Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Młodzieżowo na kręgielni w Gostyniu Kręglarstwo 2016-11-18 17:29:43
Jak co roku w listopadzie na kręgielni w Gostyniu rozegrano młodzieżowe zawody Memoriału Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego.

Ekipa "Polonii" Leszno liczyła 17 młodych graczy w kategoriach dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Tym razem najlepiej z "polonistów" wypadli reprezentanci tej najmłodszej kategorii wiekowej.
W grupie dziewczynek "Polonię" reprezentowały Weronika Gbiorczyk i Oliwia Karwatka, które po eliminacjach zajmowały pozycję trzecią (Werka - 288) i czwartą (Oliwia - 277). Do liderki z czeskiego Nachodu było bardzo daleko, natomiast szansa finałowej walki o podium dla obu naszych dziewczynek była ogromna. Do pełni szczęścia było blisko. Weronika Gbiorczyk uzyskała najwyższy wynik finału 311. Czeszki Veroniki Kabrtovej (662) nie była w stanie dogonić ale miejsce drugie wywalczyła w sposób bardzo pewny z wynikiem 599. Do końca o trzecie miejsce walczyła Oliwia Karwatka z Dominiką Wysocką z Tucholi. Oliwka w finale zagrała nieco lepiej od rywalki ale ostatecznie bój o podium przegrała jednym kręglem z wynikiem 540 przy 541 zawodniczki "Tucholanki".
Krzysiu Kraczewski w kategorii chłopców uzyskał czwarty wynik eliminacji (275) ale po eliminacjach można było mieć nadzieję na walkę o drugi lub trzeci stopień podium. Wygrana była niejako zarezerwowana dla Michała Bonka. Nasze nadzieje się spełniły i Krzysiu wywalczył miejsce trzecie. O ile jednak wśród dziewczynek o jedno miejsce na podium walczyły dwie zawodniczki, to u chłopców walkę o dwa miejsca na "pudle" toczyło 4 zawodników i każdy z nich mógł zająć każdą lokatę w przedziale 2-5. Zresztą niech przemówią wyniki. Wygrał Michał Bonk (685) ale za nim była wojna. Drugi Borys Piasta uzyskał wynik 571. Nasz Krzyś Kraczewski 570 a kolejni zawodnicy 569 i 563. Uff.
Kategorii młodziczek i młodzików nie poświęcimy wiele miejsca. Młodziczka Marika Dudzik zbijając 430 kręgli zajęła pozycję 12. Do finału awansowało 7 zawodniczek a wynikowo Marice wiele nie zabrakło - ostatnim wynikiem dającym awans do finału było 437. Ta kategoria była popisem zawodniczek czeskich, które obsadziły podium w komplecie nie uzyskując jednak jakichś wysokich rezultatów.
Młodzicy "Polonii" niestety wypadli blado. Z piątki zawodników do finału awansował jedynie Mateusz Kraczewski i to z ostatniej lokaty dającej awans, czyli pozycji 8. Po finale Mateusz pozostał na tej samej lokacie demonstrując huśtawkę formy przy naprawdę ogromnym potencjale. Pozostali zawodnicy "Polonii" daleko. Filip Łochowicz dopiero na miejscu 15. Piotr Kraczewski 20, Antek Nowacki 27 a Dominik Dykier 28. Martwi zwłaszcza postawa Dykiera, który mocno spuścił z tonu. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że niebawem w Mistrzostwach Polski młodzików "poloniści" pokażą się z lepszej strony. A tę kategorię w Gostyniu z ogromną przewagą wygrał Jakub Kuryło z Brzeska.
Juniorki młodsze "Polonii" choć nie stanęły na podium to pokazały się z niezłej strony. Trójka: Nicoletta Dudziak, Anna Łochowicz i Angelika Ciszewska awansowała do finału z miejsc 4 (Dudziak 528), 5 (Łochowicz 521) i 8 (Ciszewska 507). W finale było ciut gorzej. Powyżej 500 zagrała tylko Dudziak walcząca przez większość finału o turniejowe podium. Słabszym ostatnim torem "Niki" podium straciła kończąc na 4 pozycji z wynikiem 1052. Zabrakło premii a do podium 6 kręgli. Pierwszą trójkę utworzyły Kasia Mroczkiewicz (1070), Angelika Wojtaszek (1066) i Czeszka Nina Brozkova (1058). Ania Łochowicz i Angelika Ciszewska zagrały w finale równo (po 492) i zakończyły memoriałowe granie na miejscu 7 (Ania 1013) i 8 (Angie 999). Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy debiut Marceliny Stróżyńskiej, trenującej dopiero od 2,5 miesiąca. Na razie jeszcze wynik i lokata bardzo przeciętne ale jest zapał.
Nicoletta Dudziak zagrała najlepsze "zbiórki" spośród wszystkich juniorek młodszych, otrzymując puchar dla najlepszej techniczki turnieju. Czyli forma ciągle jest a zabrakło odrobiny błysku np. w postaci jednego toru zagranego na poziomie 150 kręgli.
Żaden z juniorów młodszych "Polonii" nie przebił się do finału. Do końca eliminacji taka szansa była u Alana Rybińskiego ale ostatni blok eliminacji wyrzucił "Alusia" poza finał na miejsce 14. Przyzwoicie pod względem gry wypadł debiutant Viktor Gruszczyński (488 i pozycja 24). Kuba Matecki i Tomek Milaszewski z wynikami po 440 pod koniec stawki. Do Mistrzostw Polski zostało jeszcze 4,5 miesiąca a wtedy forma powinna być lepsza.
A podium klasyfikacji juniorów młodszych wywalczyli: Szymon Kosz (1139), Igor Szydłowski (1121) oraz Tomasz Byliński (1111).

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport