Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

MM Młodzików - VI miejsce W. Król Szermierka 2012-10-05 08:59:52
Poloniści rywalizowali w Szczecinie w dwóch broniach : florecie i szpadzie. 6 miejsce w turnieju indywidualnym we florecie zajęła Weronika Król , drużyna szpadzistek wywalczyła dobre czwarte miejsce. Zapraszamy do relacji z zawodów.

W pierwszym dniu zawodów odbywały się konkurencje floretowe. W gronie 49 startujących najwyżej sklasyfikowana została Weronika Król - 6 miejsce. 9 była Patrycja Białkowska ( która prowadziła już 11:8 , by przegrać 11:12 o ósemkę) , 15 Agnieszka Pijaczyńska , 22 Malwina Jurga , 24 Dyba Jagoda , 29 Sadowska Maria , 30 Pijaczyńska Kinga.Jedyny florecista z naszego klubu Szymon Skrzypczak zajął 28 miejsce. Po turnieju indywidualnym na planszach w Szczecinie odbył się turniej drużynowy. Zespół I Polonii Leszno zajął 5 miejsce a II Polonii 7 miejsce. Drugiego dnia walczyliśmy w szpadzie , w broni której nie trenujemy na codzień , jednak nasi reprezentancji dzielnie sobie radzili. W turnieju indywidualnym Szymon Skrzypczak zajął 16 miejsce. Wśród dziewcząt 10 była Patrycja Białkowska , 12 Agnieszka Pijaczyńska , 17 Weronika Król , 18 Malwina Jurga , 21 Maria Sadowska , 22 Jagoda Dyba , 47 Kinga PIjaczyńska. W drużynówce dobre 4 miejsce zajęła I Polonia Leszno , II zespół sklasyfikowany został na 8 pozycji.