Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Ligowa skuteczność zespołów Polonii Kręglarstwo 2015-02-03 14:08:25
Bardzo skutecznie zaprezentowali się zawodnicy "Polonii 1912" w meczach superligi kobiet i mężczyzn odnosząc zwycięstwa z punktami bonusowymi. Nieźle wypadła leszczyńska młodzież kręglarska w zawodach Ligi Międzyokręgowej.

Mecze 12 kolejki żeńskiej i 9 kolejki męskiej zapowiadały się na trudne. Do Leszna przyjeżdżał zespół lidera tabeli żeńskiej - "Dębinki" Gdańsk. Panowie z "Polonii" jechali do Wronek na mecz z pierwszą ekipą "Dziewiątki - Amiki". Oba nasze zespoły zaprezentowały się jednak z bardzo dobrej strony odnosząc zwycięstwa premiowane 3 punktami.
Panie bardzo pragnęły rewanżu za porażkę 1:4 w Gdańsku. Jednak o bonus mogło być trudno. Ale po najlepszym meczu w sezonie "Polonia" wygrała również 4:1 a o bonusie decydowały wygrane tory (sety). W Gdańsku było w tym elemencie 11:5 dla "Dębinek". W Lesznie "polonistki" zwyciężyły 12:4. Wyniki w kręglach to 2233:2114 dla gospodyń, które tym samym poprawiły o 7 kręgli rekord kręgielni w składach 4-osobowych.
Zaczęło się dla "Polonii" w sposób wymarzony, bowiem i Kinga Konopa i Joanna Lajtke pokonały po 4:0 swoje, mocne przecież rywalki. Kinia walczyła z Mają Olszewską i wygrała różnicą 51 kręgli ale sety 2 i 3 to walka do końca przy przewadze Konopy wynoszącej po 7 kręgli. Popisem był ostatni tor w wykonaniu Kingi i walka o 600. Nie udało się. Zabrakło 3 kręgli a tak naprawdę to chyba 1 centymetra w przedostatnim rzucie do 2 "kołków". Wynik 597 to chyba i tak najwyższy wynik uzyskany w tym sezonie w rozgrywkach kobiecych. Maja zakończyła z rezultatem 546. Również Joanna Lajtke wyraźnie zdystansowała Ewę Iwicką ale dopiero grą w 3 i 4 secie. Pierwsze dwa także przyniosły wygraną "Lajcika" lecz w skromnych rozmiarach - 1 i 2 kręglami. Asia znakomicie zagrała pełne (402), gorzej było ze zbiórkami ale w sumie zwyciężyła 564:520.
Kindze życzymy podobnej skuteczności podczas Indywidualnego Pucharu Świata w gronie seniorek.
Wysokie prowadzenie (95 kręgli) dawało już niemal pewność wygranej ale pojawiła się szansa na bonus. Trzeba było wygrać jeszcze 1 pojedynek i przegrać najwyżej 4 tory. Obie zawodniczki gospodyń: Monika Leciejewska i Anna Chwastyniak zaczęły bardzo dobrze od zwycięstw w pierwszych setach. Później jednak nierówno grająca Leciejewska uległa Sylwii Wirkowskiej w całym pojedynku 1:3 (508:525). Szkoda, bo rywalka Moni chwilami mocno męczyła się na leszczyńskiej kręgielni. Na szczęście dla "Polonii" bardzo dobre zawody rozegrała Anna Chwastyniak, która chyba chciała zapomnieć o słabym występie w Pucku tydzień wcześniej. Ania wygrała 3:1 z Agnieszką Kowalską pokonując rywalkę 564:523 ale pojedynek był trudny i dopiero w ostatnim secie zawodniczka z "Dębinek" ułatwiła zadanie "polonistce".
"Polonia" wygrała 4:1 i umocniła na 2 miejscu w tabeli ale wiadomo, że w tym sezonie tak naprawdę o wszystkim rozstrzygnie rywalizacja w fazie play-off.
Męski zespół "Polonii" w meczu we Wronkach wypunktował pierwszy zespół "Dziewiątki-Amiki" 7:1 (3499:3393). Zwycięstwo "Polonii" było bardzo pewne i w rozmiarach identycznych jak w Lesznie. I trzeba przyznać, że mimo takiego samego rezultatu, mecz we Wronkach okazał się łatwiejszy dla "polonistów" niż ten w pierwszej rundzie w Lesznie.
Bardzo dobrze dla zespołu gości rozpoczęli Mikołaj Konopka i Filip Glapiak. "Kret" na dzień dobry wypunktował 3:1 Jarosława Maćkowiaka i w zwycięskich dla siebie setach zyskiwał dość sporą przewagę. Minimalna porażka Konopki w secie 3 nie miała wpływu na przebieg rywalizacji zakończonej wynikami 624:564 dla zawodnika "Polonii". Filip Glapiak zaczął od wyraźnie przegranego pierwszego seta w grze przeciw Tomaszowi Pajorowi ale od drugiego toru przejął inicjatywę. Niebezpiecznie zrobiło się w ostatniej "30" gdy Pajor gonił Glapiaka ale zawodnik "Polonii" i na tym torze okazał się lepszy i także wygrał 3:1 choć tu wyniki w kręglach były zbliżone (559:553 dla Glapiaka).
