Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Mateusz Klecha wicemistrzem Polski w juniorskich sprintach Kręglarstwo 2017-11-20 12:59:08
Jeden medal srebrny i 15 punktów do klasyfikacji sportu młodzieżowego to efekt startu dwójki juniorów "Polonii" Leszno w Mistrzostwach Polski w sprintach i tandemach mieszanych w tej kategorii wiekowej.

Mistrzostwa rozegrano na kręgielni we Wronkach a wystartowało w nich tylko dwóch juniorów "Polonii" - Mateusz Klecha i Kamil Kozłowski. Przyczyny desygnowania tak nielicznej ekipy leżą po stronie finansowej. Tak bywa.
Obaj reprezentanci "Polonii" mogli namieszać i w sprintach i w tandemach. Stało się jednak inaczej po części z przyczyn niezależnych od "Polonii 1912".
W tandemach można zgodnie z regulaminem tworzyć taki duet z zawodnikiem z innego klubu. I tak było w przypadku "polonistów". Mateusz Klecha został zgłoszony razem z Weroniką Torką z "Alfy Vector" a Kamil Kozłowski z Anną Piotrowską z "Wrzosu" Sieraków. A zgodnie z rankingiem juniorów naszym tandemom w drabince turniejowej przypadły numery 1 i 2. Niestety w przeddzień Mistrzostw Polski, klub z Sierakowa zawiesił Annę Piotrowską i w związku z tym Kamil Kozłowski automatycznie wypadł z konkurencji tandemów. Nie wnikając w zasadność zawieszenia przez "Wrzos" swojej zawodniczki, bo przyczyn nie znamy, takie działanie w przeddzień Mistrzostw, gdy nie ma już żadnej możliwości zmian w drabince, nie kojarzy się z postawą fair. Jeśli klub z Sierakowa nosił się z zamiarem zawieszenia Piotrowskiej to mógł jej nie zgłaszać do Mistrzostw lub podjąć działanie w takim terminie by nie demolować strony sportowej turnieju rangi mistrzowskiej.
Wracając do samego turnieju tandemów, Klecha z Torką jako jedyni nie musieli grać rundy pierwszej (1/8 finału). Zaczęli od 1/4 i na tym etapie niestety Mistrzostwa zakończyli ulegając mikstowi "Tucholanki" Izabela Szczukowska i Marek Gierszewski po rzutach zwycięstwa. Ponieważ był to pojedynek toczony na najwyżśzym poziomie w całych Mistrzostwach, pokonanemu "naszemu" tandemowi przypadła lokata piąta. A zwycięzcy tej rywalizacji: Szczukowska i Gierszewski, po kolejnych dwóch pojedynkach cieszyli się ze złotego medalu.
Sobotni niedosyt z tandemów osłodziły (choć nie do końca) niedzielne sprinty. Mateusz Klecha (turniejowa 1) i Kamil Kozłowski (nr 4) nie musieli grać w fazie wstępnej. Dla obu zawody zaczęły się od 1/8. Kamil Kozłowski niestety odpadł po pojedynku z Krzysztofem Baczą z Łazisk przegrywając po rzutach zwycięstwa. Mateusz Klecha w tej fazie zawodów wyeliminował 2:0 Mateusza Kląskałę. W ćwierćfinale "polonista" grał z Filipem Michalakiem z Gostynia i po zaciętym remisowym boju skuteczniej wykonywał rzuty zwycięstwa. W półfinale Klecha miał okazję zrewanżować się Markowi Gierszewskiemu za sobotni tandem i uczynił to skutecznie wygrywając 2:0 choć aby uzyskać taki wynik musiał stoczyć dogrywkę o wygranie drugiego toru. Wreszcie w bardzo nerwowym finale z Gracjanem Machajem najpierw była potrzebna dogrywka by rozstrzygnąć tor pierwszy (wygrał Machaj). Potem Klecha wygrał tor drugi więc mieliśmy remis. I wreszcie rzuty zwycięstwa o złoto wygrane 16:14 przez Gracjana Machaja z Wronek.
Wicemistrzostwo Polski Mateusza Klechy to 12 punktów do klasyfikacji sportu młodzieżowego. Do tego dochodzi jeszcze połowa punktów z tandemu czyli 3. Jak na skromny ilościowo udział "polonistów" w Mistrzostwach to dobre osiągnięcie.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport