Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Mikołaj Wietrzykowski ósmy w Mistrzostwach Polski do lat 20-tu Szermierka 2016-02-24 11:21:51
Gdańsk gościł w dniach 20-21.02.2016 najlepsze florecistki i florecistów , którzy rywalizowali o indywidualne i drużynowe medale.

"Wietrzu" wygrał 5 z 6 pojedynków grupowych , co dało mu 12 rozstawienia do eliminacji bezpośredniej. Dwa pojedynki pucharowe wygrane i awans do czołowej ósemki zawodów. W ćwierćfinale podopieczny Zdzisława Fogta musiał uznać wyższość Szymona Czartoryjskiego w klubu Wrocławianie. 8 miejsce w gronie 65 startujących to bardzo dobry wynik. GRATULUJEMY Mistrzem Polski został lider tej kategorii wiekowej Andrzej Rządkowski. W turnieju dziewczyn nasz klub reprezentowały : Marysia Sadowska , Kinga Pijaczyńska oraz Sandra Tulewicz (dużo młodsze od swoich rywalek). Dobre 19 miejsce zajęła Sadowska , która dziękim zdobytym punktom awansowała w rankingu PZSz do lat 17-tu na dwunastą pozycję. Dziesiąta w tym zestawieniu Kinga tego dnia nie awansowała do czołowej 32. Polonistka przegrała swój pojedynek z Julią Włosińską z AZS AWF Warszawa 12:15 i sklasyfikowana została na 36 miejscu. Najmłodsza z ekipy Sandra mimo dobrej postawy nie przebrnęła eliminacji grupowej. Mikołaj Wietrzykowski awansował na 16 miejsce w rankingu PZSz. http://www.pzszerm.pl/news/7794/martyna-dlugosz-i-andrzej-rzadkowski-floretowymi-mistrzami-polski-do-lat-20.html#top_static_site