Blok drugi to dwa pojedynki w zasadzie bez historii. Kolejny punkt dla "Polonii" wywalczył Bartosz Włodarczyk pokonując Filipa Brzóskę 3:1, w kręglach 556:548. Wynik sugeruje wyrównaną walkę ale tak naprawdę jest efektem ostatniego seta wygranego przez Brzóskę różnicą 16 kręgli, gdy już było wiadomo, że punkt przypadnie "Polonii". Nie dał rady Adrian Szulc grając przeciw Włodkowi Dutkiewiczowi. Wyższość reprezentanta zespołu z Wronek nie podlegała dyskusji i "Dudzio" pokonał "Adisa" w stosunku 4:0. A że odniósł wyraźną wygraną 607:544, to gospodarze przegrywając w meczu 3:1 zmniejszyli stratę do "Polonii" do 11 kręgli.
Tylko 11 ale zarazem aż 11. Na więcej "Polonia" gospodarzom nie pozwoliła mając jeszcze dwa poważne atuty w osobach Piotra Kieliby i Michała Szulca. Obaj "poloniści" ograli swoich rywali "na sucho" odnosząc zwycięstwa po 4:0 ale pojedynki miały bardzo różny przebieg. Piotr Kieliba pokonał Macieja Kląskałę 582:556 lecz każdy set tej rywalizacji to była zacięta walka aczkolwiek zawsze na korzyść "Pitera", który wygrał z "Maciasem" kolejno różnicą 8, 7, 5 i 6 kręgli. Michał Szulc uzyskał najlepszy wynik meczu (634 kręgle) ocierając się o swoją "życiówkę" wynoszącą 636. "Buliś" rywalizował z Bartoszem Krugiem i trzeba przyznać, że sety 1 i 3 trzymały w napięciu do końca a z obu Michał Szulc wychodził zwycięsko różnicą 1 kręgla. Popisem "Bulisia" był ostatni set na wronieckich torach, na którym Michał zagrał na poziomie 181 "kołków". Oby z podobną skutecznością walczył Michał w Indywidualnym Pucharze Świata juniorów w najbliższy weekend w Niemczech. A w pojedynku z Bartkiem Krugiem zanotowano wynik 4:0 oraz 634:565 dla Michała Szulca.
W rundzie zasadniczej czeka jeszcze liderującą "Polonię" wyjazd do Tarnowa Podgórnego a później mecze fazy play-off.
Do pełnego podsumowania weekendu na torach kręglarskich z udziałem "polonistów" trzeba podać wyniki zmagań w Lidze Międzyokręgowej w Grupie "G" - teoretycznie najsłabszej w II fazie rozgrywek. 
Tym razem młodzież "Polonii" grająca w zupełnie innym składzie niż w poprzednim turnieju, wywalczyła na torach w Tarnowie Podgórnym drugą lokatę, zbijając 2060 kręgli. Zaczął, i to bardzo dobrze, rekonwalescent Kamil Kozłowski uzyskując wynik 564 - jak się okazało był to drugi wynik zawodów. Po nim na torach pojawił się Michał Tomaszewski debiutując w Lidze Międzyokręgowej. Michał pierwszy raz w karierze przekroczył wynik 500, zbijając 503 kręgle. O potencjale zawodnika niech świadczy to, że powyżej 500 zagrał przy 18 (sic!) rzutach zerowych. Kolejna rekonwalescentka Jolanta Stępczak zbiła tylko 474 kręgle. Od ubiegłorocznej wicemistrzyni Polski juniorek młodszych trzeba wymagać znacznie więcej, zwłaszcza że w ubiegłym sezonie w 4 startach w Tarnowie Podgórnym Jola nie schodziła poniżej 530! Ostatnim z "polonistów" był Mateusz Klecha. Zbił 519 kręgli, a że stać go na znacznie więcej to pokazał w poprzednim turnieju Grupy "G" rozegranym w Gostyniu, gdzie zagrał na poziomie 610. Oczywiście "sześćsetek" nie gra się na zawołanie ale potencjał jest.
"Polonia" zajęła w Tarnowie Podgórnym miejsce 2, za pierwszą ekipą miejscowego OSiR-u w której brylował Maciej Kozłowski - najlepszy zawodnik turnieju (585). Kolejny turniej za ponad miesiąc w Lesznie a "Polonia 1912" utrzymała pozycję lidera tabeli Grupy "G".
Część zdjęć z meczu kobiet "Polonia" Leszno - "Dębinki" Gdańsk pochodzi z serwisu "Panoramy Leszczyńskiej".

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport