Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Memoriałowe sukcesy leszczyńskiej młodzieży w Poznaniu Kręglarstwo 2018-12-10 15:53:58
Dwa zwycięstwa i po jednym miejscu drugim i trzecim indywidualnie oraz druga lokata w klasyfikacji klubów to dorobek młodych kręglarzy "Polonii 1912" Leszno w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu.

Memoriałowe zawody w Poznaniu od lat rozgrywane są w pierwszej połowie grudnia. "Polonijna" ekipa liczyła tym razem 12 zawodników: 4 w kategorii dzieci, 3 w kategorii młodzików oraz 5 w kategorii juniorów młodszych. Apetyty na sukces były i w dużej mierze zostały zrealizowane.

Dzieci

Z czwórki najmłodszych do finału awansował jedynie Krzysztof Kraczewski z miejsca 4. Pozostała trójka poza 8-osobowym finałem - rozgrywanym w Poznaniu łącznie przez dziewczynki i chłopców. Trzeba jednak przyznać, że Hani Leciejewskiej i Justynie Buksińskiej do awansu zabrakło niewiele, bo 8 lub 9 kręgli. Finał nie był już dla Krzysia tak udany jak eliminacje. Nasz zawodnik z pozycji 4 spadł na 6 miejsce a szkoda, bo w zasięgu spokojnie było miejsce 3.

Młodzicy

Nasza jedynaczka w tej kategorii - Weronika Gbiorczyk była liderką po grze eliminacyjnej ale na dobrą sprawę w finale każde rozstrzygnięcie było możliwe. Finał w wykonaniu Werki nieco słabszy od eliminacji ale trzecie miejsce na memoriałowym "pudle" przypadło naszej zawodniczce.
Obaj młodzicy "Polonii" - Antoni Nowacki i Piotr Kraczewski awansowali do finału: Antek jako lider i z nową "życiówką" 555 oraz dużą przewagą nad resztą rywali, Piotr z ostatniej lokaty dającej awans, czyli pozycji 8. Finał nic nie zmienił jeśli chodzi o zajmowane przez "polonistów" lokaty. Piotr zagrał słabiej niż w eliminacjach i pozostał na miejscu 8. Antek z kolei w finale jeszcze poprawił swój rekord życiowy do wyniku 556 i z rezultatem łącznym 1111 wyprzedził kolejnych "medalistów" o 92 i 100 kręgli. Myślę, że Nowackiego można śmiało określić mianem najlepszego zawodnika Memoriału. Oby tak dalej.

Juniorzy młodsi

"Polonię" reprezentowały 3 juniorki młodsze i 2 juniorów młodszych. Przez eliminacje nie przebrnęli Ania Łochowicz i Mateusz Kraczewski. Za to pozostała trójka liczyła się w walce o Memoriałowe sukcesy. Liderką eliminacji była Nicoletta Dudziak z wynikiem 544. Z kolei rezultat 483 dawał Angelice Ciszewskiej pozycję 4 po eliminacjach. Nicoletcie nie miał prawa nikt zagrozić a Angela mogła wywalczyć awans na podium. Ten plan na finał spełnił się tylko częściowo. Nicoletta Dudziak znów uzyskała najwyższy wynik w całej stawce finalistek (531) i z wynikiem 1075 była poza zasięgiem dla rywalek wygrywając z przewagą 62 kręgli nad następną zawodniczką. Angelice Ciszewskiej atak na podium się nie powiódł. Po finale "Angie" spadła z miejsca 4 na 5. Trochę szkoda straconej szansy na awans.
Ciekawie było w czubie klasyfikacji juniorów młodszych po eliminacjach. Filip Łochowicz zajmował miejsce 2 ale z identycznym wynikiem jak liderujący Jakub Cwojdziński (obaj po 525). Niewielką stratę do prowadzącej dwójki mieli Krzysztof Bartkowiak (523) i Jakub Kuryło (516). I między trójką Cwojdziński, Łochowicz i Kuryło wszystko się rozstrzygało a Bartkowiak szybko przestał się liczyć w walce. Po 3 torach finału jeszcze każdy scenariusz był możliwy a zawodnicy mieli zbliżone rezultaty. Ostatnim torem Kuryło wypracował sobie bezpieczną przewagę, za to walka między Łochowiczem a Cwojdzińskim trwała do ostatniego rzutu. I to "polonista" Filip Łochowicz był o 1 kręgiel lepszy wywalczając drugą lokatę Memoriału, za Jakubem Kuryło z Brzeska.
W punktacj klubowej zwyciężyła "Dziewiątka - Amica" Wronki 41 punktów przed mającą 39 punktów "Polonią 1912" Leszno.

Trnerzy grup młodzieżowych kadry narodowej dołączyli do grupy centralnego szkolenia kolejnych zawodników "Polonii" - młodzika Antoniego Nowackiego i juniora młodszego Filipa Łochowicza.

W klasyfikacji Młodzieżowego Grand Prix Polski po 3 turniejach, a więc w połowie rywalizacji), w kategorii juniorek młodszych prowadzi Nicoletta Dudziak z kompletem 600 punktów Grand Prix, trzecia jest Angelika Ciszewska (450) a siódma Anna Łochowicz (340). Wśród juniorów młodszych"poloniści" na miejscach 7 i 8: Mateusz Kraczewski ma 380 punktów a Filip Łochowicz 370. W grupie młodziczek Weronika Gbiorczyk zajmuje miejsce 3 z dorobkiem 460 punktów. A wśród młodzików Antoni Nowacki jest piąty (470) a Piotr Kraczewski siódmy (460).

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport