Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu

 
Mistrzowski start Nicoletty Dudziak we Wronkach Kręglarstwo 2013-06-10 10:46:33
Nicoletta Dudziak zwyciężyła we Wronkach w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, dwukrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rozegranych na kręgielni we Wronkach "Polonię 1912" Leszno reprezentowała tylko jedna zawodniczka - Nicoletta Dudziak. Ale nasza drobna jedynaczka spisała się znakomicie zwyciężając w klasyfikacji indywidualnej po grze na dobrym poziomie w obu startach - eliminacjach i finale.
Do startu w Mistrzostwach zgłoszony był także Alan Rybiński ale kontuzja uniemożliwiła mu wyjazd do Wronek i sportowe pożegnanie z kategorią młodzików. W tej sytuacji cały start klubu oparty był na grze Nicoletty Dudziak i kończąca swój pierwszy rok gry w gronie młodziczek "polonistka" spisała się znakomicie. W eliminacjach zawodniczka "Polonii 1912" Leszno wynikiem 530 kręgli poprawiła swój rekord życiowy i objęła prowadzenie przed swoimi stałymi rywalkami z Wronek: Sandrą Szczepską (506) i Julią Brodziszewską (505).
W finale Nicoletta Dudziak znów wykulała "życiówkę" - tym razem 532 i utrzymała prowadzenie, choć aż 3 zawodniczki "Dziewiątki" Wronki uzyskały nieco wyższe rezultaty: Julia Brodziszewska 540, Patrycja Grzelak 539 i Julia Paszyk 534. W przypadku Brodziszewskiej i Grzelak oznaczało to zajęcie miejsc 2 i 3 na podium Mistrzostw. Ostateczna kolejność medalowa młodziczek wyglądała zatem tak: 1. Nicoletta Dudziak (1062); 2. Julia Brodziszewska (1045); 3. Patrycja Grzelak (1032).
Zawodniczka "Polonii 1912" Nicoletta Dudziak zaliczyła jeszcze start w mikście. Grając w skleconym ad hoc tandemie z Patrykiem Łukaszewskim ze "Startu" Gostyń wywalczyli lokatę 4 z wynikiem 247. Do brązu zabrakło 10 kręgli ale to i tak przyzwoity rezultat.
Patrząc na rozwój sportowy Nicoletty Dudziak należy tylko sobie życzyć by progresja w jej grze wciąż postępowała. W poprzednim sezonie, jeszcze w kategorii dziewczynek, wygrała niemal wszystkie zawody. Niemal, bo raz była druga i to akurat w starcie, w którym pobiła rekord życiowy. W swym pierwszym sezonie w kategorii młodziczek w każdym starcie była w ścisłej czołówce a "złoty" występ w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wronkach był pięknym zwieńczeniem udanego dla niej sezonu. Oby tak dalej "Nika". A w przyszłym sezonie będzie raźniej, bo do grona młodziczek przechodzi Ania Łochowicz, najskuteczniejsza zawodniczka sezonu 2012/2013 w kategorii dziewczynek.
Warto jeszcze wspomnieć, że przed rokiem w tych samych zawodach i na tej samej kręgielni "Polonia 1912" wywalczyła 3 medale złote a ówcześni triumfatorzy: Dorota Kwapisz (indywidualnie), Dorota Kwapisz z Natalią Włodarczyk (para) oraz Natalia Włodarczyk i Kacper Sobkowiak (mixt) spisują się całkiem dobrze już w kategorii juniorów młodszych.

PROTOKÓŁ

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport