Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Medalowe tandemy i sprinty juniorów Kręglarstwo 2013-05-06 12:21:05
W rozegranych na wronieckiej kręgielni Mistrzostwach Polski w sprintach i mikstach juniorów zawodnicy "Polonii 1912" Leszno wywalczyli 4 medale, w tym dwa w kolorze złotym.

Ponieważ "Polonia 1912" Leszno, od czasu kontuzji odniesionej przez Katarzynę Jańczak w październiku 2012 roku, nie ma żadnej juniorki, to czterej zgłoszeni do startu w mikstach juniorzy utworzyli tandemy z zawodniczkami "Alfy Vector" Tarnowo Podgórne. Te tandemy były na tyle silne i zgrane, że wywalczyły medale złote i srebrne. Pozostałe dwa tandemy "Polonia"/"Alfa" odpadły w ćwierćfinale po bratobójczych pojedynkach.
W rundzie pierwszej wszystkie 4 tandemy z Leszna i Tarnowa Podgórnego wywalczyły awans do dalszych gier. Michał Szulc z Patrycją Kicińską pokonali 2:0 zawodników "Pilicy" Agatę Kalinowską i Macieja Witka. W taki sam sposób Mikołaj Konopka z Joanną Filip uporali się z gdańsko-puckim tandemem Maja Olszewska i Patryk Mudlaff a Adrian Szulc i Liwia Strzelczak także wynikiem 2:0 wyeliminowali miksta z Łazisk Renata Skrzypczak i Kamil Fajkus. Broniący Mistrzostwa Bartosz Włodarczyk z Małgorzatą Leopold mieli wolny los.
Ranking tandemów sprawił, że w kolejnej rundzie doszło do bratobójczych pojedynków Kicińska/M. Szulc kontra Filip/Konopka oraz Strzelczak/A. Szulc kontra Leopold/Włodarczyk. Obie te rywalizacje rozstrzygnięte zostały rzutami zwycięstwa a awans do półfinałów wywalczyły tandemy Mikołaja Konopki z Joanną Filip i Bartka Włodarczyka z Małgorzatą Leopold.
W półfinale oba nasze tandemy okazały się lepsze od rywali. Bartek i Gosia pokonali duet z "Polonii" Łaziska Aneta Szostek i Marcin Szostok lepiej wykonując rzuty zwycięstwa. Mikołaj z Asią uporali sie gładko z Moniką i Piotrem Kozłowskimi z "Pilicy".
W wyrównanym finale znów były potrzebne rzuty zwycięstwa i ten element lepiej wykonali Małgorzata Leopold i Bartosz Włodarczyk zdobywając złoty medal. Srebro dla Joanny Filip i Mikołaja Konopki a brąz dla Anety Szostek i Marcina Szostoka z Łazisk.
W sprintach juniorów "Polonię 1912" reprezentowało 5 zawodników, z których trzech znalazło się w najlepszej "czwórce" Mistrzostw.
Hubert Klupieć w kwalifikacjach pokonał rzutami zwycięstwa Karola Macioła z Łazisk, co oznaczało że w eliminacjach trafi na kolegę klubowego Mikołaja Konopkę.
W eliminacjach czterech zawodników "Polonii 1912" wygrało swoje pojedynki. Jeden musiał odpaść po grze bratobójczej. Ten smutny los spotkał Huberta Klupcia, który uległ 0:2 Mikołajowi Konopce. Również po 2:0 wygrali Michał Szulc z Robertem Skwierczem z Pucka i Bartosz Włodarczyk z Piotrem Kozłowskim z Tomaszowa. Adrian Szulc do awansu potrzebował rzutów zwycięstwa w pojedynku z Michałem Pajorem z Wronek.
W ćwierćfinałach w kolejnym klubowym pojedynku Mikołaj Konopka wyeliminował 2:0 Adriana Szulca. Również wynikiem 2:0 zakończył się zwycięski dla Bartka Włodarczyka pojedynek z Mariuszem Wolszlegerem z "Tucholanki". Michał Szulc rzutami zwycięstwa pokonał Macieja Witka z "Pilicy".
W półfinałach znalazło sie 3 "polonistów" i Bartosz Krug z Wronek. Do finału awansowali Michał Szulc i Bartosz Krug. "Buliś" pokonał rzutami zwycięstwa Mikołaja Konopkę a w rywalizacji dwóch Bartków - Krug wygrał 2:0 z Włodarczykiem.
W wewnątrzklubowym meczu o krążek brązowy lepiej sprawił się Mikołaj Konopka pokonując 2:0 Bartka Włodarczyka. Michał "Buliś" Szulc w finale lepiej wytrzymał próbę nerwów i rzutami zwycięstwa pokonał Bartosza Kruga wywalczając swój drugi złoty medal Mistrzostw Polski juniorów w sezonie 2012/2013. W listopadzie 2012 został przecież Indywidualnym Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej.
Na juniorskim podium sprinterskim stanęli zatem: 1. Michał Szulc ("Polonia 1912" Leszno); 2. Bartosz Krug ("Dziewiątka-Amica" Wronki) i 3. Mikołaj Konopka ("Polonia 1912" Leszno).
W sprintach juniorek podium wywalczyły: 1. Marta Duszyńska ("Dziewiątka-Amica" Wronki); 2. Patrycja Kicińska ("Alfa Vector" Tarnowo Podgórne) i 3. Julia Rzyha ("Czarna Kula") Poznań.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport