Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Maksymilian Kanci wygrywa w Toruniu Szermierka 2016-09-06 22:44:14

Na takie zawody czekaliśmy! Po ciężkich treningach , młodzi floreciści pokazali przysłowiowy pazur. Pierwsze , drugie , siódme i trzynaste miejsca mówią sama za siebie ( startowało 52 zawodników) Nasza wspólna praca zaowocowała!Podopieczni Przemysława Fogta dobrze prezentowali się od samego początku zawodów. Jan Nowak i Maks Kanci eliminację zakończyli z kompletem zwycięstw , Jakub Fogt przegrał jedną walkę a Igor Jędroszkowiak dwie. Poloniści zostali wysoko rozstawieni po eliminacji grupowej i pewnie radzili sobie w walkach pucharowych. Do czołowej ósemki awansowało trzech z czterech naszych zawodników ( Igor przegrał swoją walkę zajmując 13 miejsce) .W ćwierćfianle odpadł Jakub Fogt przegrywając z Tomaszem Gorczycą 5:8 i został sklasyfikowany na 7 miejscu ( najlepszy z roczników 2006). Janek pewnie wygrał z Karolem Fedorowiczem z AZS AWF Warszawa 8:1. , natomiast Maks rywalizował z Piotrem Sową z WKS Kolejarz Wrocław. Polonista po bardzo wyrównanej walce pokonał przeciwnika 3:2. Były już powody do zadowolenia ponieważ w tym momencie mieliśmy dwóch polonistów w czołowej czwórce turnieju. Nasi reprezentanci nie spoczęli na laurach i wygrali swoje walki półfinałowe ( Kanci z Gorczycą 8:2 , Nowak z Krawczyńskim 8:3). Finał stał się faktem i obaj poloniści musieli stoczyć pojedynek klubowy. Tego dnia lepszy okazał się Maks , który wygrał z Jankiem 8:5. Nasi floreciści zdominowali kategorię 2005-2006 prezentując co najważniejsze rozsądne akcje na planszach w Toruniu. W rocznikach 2003-2004 fechtowały florecistki z naszego klubu. Leszczynianki dobrze prezentowały się w swoich walkach eliminacyjnych i pucharowych. Polonistki , które gonią swoje rywalki ( koleżanki z innych klubów mają większy staż treningowy) robiły co mogły by dobrze wypaść na tych zawodach. Najwyżej sklasyfikowana została Aleksandra Lewusz -18 miejsce. Gabrysia Miętka była 20 , Klaudia Prałat ( przegrała jednym punktem swój pojedynek)-22 , a Katarzyna Gołembska sklasyfikowana została na 27 pozycji. Nasze dziewczęta się rozwijają i starają się każdego dnia ! Gratulacje dla WSZYSTKICH!


Sekcja szermierki

Polonia 1912 Leszno
Siedziba Klubu
ul. Opalińskich 54
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport