Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Ligowy szczyt dla Polonii Kręglarstwo 2013-11-12 16:31:17
Po zwycięstwie w Lesznie nad "Pilicą" Tomaszów, kręglarze "Polonii 1912" objęli samodzielne prowadzenie w tabeli superligi.

W niedzielę 10 listopada spotkały się w Lesznie dwa dotychczas niepokonane zespoły kręglarskiej superligi: "Polonia" Leszno i "Pilica" Tomaszów. Ten mecz mógł w odbiorze zadowolić dość liczną grupę sympatyków kręglarstwa a gospodarze wygrali 5:0 (2390:2301).
Mimo wyniku 5:0 nie było to widowisko jednostronne. Wręcz przeciwnie, niemal każdy pojedynek miał swoją dramaturgię. Zwłaszcza oba pojedynki drugiego bloku.
Najpierw jednak na torach pojawili się Bartosz Włodarczyk i Mikołaj Konopka ze strony gospodarzy oraz Konrad Mocarski i Michał Dębicki z zespołu gości. Oba pojedynki zakończyły się bardzo podobnie - zawodnicy z Leszna wygrali po 3:1 przy wynikach 602:572 (Włodarczyk kontra Mocarski) i 608:576 (Konopka przeciwko Dębickiemu). Nieco więcej szans ze strony gości miał Mocarski w pojedynku z Włodarczykiem wygrywając drugiego seta ale dwa kolejne przypadły "Włodarzowi" prezentującemu bardzo równą dyspozycję od początku sezonu. Dębicki obudził się zbyt późno by myśleć o wywalczeniu punktu w pojedynku z Konopką. Losy tej rywalizacji rozstrzygnęły się po 90 rzutach przy stanie 3:0 dla "Kreta".
Drugi blok był bardziej zacięty. Gdy stają obok siebie Piotr Kieliba i Tadeusz Śliwiński wiadomo, że może zdarzyć się wszystko. Obaj kapitanowie zespołów wygrywali sety przemiennie ale finisz Piotrka Kieliby był mocniejszy i przy stanie 2:2 ze zdobycia punktu cieszył się Kieliba - najlepszy zawodnik meczu. Piotr pokonał Tadka 628:607 i w naszej lidze niezbyt często się zdarza by zawodnik grający powyżej 600 schodził z toru pokonany. Gdy Filip Glapiak przegrywał 0:2 z Maciejem Witkiem mając "w plecy" 35 kręgli, trudno mu było wróżyć sukces. Ale niesiony dopingiem Glapiak odmienił przebieg meczu i doprowadzając do stanu 2:2 wygrał kręglami 552:546.
Po 6 meczach "Polonia 1912" Leszno ma na koncie komplet punktów jako jedyny zespół. Ale za 3 tygodnie kolejne trudne wyzwanie - wyjazdowy mecz w Tarnowie Podgórnym z drugą ekipą "Alfy Vector".

W gorszych nastrojach są zawodniczki "Polonii 1912", które uległy u siebie zespołowi "Dziewiątka-Amica" Wronki 1:4 (2112:2160). Szkoda straconych punktów.
Jedyny punkt dla "Polonii" wywalczyła Jolanta Jaś pokonując dwie młode zawodniczki z Wronek: Annę Piotrowską i Patrycję Grzelak 3,5:0,5 (535:465). Zwycięstwo pewne ale wynik Joli powinien być wyższy. Jednak zbiórki nie wypadły najlepiej. Anna Chwastyniak uległa 0:4 najlepszej zawodniczce meczu: Natalii Skrzypczak-Bączkiewicz. Zawodniczka z Wronek rozegrała w Lesznie życiowe zawody, po raz pierwszy w karierze przekraczając 600 punktów. Ania grała równo ale zbyt nisko i uległa wyraźnie 520:604.
Po 1 bloku wynik meczu był sprawą otwartą - przy stanie 1:1 zespół gości miał niewielką przewagę 14 kręgli.
Drugi blok niestety nie przyniósł gospodyniom punktu, choć mógł dać nawet dwa punkty. Tak się jednak nie stało. Monika Marażewska po 3 torach prowadziła 2:1 z Martą Woźniak przy zbliżonym wyniku w kręglach ale ostatni tor wyraźnie dla Woźniak i porażka Marażewskiej 1:3 (503:532). Szalenie wyrównany bój stoczyły Joanna Lajtke i Iwona Pacholczyk. Tu w walce do końca lepiej wypadła zawodniczka "Dziewiątki". Wynik tej rywalizacji to kolejne 1:3 (554:559).
Cóż, po 3 zwycięstwach przyszły 2 porażki a za 3 tygodnie trzeba będzie szukać punktów na trudnym obiekcie w Gdańsku.

W miniony weekend grała także I liga a w Lesznie odbył się turniej Grupy "C" z udziałem "Polonii" Łaziska, "Czarnej Kuli" Poznań i "Polonii 1912" Leszno, która znacznie wzmocniła skład tej ekipy.
Gospodarze po piorunującym finiszu wygrali turniej ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. Jako pierwszy do boju wyruszył kapitan zespołu Maciej Chudy. Maciej grał znakomicie do pełnych (403) ale męczył się przy zbiórkach. Stąd "tylko" 572 punkty "Czudiego". Grający jako drugi Kamil Kozłowski pogubił się kompletnie i zagrał tylko 479. Po takim występie grający w trzecim i zarazem ostatnim bloku bracia Adrian i Michał Szulc musieli mocno walczyć o odrobienie strat do rywali ale uczynili to skutecznie. Michał uzyskał najlepszy wynik turnieju zbijając 597 kręgli. "Adis" uzyskał rezultat 574 a "Polonia 1912" Leszno wygrała z wynikiem 2222. Drugie miejsce dla "Polonii" Łaziska (2181) dla której najlepiej zagrali Renata Skrzypczak (580) i Marcin Szostok (560). Trzecie miejsce dla "Czarnej Kuli" Poznań z najlepiej punktującymi: Maciejem Dokowiczem (555) i Krzysztofem Kamińskim (546).
Grający w Grupie "B" drugi zespół "Polonii 1912", złożony wyłącznie z młodzieży, wystartował w Tarnowie Podgórnym. Ten zespół nie wskórał wiele zajmując 4 lokatę z wynikiem 1990 kręgli. Najlepiej dla "Polonii" punktowali: Jolanta Stępczak i Alan Rybiński. Oboje uzyskali wyniki po 509 kręgli. Dorota Kwapisz zbiła 495 "kołków" dając symptomy wychodzenia ze sportowego dołka. Niestety w głębokim dole chyba jest Tobiasz Jagodzik, bo wynik 477 przy katastrofalnych zbiórkach chluby mu nie przynosi.
W Tarnowie po raz drugi zwyciężył zespół "Startu" Gostyń choć grał tym razem bez "Ośki" i "Katara". Ale rutyną błysnął najlepszy zawodnik turnieju Włodek Dutkiewicz zbijając 599 kręgli.
Ostatnie turnieje pierwszej fazy rozgrywek I ligi rozegrane zostaną 30 listopada a Grupa "B" zagra w Lesznie.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport