Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu

 
Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w konkurencjach szybkich Kręglarstwo 2020-01-10 17:24:47
Miesiąc grudzień to termin rozgrywania mistrzostw Polski w sprintach i tandemach mieszanych. najpierw - 14 i 15 grudnia we Wronkach walczyli seniorzy. Tydzień później (21 - 22 grudnia) w Tarnowie Podgórnym juniorzy.Seniorzy

Liczna i teoretycznie bardzo mocna ekipa "Polonii 1912" w seniorskich Mistrzostwach Polski w sprintach i tandemach mieszanych nie zawojowała wronieckiej kręgielni. Mieliśmy jednak jeden "złoty" wyjątek. najlepszą sprinterką wśród seniorek (a dokładniej rzecz ujmując seniorek i juniorek) okazała się 'polonistka" Nicoletta Dudziak.
Zmagania tandemów mieszanych nie dały sportowej satysfakcji kręglarzom "Polonii". Teoretycznie mocne miksty z udziałem "polonistów", a w dwóch przypadkach z zawodniczkami "Dębinek": Asia nLajtke - Glapiak / Mikołaj Konopka, Nicoletta Dudziak / Mateusz Klecha i Barbara Gandecka / Michał Szulc odpadły w pierwszej rundzie. Do dalszych gier awansował jedynie Adrian Szulc z Justyną Szymańską ale i oni poza 1/8 finału się nie przebili.
Męskie sprinty także wypadły zdecydowanie poniżej oczekiwań. jedynie Mateusz Klecha był blisko strefy medalowej ale przegrał swój ćwierćfinałowy pojedynek.
Żeński sprint na pierwszej rundzie zakończyła Joanna Lajtke - Glapiak. W grze pozostała natomiast Nicoletta Dudziak, która doszła w tych Mistrzostwach do złota. Jak ta "droga do złota" w wykonaniu "Niki" wyglądała? Nicoletta Dudziak po kolei wygrywała z Anną Piotrowską, Katarzyną Żurczak, Julią Brodziszewską, Barbarą Gandecką i wreszcie w finale z Weroniką Torką. Każdy pojedynek był trudny. Tylko z Brodziszewską "polonistka" wygrała 2:0. Wszystkie inne pojedynki rozstrzygała na swoją korzyść rzutami zwycięstwa. Ale żeby w taki sposób wygrywać trzeba mieć i umiejętności i chłodną głowę i trochę farta też.
Brawo dla Nicoletty Dudziak. To jej kolejny, siódmy tytuł Mistrzyni Polski w roku 2019 wywalczony w różnych kategoriach wiekowych i konkurencjach. Oczywiście pamiętać należy o złotym medalu w parach z Mistrzostw Świata U-18.

Juniorzy

Podczas "szybkich" Mistrzostw Polski Juniorów "Polonię" reprezentowało w sumie troje zawodników: Nicoletta Dudziak, Mateusz Klecha i Szymon Kaliski.
Tandem Nicoletta Dudziak i Mateusz Klecha wygrał 2:0 pierwszy pojedynek i przegrał w ćwierćfinale po rzutach zwycięstwa. Szkoda - medal był blisko.
W sprintach juniorów Szymon Kaliski i Mateusz Klecha grali dobrze ale drabinka zetknęła ich ze sobą w ćwierćfinale. To i dobrze i źle. Źle, bo jeden musiał w tym momencie odpaść, dobrze bo zwycięzca miał już zapewniony medal. Zanim doszło do bratobójczej rywalizacji Szymon Kaliski uporał się z Jędrzejem Dmowskim i Patrykiem Lukaszewskim. "Bongo" Klecha wyeliminował Łukasza Kasprzaka. "Polonijny" ćwierćfinał wygrywa Klecha ale w półfinale nie daje rady Mateuszowi Goździkowi i zdobywa medal brązowy.
Nicoletta Dudziak była blisko powtórzenia sukcesu z seniorskich Mistrzostw. Mało tego - realny był taki sam personalny skład damskiego finału. Tak się jednak nie stało. "Niki" tym razem oprócz rywalek "walczyła" z bólem nadgarstka ale i tak spisała sie na medal - tym razem brązowy. najpierw wygrała z Natalią Cebulą, później z Weroniką Paszyk, by w półfinale przegrać z Patrycją Grzelak po rzutach zwycięstwa (po 2 rzutach "sudden victory" był remis i dopiero ostatni rzut rozstrzygnął półfinał na korzyść Grzelak). W finale Patrycja Grzelak wygrała z Weroniką Torką.Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport