Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Memoriałowo, jubileuszowo i rekordowo Kręglarstwo 2018-05-08 18:21:50
XXV Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego rozegrany w drugiej połowie kwietnia (od 18.04.2018 do 22.04.2018) jak zawsze stanowił przegląd umiejętności kręglarskiej młodzieży i wprowadził 3 poprawki do tablicy rekordów kręgielni w Lesznie.

Rozgrywane przez pięć dni zawody memoriałowe w Lesznie zgromadziły ostatecznie na starcie 140 zawodników w kategoriach wiekowych dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Frekwencja bardzo duża a i wynikami dobrymi też sypnęło dosyć obficie. W 3 kategoriach ustanowione zostały nowe rekordy kręgielni.

Dzieci

Tylko 7 dziewczynek, za to 20 chłopców stanęło w szranki. Dziewczynki mimo niewielkiej ilości startujących zademonstrowały generalnie dobry poziom. W tej kategorii "polonistka" Justyna Buksińska już w eliminacjach poprawiła rekord kręgielni w tej kategorii zbijając 342 kręgle. W finale złożonym z samych zawodniczek z Leszna ta sama zawodniczka równiez zagrała najlepiej i zwyciężyła z łącznym rezultatem 679. Kolejne miejsca dla Hani Leciejewskiej (656) i Weroniki Gbiorczyk (639). Przez kilka lat to Werka jako jedynaczka z "Polonii" w kategorii dziewczynek walczyła z dobrym skutkiem na różnych zawodach. Teraz są następne utalentowane zawodniczki a jest to między innymi efektem działalności klasy sportowej o profilu kręglarskim w Szkole Podstawowej nr 7 w Lesznie.
Wśród chłopców zawodnicy z Leszna nie błysnęli (najlepszy Bartosz Głowacz na miejscu 10). Wygrał zdecydowanie Goran Brzóska z Wronek (683). Walka o pozostałe lokaty była zacięta a na podium stanęli jeszcze Olek Słodzinka z Wronek (633) i Jan Podolski z Sierakowa (631). Za nimi Marcel Piasta z "Czarnej Kuli" (627).

Młodzicy

Licznie obsadzona kategoria: 30 młodziczek i 39 młodzików i emocji wiele. Na dzień dobry rekord kręgielni młodziczek Iwony Dziamskiej z Tarnowa Podgórnego (538). Pozostałe wyniki słabsze stawiały Dziamską w roli faworytki. Tak też się stało za to w finale było więcej grania na lepszym poziomie. Jagoda Dziamska wygrała Memoriał z wynikiem 1069, wyprzedzając Małgosię Kompę z Tomaszowa (1030) oraz Olę Banaszak z Gostynia (1008). Marika Dudzik z "Polonii" tuż za finałem (o 1 kręgiel i o 1 miejsce).
Ogromne emocje ale też huśtawka formy towarzyszyły młodzikom. Po eliminacjach prowadziła trójka zawodników "Polonii 1912": Piotr Kraczewski (543), przed Antkiem Nowackim (519) i Filipem Łochowiczem (515). Za nimi plasował się Michał Bonk z OSiR-u Tarnowo Podgórne (509). Wicelider cyklu Młodzieżowego Grand Prix Tobiasz Wilk z Wronek poza finałem, podobnie jak choćby Mateusz Kraczewski z "Polonii".
Finał poprzewracał klasyfikację. Ostatecznie wygrał Michał Bonk (1047) przed Piotrem Kraczewskim (1046) i Filipem Łochowiczem (1021). Emocje były do końca.

Juniorzy młodsi

Dla zawodników tej kategorii była okazja do rewanżu za rozegrane 2 tygodnie wcześniej Mistrzostwa Polski U-18. I tu obsada dość liczna: 23 juniorki i 21 juniorów a wyniki całkiem dobre z jednym absolutnym rodzynkiem.
Eliminacyjne gry juniorek młodszych dla Nicoletty Dudziak (554), przed Nikolą Kobiór (546) i Anną Łochowicz (537). Za nimi 3 zawodniczki z rezultatami po 527. Interesujący finał przyniósł przetasowania miejsc czołowej trójki. Najlepiej zagrała Kobiór wygrywając z łącznym osiągnięciem w postaci wyniku 1100, przed Anią Łochowicz (1094) i słabiej niestety grającą w finale Nicolettą Dudziak (1064). Kilka bohaterek z Mistrzostw Polski tym razem słabiej - poza finałem choćby Julia Sidło, Angelika Ciszewska czy Wiktoria Jądrzyk.
Eliminacje juniorów młodszych to wyrównana i zagrana na dobrym poziomie rywalizacja kilku zawodników. Mateusz Goździk i Bartosz Pośladek uzyskali wyniki po 576, Jakub Cwojdziński i Mateusz Radzi po 572. W finale do rywalizacji "medalowej" włączył się Szymon Kosz z "Pilicy" awansując ostatecznie z 7 na 3 miejsce z wynikiem 1117. Drugą pozycję utrzymał Bartek Pośladek z Brzeska zbijając łącznie 1134 kręgle. Ale finał był popisem Mateusza Goździka. Zawodnik "Pilicy" Tomaszów ustanowił nowy rekord kręgielni w kategorii juniorów młodszych z wynikiem 619 kręgli i wygrywając Memoriał z dużą przewagą nad rywalami po uzyskaniu wyniku 1195.
Klasyfikacja klubowa dla "Polonii 1912" Leszno (głównie za sprawą dziewczynek) przed OSiR-em Vector Tarnowo Podgórne i "Dziewiątką - Amica" Wronki.

XXV Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego w Lesznie kończył rozgrywany po raz pierwszy cykl Młodzieżowego Grand Prix Polski w kategoriach młodzików i juniorów młodszych. Jednym z triumfatorów został młodzik "Polonii 1912" Leszno Filip Łochowicz. A w komplecie pierwszymi (historycznymi) zwycięzcami Młodzieżowego Grand Prix Polski rozgrywanego w sumie na 6 kręgielniach zostali:
- młodziczki: Julia Konieczna - "Dziewiątka - Amica" Wronki
- młodzicy: Filip Łochowicz - "Polonia 1912" Leszno
- juniorki młodsze: Sandra Szczepska - "Dziewiątka - Amica" Wronki
- juniorzy młodsi: Jakub Cwojdziński - OSiR Vector Tarnowo Podgórne.
W uzupełnieniu miejsca "polonistów" w Młodzieżowym GP Polski. Młodziczka Marika Dudzik na miejscu 13. Młodzicy: Mateusz Kraczewski miejsce 5, Antoni Nowacki - 12, Piotr Kraczewski - 13. Juniorki młodsze tuż za podium: Nicoletta Dudziak - 4, Anna Łochowicz - 5, Angelika Ciszewska - 10

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport