Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Memoriał z rekordami kręgielni Kręglarstwo 2017-05-15 15:48:09
W ostatni weekend kwietnia 130 młodych kreglarzy rywalizowało w Lesznie w XXIV Memoriale Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego.

Zawody memoriałowe obejmują starty zawodników w kategoriach dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Rywalizacja zawsze ma zróżnicowany poziom ale na brak emocji narzekać nie można. A w tym roku aż czterokrotnie poprawiano rekordy kręgielni w kategorii dziewczynek oraz młodzików.
W grupie dziewczynek rewelacyjnie spisała się Dominika Wysocka z Tucholi. To ona najpierw poprawiła rekord kregielni w tej kategorii na 340 by w finale dołożyć jeszcze jeden kręgiel, poprawić rekord na 341 i wygrać z rezultatem 681. Za nią uplasowała się Julia Chrabąszcz z Brzeska (635) a trzecia była Weronika Gbiorczyk z "Polonii" Leszno (618).
Wśród chłopców tradycyjnie wygrał Michał Bonk (680), wyprzedzając Kamila Tomalkę z Wronek (622) i Marcela Nowaka z Sierakowa (620). Tuż za pudłem najlepszy z zawodników gospodarzy - Krzyś Kraczewski (600).
Do końca było ciekawie w zmaganiach młodziczek. Ostatecznie wygrała Maja Wąsala z OSiR-u Tarnowo Podgórne (1009), wyprzedzając przysłowiowym "rzutem na taśmę" Nikolę Kobiór z Łazisk (1008). Trzecia ukończyła zawody Ola Banaszak z Gostynia (982). Równo grająca zawodniczka "Polonii" Leszno - Marika Dudzik była w końcowym rozrachunku na 5 miejscu (956).
Kapitalną grę, ale dopiero w finale, pokazało dwoje młodzików. Najpierw piąty po eliminacjach Tobiasz Wilk z Wronek wynikiem finałowym 577 poprawił rekord kręgielni i wysforował się na czoło rywalizacji. Ale jeszcze lepiej spisał sie lider po eliminacjach - Filip Łochowicz z Leszna zbijając w finale 578 kręgli i to on jest rekordzistą obiektu i zwycięzcą memoriałowych zmagań z rezultatem 1091. Tobiasz Wilk uzyskał wynik 1078 a trzeci - "polonista" Mateusz Kraczewski 1013. Reszta młodzików "Polonii" wypadła poprawnie choć stać ich na pewno na więcej niż zagrali w Lesznie.
W grupie juniorek młodszych o najwyższe laury toczyła się rywalizacja zawodniczek z 3 klubów: z Wronek, Tomaszowa i Leszna. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji, granej na całkiem niezłym poziomie w Memoriale zwyciężyła Kasia Mroczkiewicz z Wronek (1098) przed Joanną Pawłowską z Tomaszowa (1085), Nicolettą Dudziak z Leszna (1078), Angeliką Wojtaszek z Tomaszowa (1072), Angeliką Ciszewską z Leszna (1069) oraz Wiktorią Jądrzyk z Wronek (1062).
Pozostałe "polonistki" grające w Memoriale to Anna Łochowicz - tuż za finałem na miejscu 9 z wynikiem 517 oraz Marcelina Stróżyńska z nową "zyciówką" na poziomie 477, co dało jej lokatę 15.
W eliminacjach kategorii juniorów młodszych Jakub Cwojdziński z tarnowskiego OSiR-u "otarł się" o rekord kręgielni uzyskując wynik 614 (rekord juniorów młodszych wynosi 615) ale w finale już takiej gry nie powtórzył. Zawody wygrał kapitalnie dysponowany w finale Bartosz Ruszczyk z Wronek z łącznym wynikiem 1143 minimalnie wyprzedzając Igora Szydłowskiego z Brzeska (1141) i kolejnego gracza BOSiR-u Brzesko Jakuba Tomczyka (1139). Lider po eliminacjach Jakub Cwojdziński na pozycji numer 4 z wynikiem 1136.
Dwaj zawodnicy "Polonii" zagrali na niemal identycznym choć nieco zbyt niskim poziomie zajmując miejsca 13 i 14 z wynikami: Viktor Gruszczyński 528 i Alan Rybiński 527.
W klasyfikacji klubowej zwyciężyła "Dziewiątka - Amica" Wronki przed "Polonią 1912" Leszno i OSiR-em Tarnowo Podgórne.
Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców wręczono powołania zawodnikom udającym się na Indywidualny Puchar Świata U-14 oraz Mistrzostwa Świata U-18 do niemieckiego miasta Dettenheim. W gronie powołanych juniorek młodszych znalazła się Nicoletta Dudziak z "Polonii 1912" Leszno.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport