Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Mistrz, mistrz - Nicola Kręglarstwo 2017-05-19 07:50:01
Nicoletta Dudziak, zawodniczka "Polonii 1912" Leszno została Mistrzynią Świata w konkurencji sprintów podczas rozgrywanych w Dettenheim Mistrzostw Świata U-18.

Po całym dniu zmagań sprinterskich polskie juniorki młodsze wywalczyły dwa najcenniejsze krążki Mistrzostw Świata U-18: złoto i srebro. Mistrzynią Świata w tej kategorii wiekowej została leszczynianka Nicoletta Dudziak, srebro przypadło Julii Brodziszewskiej z Wronek.
"Niki" swój marsz po złoto rozpoczęła od zwycięstwa 2:0 nad Anamariją Grdic z Chorwacji w 1/16 zawodów. I aż do finału każdą kolejną rywalkę odprawiała w taki sam sposób. W 1/8 uporała się z Kristyną Bulfanową, reprezentantką Czech. Ćwierćfinał to zwycięstwo z Rachel Simon z Francji. W tym momencie Nicoletta Dudziak była już pewna brązowego medalu. Ale do wzięcia była pełna pula. W półfinale "Niki" pokonała bardzo groźną reprezentantkę Austrii - Maję Nikolic grając na poziomie powyżej dotychczasowego rekordu Polski.
I wreszcie finał - polski finał, do którego z drugiej połówki turniejowej drabinki przebiła się Julia Brodziszewska eliminując po kolei rywalki z Niemiec, Słowacji, Włoch i Słowenii.
Finał był zacięty, zakończył się wynikiem 1:1 na torach więc o kolorze medali decydowały rzuty zwycięstwa. A w tym elemencie lepiej spisała się "polonistka" Nicoletta Dudziak wygrywając 22:14.
Pięknie wyglądała dekoracja i dwie polskie flagi na maszcie i jedynie "Mazurek Dąbrowskiego" zabrzmiał w dość wolnym tempie. Ale może i dobrze, bo trwał dłużej.
A złota medalistka sprawiła sobie piękny prezent na zbliżające się 16-te urodziny. W kategorii U-18 powinna jeszcze sporo osiągnąć.