Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Medalowo-punktowe tandemy i sprinty juniorów Kręglarstwo 2015-06-17 09:01:08
Dwa medale brązowe i 30,5 punktu w klasyfikacji sportu młodzieżowego wywalczyli juniorzy "Polonii" we Wronkach podczas Mistrzostw Polski juniorów w tandemach i sprintach.

Tydzień po rozegranych w Lesznie seniorskich sprintach i tandemach, w szranki w tych konkurencjach stanęli juniorzy na kręgielni we Wronkach. I po raz kolejny można było się przekonać, jak przewrotne są to konkurencje kręglarskie.
"Polonia" wystawiła 3 tandemy z zawodniczkami innych klubów i 5 juniorów w sprintach. Zaczynały tandemy i na otwarcie Mistrzostw Kamil Kozłowski z partnerką z "Alfy" Dominiką Zygarłowską wypunktowali gdański mikst Olszewska - Sikora. W kolejnej rundzie Zygarłowska i Kozłowski ulegli Michałowi Szulcowi, któremu partnerowała Patrycja Poznańska. Odpadł też mikst z udziałem Adriana Szulca grającego z Julią Rzyha. Tu lepszy okazał sie tandem gospodarzy Marta Duszyńska i Michał Pajor. I ten sam mikst z Wronek wyeliminował w półfinale (po rzutach zwycięstwa) Michała i Patrycję.
Tak więc tandemowi poznańsko - leszczyńskiemu pozostała gra o brązowy medal. Tę szansę medalową Patrycja Poznańska i Michał Szulc wykorzystali pokonując w "małym finale" tandem "Dziewiątki": Anna Piotrowska i Kornel Ratajczak (2:0 dla "naszych"). A złotych medalistów wyłoniły rzuty zwycięstwa, w których Marta Duszyńska i Michał Pajor z Wronek okazali większą skuteczność niż Liwia Strzelczak z "Alfy" i Karol Sellmann ze "Startu".
Tuż po tandemach rozpoczęła sie rywalizacja juniorek w sprintach. I już na początku ujawniła się przewrotność konkurencji szybkich. Bardzo dobrze spisujące się w tandemach zawodniczki z Wronek solidarnie odpadły już w pierwszych pojedynkach. Ten los spotkał m.in Sylwię Machniewską - srebrną sprinterkę zmagań seniorskich tydzień wcześniej.
"Polonia 1912" Leszno nie miała swojej przedstawicielki w gronie juniorek więc nie emocjonowaliśmy się zbytnio tą konkurencją choć każdy zapewne miał swoje sympatie i faworytki. Po medal złoty (po raz drugi z kolei) sięgnęła Maja Olszewska z "Dębinek" pokonując kolejno Patrycję Poznańską, Julię Rzyha i Darię Fajkus w meczu o złoto. A w pojedynku o medal brązowy Julia Rzyha uporała się z Dominiką Zygarłowską, która wcześniej okazała się katem dla zawodniczek gospodarzy turnieju.
Ze sprintami juniorów wiązaliśmy nadzieje medalowe, choć z drabinki wynikało, że może dojść do wzajemnego wyniszczania zawodników "Polonii" Leszno. Pierwszą "ofiarą" drabinki został Hubert Klupieć pokonany przez Adriana Szulca. Odpadł też Kamil Kozłowski. I tej porażki najbardziej szkoda. "Koza" miał na przysłowiowym widelcu późniejszego złotego medalistę Karola Sellmanna ale najpierw (prowadząc 1:0) przegrał dogrywkę o wygranie drugiego toru a później znów rzutami zwycięstwa przegrał cały pojedynek. Żal. Z trójki "polonistów" występujących w ćwierćfinale odpadł Filip Glapiak pokonany przez Karola Sellmanna. Do półfinałów awansowali bracia Adrian i Michał Szulc. Na całym kreglarskim świecie awans do "czwórki" oznacza medal. Ale nie w Polsce.
W półfinałach "Buliś" przegrał gładko z Sellmannem a "Adis" odpadł po 2 dogrywkach z broniącym tytułu Bartkiem Krugiem. Tak więc bracia Szulcowie stanęli do pojedynku o brąz i tu rzutami zwycięstwa Michał pokonał Adriana. A w meczu o złoto kat "polonistów" Karol Sellmann nie pozwolił Bartkowi Krugowi na obronę korony i wygrał po rzutach "sudden victory".
Tak więc "Polonia 1912" Leszno do bogatego dorobku medalowego sezonu 2014/2015 dorzuciła kolejne dwa medale - tym razem w kolorze brązowym. A do punktacji sportu dzieci i młodzieży dołożyła jeszcze 30,5 punktu, co nadal ma przełożenie na środki finansowe z samorządu województwa.
Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze drużynówki juniorek i juniorów z udziałem zespołów "Polonii" Leszno.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport