Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Mamy Mistrza!!! Kręglarstwo 2012-02-27 09:03:29
Po pięciu latach przerwy kręglarze "Polonii 1912" Leszno wywalczyli tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Seniorów. Stało się to na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligowych.

Swój jedenasty zwycięski mecz w sezonie 2011/2012 rozegrali na kręgielni w Brzesku. Ale samo zwycięstwo "polonistów" w Brzesku nie gwarantowało jeszcze mistrzowskiego tytułu. Wielkim sprzymierzeńcem "Polonii 1912" okazali się zawodnicy gostyńskiego "Startu", którzy w równolegle rozgrywanym meczu pokonali w Tarnowie zespół "Alfy Vector". A splot tych dwóch czynników: zwycięstwa "Polonii" przy jednoczesnej porażce "Alfy" sprawił, że w Lesznie szampany już nie muszą się mrozić w oczekiwaniu na koronę.

Mecz w Brzesku był bardzo ciekawy a gospodarze - "Sokół" do potyczki z "Polonią" wystawili chyba najmocniejszą swoją ekipę. O ile w poprzednich meczach w Brzesku kilku zawodnikom gospodarzy przydarzyły się występy na poziomie poniżej 500, o tyle przeciw "Polonii" wszyscy gracze "Sokoła" zagrali co najmniej dobrze. Większe doświadczenie młodego jednak teamu z Leszna, połączone z bardziej wyrównanym składem zaowocowało wyjazdowym zwycięstwem "Polonii 1912" z "Sokołem" w Brzesku w stosunku 6:2 (3400:3337).

"Polonia" do meczu w Brzesku przystąpiła bez jednego z etatowych zawodników Adriana Szulca przebywajacego na obozie sportowym z uczelni. "Adisa" w wyjściowym składzie zastąpił Filip Glapiak, który zagrał już w pierwszym bloku meczu obok Michała Szulca. Michał "Buliś" Szulc miał za rywala najbardziej doświadczonego z graczy "Sokoła" - Mariusza Szubę. Ale Michał Szulc jest w tym sezonie w świetnej dyspozycji a w Brzesku po raz kolejny w karierze zagrał na "6" z przodu. Michał Szulc wypunktował 4:0 dobrze grającego Mariusza Szubę ale też "Buliś" uzyskał najlepszy wynik w lidze na nowej brzeskiej kręgielni zbijając 609 kręgli przy 557 Mariusza Szuby. Wspomniany wyżej Filip Glapiak nie dał rady Damianowi Haluchowi. Choć ich rywalizacja zakończyła się remisem w setach 2:2, to jednak na wyższym poziomie zagrał Haluch wygrywajac kręglami 559:537. Jest 1:1 ale "Polonia" ma o 30 kręgli więcej.

Drugi blok powiększa przewagę "Polonii 1912" przybliżąjac gości do zwycięstwa. Świetnie spisujący się w barwach "Polonii" Piotrek Kieliba punktuje 3:1 Krzysztofa Zuzię różnicą 50 kręgli: 587:537, chociaż ten pojedynek rozpoczyna się od wygranego przez Zuzię toru na poziomie 159:157. Kolejne tory to jednak nadal dobra gra Kieliby i coraz słabsza postawa Zuzi. Następny punkt dla gości dorzuca Bartosz Włodarczyk. Po bardzo trudnym pojedynku Bartek jednak pokonuje Piotra Cichostępskiego 2,5:1,5 i dokłada kolejne 16 kręgli do przewagi "Polonii", która po tym bloku prowadzi 3:1 z "górką" wynoszącą 96 kręgli. A pojedynek "Włodarza" z Cichostępskim w kręglach kończy sie rezultatem 555:539.
Jeszcze bardziej wyrównana jest rywalizacja Mikołaja Konopki z Marcelem Kociołkiem. Tu każdy pojedynek obaj grają na zbliżonym poziomie ale nieco bardziej dokładny jest Konopka i dopisuje kolejny punkt do dorobku leszczyńskiej drużyny, wygrywajac z Kociołkiem 3:1 (562:554). Ostatni pojedynek przynosi punkt zespołowi "Sokoła" gdy najlepszy w tej ekipie Krzysztof Soból pokonuje 3:1 Sebastiana Piosika (591:550). Szacunek musi budzić gra do zbieranych w wykonaniu zawodnika "Sokoła" na poziomie 225 punktów. Ale to nie wystarcza, by "Sokół" Brzesko mógł wydrzeć zwycięstwo "Polonii 1912" Leszno.

W roku 100-lecia Klubu kręglarze "Polonii" Leszno sięgają po swój siódmy tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. Na ten sukces zapracowała przede wszystkim "żelazna szóstka" w składzie Mikołaj Konopka, Piotr Kieliba, Sebastian Piosik, Adrian Szulc, Michał Szulc i Bartosz Włodarczyk oraz zmiennik Filip Glapiak. W kadrze meczowej pojawiali się inni zawodnicy jak choćby Maciej Chudy czy Adrian  Karch ale póki co ich udział w sukcesie ma bardziej charakter duchowy. Trenerem tej ekipy jest od lat Zygmunt Felenberg.

Za dwa tygodnie ostatni mecz "Polonii 1912" w sezonie 2011/2012 z "Alfą Vector" Tarnowo Podgórne - teraz już wiadomo, że ustępującym Mistrzem.

PROTOKÓŁ

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport