Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Młodzicy z medalami Mistrzostw Polski Kręglarstwo 2018-12-03 18:18:14
Z Mistrzostw Polski Młodzików rozegranych we Wronkach, "Polonia 1912" Leszno wróciła z dwoma medalami i kilkoma nowymi rekordami życiowymi zawodników do lat 14.

W rozegranych na kręgielni we Wronkach Mistrzostwach Polski Młodzików - czyli kategorii wiekowej U-14 wystartowało w sumie 50 zawodników z 9 polskich klubów: 20 młodziczek i 30 młodzików. To taka trochę "dziwna" kategoria, bo startują w niej zawodnicy, którzy dopiero opuścili kategorię wiekową dzieci, jak też tacy, którzy za kilka miesięcy osiągną już wiek juniora młodszego. Taka też była kadra "Polonii" Leszno na te Mistrzostwa. Młodziczki Maja Mielcarek i Weronika Gbiorczyk dopiero stawiają pierwsze kroki wśród młodzików. Z kolei dla - Antka Nowackiego i Piotra Kraczewskiego to ostatni sezon gry kulą "150".
Generalnie występ "polonistów" należy ocenić dobrze. Plonem startu są 2 medale i rekordy życiowe Mai Mielcarek i Antka Nowackiego.
Pierwsza gra to start w parach będący jednocześnie eliminacją do finału indywidualnego. Najpierw na torach pojawiły się nasze młodziczki. I tu niespodzianka. Maja Mielcarek do tej pory legitymująca się rekordem na poziomie 440 kręgli zagrała we Wronkach 508. Weronika Gbiorczyk po słabszym początku ale mocnym finiszu zbiła 481 kręgli i "polonistki" z wynikiem pary 989 objęły prowadzenie, które straciły dopiero pod koniec eliminacji na rzecz "Pilicy" Tomaszów. Ale srebrny medal przypadł parze młodziczek "Polonii" Leszno: Maja Mielcarek i Weronika Gbiorczyk. To wielki sukces a jednocześnie dobry prognostyk na przyszłość bo Maja i Werka były chyba najmłodszą para Mistrzostw (obie z rocznika 2007 a więc 11-latki). Do finału indywidualnego Maja Mielcarek awansowała z drugiego miejsca. Niestety Werce Gbiorczyk zabrakło 2 kręgli by rywalizować w niedzielnym finale. Szkoda.
Para młodzików - Antek Nowacki i Piotrek Kraczewski po swojej grze na poziomie 1008 kręgli (Antek 531, Piotrek 477) długo utrzymywali się w strefie medalowej ale w rozrachunku ostatecznym zajęli to najgorsze dla sportowca miejsce - lokatę czwartą. Obaj jednak awansowali do finału: Antek z lokaty 5, Piotrek z 14 - ostatniej dającej awans.
W finale młodziczek Maja Mielcarek nie utrzymała pozycji medalowej, spadając na lokatę 7 ale dla niej był to w ogóle dopiero trzeci start w kategorii młodziczek a czwarty w krótkiej karierze kręglarskiej.
Poprawili swoje lokaty młodzicy. Piotr Kraczewski po znacznie lepszym występie niż w sobotę (więcej o 55 kręgli) awansował o 4 lokaty kończąc Mistrzostwa na pozycji 10. Antek Nowacki w finałowej grze ustanowił "życiówkę" rezultatem 543 i po swojej grze z wynikiem łącznym 1074 objął prowadzenie. Teraz pozostało mu już tylko czekać na to, co zrobi czwórka wyprzedzających go zawodników. Dobra i równa forma Antka została nagrodzona. Czekając do ostatniego rzutu jednego z rywali, Antoni Nowacki z "Polonii 1912" doczekał się brązowego medalu Mistrzostw Polski U-14.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport