Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Medalowe i punktowe sprinty i miksty juniorów Kręglarstwo 2017-03-07 10:46:04
Leszno gościło juniorów rozgrywających swoje Mistrzostwa Polski w sprintach i tandemach mieszanych.

Tak zwane szybkie konkurencje kręglarskie generalnie rządzą się innymi prawami niż gra na 120 rzutów a ich specyfiką jest większy ładunek emocji w krótkim czasie gry.
Rozegrane w Lesznie Mistrzostwa Polski juniorów w sprintach i tandemach mieszanych chyba jednak nie sypnęły sensacjami a miejsca na podium przypadły zawodniczkom i zawodnikom mającym już za sobą wiele sportowych osiągnięć.
Tym razem jako pierwsi rozstrzygnęli sprinterskie zmagania juniorzy. "Polonia" Leszno miała w tej konkurencji aż 7 zawodników ale jak to w drabinkach turniejowych bywa, kilku z nich musiało toczyć pojedynki bratobójcze.
Ostatecznie do najważniejszej potyczki - o medal złoty przystąpiło dwóch zawodników "Polonii": Michał Szulc i Mateusz Klecha. Trudniejszą drogę do finału miał Klecha, który wszystkie pojedynki rozstrzygał rzutami zwycięstwa. Michał Szulc jedynie w pierwszym pojedynku (z Patrykiem Paryło) także lepszy był w rzutach "sudden victory" a kolejne pojedynki wygrywał już po 2:0, włącznie z finałem. Na dodatek "Buliś" grał bardzo wysoko, będąc w pojedynku ćwierćfinałowym blisko rekordu Polski. Michał Szulc został więc Mistrzem Polski juniorów w sprintach. Srebro dla Mateusza Klechy a na najniższym stopniu podium stanął Michał Pajor z "Dziewiątki", pokonując w "małym finale" Szymona Klimka z "Pilicy". Miejsca 5 i 6 dla juniorów "Polonii 1912": Filipa Glapiaka i Kamila Kozłowskiego.
Złoto "Bulisia" i srebro "Klechena" zostały zdublowane w konkurencji tandemów. Michał tworzył tandem "polonijny" z Natalią Włodarczyk. Mateuszowi partnerowała Weronika Torka z "Alfy". Te tandemy przebiły się do najważniejszego pojedynku, wygranego 2:0 przez Natalię i Michała. Do gry o brąz przystąpili Renata Skrzypczak (Łaziska) i Karol Sellmann (Gostyń) przeciwko tandemowi z Sierakowa (Anna Piotrowska / Szymon Adamczak). Wygrali Renia i Karol. A kilka punktów dla "Polonii" Leszno wywalczył jeszcze Kamil Kozłowski, który w tandemie z Małgosią Kurcok z Łazisk zajął pozycję 5.
Nie powiódł się start Natalii Włodarczyk w sprintach juniorek. Natalia po wyeliminowaniu Renaty Skrzypczak odpadła w kolejnym pojedynku z Aleksandrą Bonk i zajęła ostatecznie pozycję 8.
Całe sprinterskie podium juniorek przypadło zawodniczkom "Alfy Vector" Tarnowo Podgórne. Tytuł mistrzowski dla Weroniki Torki, srebro dla Dominiki Zygarłowskiej a brąz dla Aleksandry Bonk. Najgorsza - 4 lokata - dla Katarzyny Ciałoń z "Polonii" Łaziska.
Michał Szulc w swoim ostatnim sezonie w kategorii juniora wygrał do tej pory wszystko. Jest Indywidualnym Mistrzem Polski juniorów, Mistrzem Polski par juniorów a teraz jeszcze Mistrzem Polski juniorów w sprintach i Mistrzem Polski juniorów w tandemach mieszanych.
Juniorzy "Polonii 1912" Leszno w Mistrzostwach Polski sprintów i tandemów mieszanych wywalczyli aż 63 punkty do klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży. To bardzo dobra informacja, bo te punkty wciąż mają przełożenie na środki finansowe z samorządu województwa.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport