujący był tor numer dwa wygrany przez Klechę 183:139.
Każdy, kto liczył jeszcze na emocje w tym meczu, mógł zostać uznany za niespełna rozumu. Tymczasem w ostatnim bloku meczu zrobił się horror, trochę z winy taktyki gospodarzy. W ostatnim bloku Adrian Szulc i Filip Glapiak rywalizowali z Bartkiem Krugiem i Maciejem Kląskałą. Ale po 2 torach w zespole "Polonii" nastąpiły dwie zmiany spowodowane zamiarem testowania zawodników przed wyjazdem na Puchar Świata do Bolzano. Tak naprawdę do zmiany nadawał się tylko Glapiak wyraźnie nie dotrzymujący kroku Kląskale. "Adis" Szulc też przegrywał z Krugiem ale niezbyt wysoko. Wejście do gry Patryka Konarkowskiego (za Szulca) i Kamila Kozłowskiego (za Glapiaka) nie były wejściami smoka i na kręgielni powiało grozą. Przed ostatnimi torami przewaga "Polonii" w kręglach zmalała tylko do 20 kręgli (ze 153!). Na szczęście na ostanim torze Kamil Kozłowski pokazał, że stać go na wiele i uratował mecz, choć pojedynki ostatniego bloku zakończyły się porażkami "polonistów". Adrian Szulc i Patryk Konarkowski ulegli Bartkowi Krugowi 1:3 (503:567) a Filip Glapiak i Kamil Kozłowski przegrali z Maciejem Kląskałą także 1:3 i 523:589.
Męski zespół "Polonii" pokonał rywala z Wronek 6:2 (3416:3393). Ale nerwy były. Oby w Klubowym Pucharze Świata w Bolzano nie było takiej wtopy jak w końcówce meczu ligowego. No i trzeba wziąć pod uwagę, że w tym meczu nie zagrał Mikołąj Konopka.
Po panach na tory wyszły panie by rozegrać mecz "Polonia" - "Tucholanka". Mecz był trudny dla gospodyń, które zagrały słabiutkie spotkanie - najsłabsze chyba od powrotu do gry w składach 4-osobowych. Na szczęście "Polonia" wygrała 4:2 (2042:1996) ale o takiej grze należy jak najszybciej zapomnieć.
W pierwszym bloku oba zespoły zdobyły po 1 punkcie a niewielką przewagę w kręglach (27) uzyskała "Tucholanka". Monika Leciejewska wywalczyła punkt dla gospodyń meczu pokonując Aleksandrę Metlicką kręglami 500:493 w bardzo nerwowym pojedynku. Joanna Lajtke po kilku bardzo dobrych występach w lidze i na turniejach tym razem zagrała słabo i musiała uznać wyższość Doroty Januszewskiej przegrywając 1,5:2,5 a w kręglach 507:541.
Drugi blok meczu to nerwówki ciąg dalszy. Anna Chwastyniak grająca niemal tradycyjnie z Aliną Pstrąg-Wiligała uległa rywalce 1,5:2,5 (514:542) grając dobrze tylko w secie pierwszym (zremisowanym) i wygranym secie ostatnim. Języczkiem u wagi był pojedynek Nicoletty Dudziak z Karoliną Pietrowską i Izabelą Szczukowską. I tu przez dwa tory pojedynek nie był łatwy dla Niki. Na szczęście ostatnie 2 tory to i lepsza gra Dudziak (zwłaszcza w secie 4) i sportowy "odwrót" rywalek, nad którymi Nika w setach 3 i 4 uzyskała ponad 80 kręgli przewagi, co zaważyło na sukcesie "Polonii". A rozppoczynając tor ostatni, "Tucholanka" miała jeszcze kilkanaście kręgli "górki" nad "Polonią 1912". Uff. Zwycięzców się nie sądzi ale dziewczynom z Leszna wypada życzyć powrotu do dyspozycji z poprzednich meczy.
Zawodniczki i zawodnicy "Polonii" dołożyli do tabeli punkty za zwycięstwa a najlepszymi zawodnikami drużyn okazali się tym razem ci najmłodsi: Nicoletta Dudziak i Mateusz Klecha.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport