Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Ligowe zaległości odrobione Kręglarstwo 2017-02-13 12:39:47
Wyjazdową wygraną w zaległym meczu w Tucholi, zawodniczki "Polonii 1912" Leszno odrobiły ligowe zaległości.

W odstępie 3 tygodni zawodniczki zespołu kręglarskiego "Polonii" Leszno rozegrały 3 mecze ligowe, z różnym skutkiem. Najpierw gościły na obiekcie "Alfy Vector" w Tarnowie Podgórnym przegrywając 5:1. Porażka jednak nie była całkiem bolesna, ponieważ w dwumeczu "polonistki" zainkasowały punkt bonusowy. I za ten bonus mogą podziękować tej najmłodszej, Nicoletcie Dudziak, która wygrała swój pojedynek z wynikiem 535 kręgli. Pozostałe zawodniczki "Polonii" uległy swoim rywalkom uzyskując wyniki: Kinga Konopa 536, Anna Chwastyniak 514 i Monika Leciejewska 505. Nie grała w tym spotkaniu kontuzjowana Joanna Lajtke a Kinga Konopa też borykała się z problemami zdrowotnymi.
Kolejnym meczem była potyczka w Lesznie z zespołem wronieckiej "Dziewiątki - Amiki". Ten mecz pokazał, że w żeńskim zespole "Polonii 1912" Leszno drzemie moc sportowa. Popisem był start Kingi Konopy kończącej mecz z wynikiem 616 - najlepszym osiągnięciem sezonu wśród kobiet. Na uwagę zasługują tory 3 i 4 w wykonaniu Kingi, na których uzyskała łącznie 328 punktów. Joanna Lajtke mimo słabego otwarcia (tor 117) dobiła do wyniku 550, Anna Chwastyniak zakończyła grę z rezultatem 539. Słabiej w tym meczu poszło Nikoli Dudziak (519) ale tym razem ta zawodniczka miała trochę problemów zdrowotnych. Ważne, że ta wygrana dała "Polonii" 3 punkty do tabeli ligowej.
I wreszcie mecz w Tucholi, przed którym można było mieć trochę obaw. Na mecz nie mogły pojechać Monika Leciejewska i Natalia Włodarczyk a ponadto w pierwszej rundzie "polonistki" mocno się w Lesznie namęczyły z zespołem "Tucholanki" by odnieść zwycięstwo 4:2. Wyjazdowy mecz w Tucholi okazał się jednak tym razem dość łatwym spotkaniem i tylko jeden pojedynek miał przebieg i wyrównany i dramatyczny. Ten pojedynek stoczyła Joanna Lajtke z Natalią Kisielewską. Rówieśniczki walczyły zaciekle ale to Asia Lajtke była lepsza wygrywając tory jednym kręglem, później trzema a później dziesięcioma dzięki lepszym zbiórkom. Na ostatnim torze kapitan "Polonii" spuściła z tonu i w sumie lepszy wynik uzyskała Kisielewska (537:527) ale punkt dzięki wygranym 3:1 setom zyskała Lajtke. Nie miała problemów Kinga Konopa grając przeciw Karolinie Pietrowskiej i Natalii Bucholc. Mimo mało porywającej gry Kinia wygrała 4:0 z wysoką przewagą w kręglach 506:426. Taki wynik dał duży spokój i komfort w grze kolejnym zawodniczkom "Polonii".
Do gry w drugim bloku przystąpiły Nicoletta Dudziak i Anna Chwastyniak. "Niki" walczyła z Darią Klunder i po 3 torach, prowadząc 2:1 miałą przewagę w kręglach 383:360. W tym momencie szansę ligowego debiutu otrzymała Ania Łochowicz i wypadła całkiem dobrze (tor 128). Co prawda Ania tego seta przegrała ale przy wyniku setów 2:2 dowiozła wygraną 511:501. Ostatni punkt dołożyła Anna Chwastyniak wygrywając 3:1 z Aliną Pstrąg-Wiligała przy dość dużej różnicy w kręglach (522:480). Tak więc wynik 6:0 dla "Polonii" Leszno (2066:1944) stał się faktem. Faktem premiowanym 3 punktami do tabeli. A te 3 punkty z Tucholi sprawiły, że "Polonia" po 8 kolejkach jest w tabeli na miejscu drugim - o 1 punkt za "Dębinkami" Gdańsk, czyli najbliższym rywalem, z którym zagra w Lesznie.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport