Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Najlepszy start w Klubowym Pucharze Świata Kręglarstwo 2016-10-11 13:52:10
W zawodach Klubowego Pucharu Świata we włoskim Bolzano kręglarze "Polonii" Leszno wywalczyli dobre 7 miejsce - najlepsze w historii startów w tych rozgrywkach.

Do Bolzano męski zespół "Polonii 1912" Leszno pojechał z nastawieniem walki o jak najwyższą lokatę i o  prawo startu w Lidze Mistrzów. Oba zadania zostały wypełnione.
"Poloniści" od początku gry w Bolzano prezentowali dobrą, a co ważne wyrównaną dyspozycję. Oczywiście analizując na spokojnie start poszczególnych zawodników, można znaleźć niedostatki i rezerwy ale generalnie wszyscy zawodnicy zagrali na podobnym i dobrym poziomie. A to w części eliminacyjnej, granej na łączny wynik, jest bardzo istotne.
Zawodnicy "Polonii" od początku do końca byli blisko czołówki i w zasadzie cały czas "kręcili się" w grupie zespołów z miejsc 6-8, ostatecznie zajmując 7 lokatę ze stratą zaledwie 7 kręgli do miejsca 6, które wywalczyl włoski zespół KK Neumarkt z dwoma zawodnikami węgierskimi w składzie - w tym z Tamasem Kissem.
Pierwszego dnia eliminacji ze strony "Polonii" na torach kręglarskich w Bolzano wystąpili: Michał Szulc, Mateusz Klecha i Mikołaj Konopka. Jak się rzekło wszyscy zagrali na podobnym poziomie wynikowym. Michał Szulc uzyskał rezultat 595, Mateusz Klecha 597 a Mikołaj Konopka 608. Na pewno każdy mógł trochę dołożyć. "Buliś" zaczął mało skutecznie i po 2 torach miał wynik 270, zdołał się jednak rozpędzić i 600 było blisko. Mateusz Klecha grał bardzo równo a o braku "6" z przodu zadecydował jedyny rzut zerowy na pierwszym torze i spowodowany tym brak premii. Mikołaj Konopka po 2 torach miał wynik 312 ale słabsza końcówka toru trzeciego spowodowała, że "Kretowi" uciekł wynik na poziomie około 615 - 620.
Drugiego dnia zagrali Bartek Włodarczyk, Piotr Kieliba i Adrian Szulc. I znów cała trójka wypadła równo, choć nieco słabiej niż koledzy w dniu poprzednim. Bartek Włodarczyk grał bardzo równo na torach kończąc z wynikiem 582. Szkoda, że Włodarz "rozjechał" się na ostatnich zbiórkach. Piotr Kieliba uzyskał wynik 577, grał równo ale bez jakiegoś błysku. Ostatni z grających Adrian Szulc zaczął niestety przeciętnie od toru w granicach 130 kręgli. Kolejne tory grał na wyniki po około 150 co dało ostatecznie rezultat 580.
Do dyspozycji trenera Zygmunta Felenberga w Bolzano byli jeszcze dwaj zawodnicy - Filip Glapiak i Patryk Konarkowski.
"Polonia" zakończyła eliminacje na lokacie 7 z wynikiem 3539, zostawiając za sobą m.in. ekipy z Czech, Rumunii, Austrii. Tuż przed "polonistami", jak wcześniej wspomniano zespół włoski KK Neumarkt. Poza zasięgiem było pięć ekip walczących o cztery miejsca premiowane walką o triumf w zawodach. Ta piątka, to w kolejności miejsc zajętych w eliminacjach: serbski Beograd, węgierski Szeged, niemiecki Zerbst, słowacka Podbrezova i chorwacki Zapresic. Niemal wszystkie te ekipy grają jednak w składach międzynarodowych.
Mecze fazy play off przestawiły kolejność i ostatecznie w zawodach Klubowego Pucharu Świata triumf święcili zawodnicy niemieckiego klubu Rot Weiss Zerbst pokonując w finale słowacką Podbrezovą. W finale pocieszenia chorwacki KK Beograd okazał się lepszy od węgierskiego Szeged.
A w części żeńskiej Pucharu najlepiej wypadła niemiecka "Victoria" Bamberg z Beatą Włodarczyk w składzie. Zawodniczki z Bambergu wygrały eliminacje. A w fazie play off najpierw w półfinale okazały się lepsze od chorwackiej ekipy "Mlaka" Rijeka a w finale pokonały węgierską drużynę Rakoshegyi. Wyniki uzyskane przez Beatę Włodarczyk w Bolzano to 585 w eliminacjach i 592 w finale. W meczu półfinałowym Beata na 2 torach uzyskała wynik 315 i przy dużej przewadze Bambergu została zmieniona.
Poważny kryzys za to dotknął czołową żeńską ekipę wielu poprzednich sezonów - słoweńskie Celje. Ten zespół przez wiele lat zajmujący w najważniejszych kobiecych zawodach regularnie 1 lub 2 miejsce, zakończył start na 6 miejscu i z bardzo przeciętnymi wynikami poszczególnych zawodniczek. Wygląda na to, że jakaś epoka w kobiecym kręglarstwie dobiegła końca.
Zawodnicy męskiego zespołu "Polonii 1912" Leszno wywalczyli awans do Ligi Mistrzów gdzie zmierzą się z najlepszym zespołem Pucharu NBC, węgierską ekipą Repcelaki SE mającą w składzie m.in. takich asów jak Levente Kakuk, Zsombor Zapletan czy Janos Brancsek.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport