Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Ligowa huśtawka Kręglarstwo 2019-02-07 15:56:11
Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżywały ligowe zespoły "Polonii 1912" Leszno w weekend 2-3 lutego 2019 roku.

Swoje mecze i turnieje rozegrały wszystkie "polonijne" ekipy ligowe: panie w Gdańsku, panowie i juniorzy w Lesznie. Najsłabiej wypadł zespół żeński na specyficznym 2-torowym obiekcie w Gdańsku.

"Dębinki" - "Polonia" (kobiety)

W Gdańsku każdemu zespołowi gra się ciężko. Obiekt "Dębinek" ma swoje tajemnice znane tylko miejscowym. "Polonia" chciała z Gdańska przywieźć przynajmniej punkt bonusowy ale choć była blisko celu musiała jednak obejść się smakiem. Gra na kręgielni dwutorowej jest specyficzna, mecz trwa długo, za to nie ma problemów z liczeniem punktów. A do zdobycia bonusa "Polonia" potrzebowała 2 punktów i 7 wygranych torów. Cel był na wyciągnięcie ręki ale jednak nie został zrealizowany.
Jako pierwsza do gry ruszyła Kinga Konopa na Karolinę Serwińską. Kinia nigdy w Gdańsku nie osiągnęła wysokiego wyniku ale sobotni pojedynek rozpoczęła bardzo dobrze prowadząc 2:0 po 2 rozegranych setach. Niestety kolejne dwa padły łupem Serwińskiej z dużą nadwyżką i w efekcie przy stanie pojedynków 2:2 wygrała zawodniczka "Dębinek" 553:504.
Przeciwko Mai Olszewskiej desygnowaliśmy do gry Angelikę Ciszewską. I tu miły akcent, bo "Ciszka" po niemrawym początku od drugiego seta uzyskała przewagę nad Olszewską i grającą ostatnie 30 rzutów Justyną Szymańską. Efekt - Ciszewska wygrywa 3:1 (529:512) i zdobywa punkt dla "Polonii".
Ania Chwastyniak przeciwko Natalii Postrożny dobrze zagrała tylko w drugim secie. Sety 3 i 4 to jednak "odjazd" zawodniczki z Gdańska i wyraźna wygrana Postrożny 3:1 (537:491) ale szansa na bonus jeszcze była w rękach Nicoletty Dudziak.
"Niki" zaczęła bardzo dobrze. Po 2 setach prowadziła z Agnieszką Kowalską-Linda 2:0 (12 kręgli przewagi) czyli w tym momencie "Polonia" miała bonus za dwumecz. Tyle, że dwa ostatnie sety wypadły tak samo jak w przypadku pierwszego pojedynku w meczu. Zawodniczka "Dębinek" z nawiązką odrobiła stratę i przy setach 2:2 wygrała 550:510.
W grze o Mistrzostwo Polski "Polonia" mimo porażki 1:5 (2034:2152) nadal jest ale sytuacja mocno się zagmatwała.

"Polonia" - "Dziewiątka-Amica" 2 (mężczyźni)

Bonus wywalczyli ligowcy "Polonii" pokonując drugi zespół z Wronek w stosunku 6:2 (3420:3322) i rewanżując się za porażkę 5:3 w pierwszej rundzie rozgrywek.
Mecz w Lesznie nie był łatwy dla gospodarzy. Już pierwszy blok pokazał, że walka będzie zażarta. Adrian Szulc rywalizował z Mateuszem Sawalą. Najpierw set wyraźnie dla Sawali. Drugi set jeszcze wyraźniej dla "Adisa" a sety 3 i 4 to totalne styki. Set numer 3 kończy się remisowo a set ostatni na wysokim poziomie z przewagą 5 kręgli dla Szulca, wygrywającego pojedynek 2,5:1,5 (554:530). Grający w tym samym bloku Filip Łochowicz zremisował w setach 2:2 z Bartoszem Ruszczykiem. Niestety Filip wynikowo "zawalił" jednego z setów i musiał pogodzić się z porażką 565:575.
Blok drugi to oba pojedynki zagrane na 2:2 ale w obu punktowali gospodarze, choć w nieco odmiennym stylu. Kamil Kozłowski po 2 setach miał w dorobku 311 kręgli i wyraźną przewagę nad Mateuszem Kląskałą. Następne dwa sety wygrał zawodnik z Wronek ale nie był w stanie zniwelować dużej przewagi "Koziołka". Punkt dla "Polonii" przy wynikach 561:523. Patryk Konarkowski też wygrał dwa pierwsze sety z Kamilem Palaczem ale przegrał dwa kolejne i musiał mocno się namęczyć by obronić przewagę w kręglach. Udało się - Konarkowski zwyciężył kręglami 566:560 ale było ciężko.
W ostatnim bloku Mateusz Klecha uzyskał najlepszy rezultat meczu. "Bongo" miał za rywala Macieja Kaszkowiaka, który stawiał duży opór. Jednak rezultat Klechy 627 nie był osiągalny dla zawodnika z Wronek. Ten pojedynek zakończył się rezultatem 3:1 oraz 627:570 dla kapitana "Polonii". Nie dał rady zdobyć punktu Szymon Kaliski. Szymek zaczął słabiej od Jana Klemenskiego i chociaż po zmianie stron gry wygrał sety 3 i 4 to nie dał rady odrobić zbyt dużej straty, głównie z seta numer 2. Tę rywalizację przy remisowych 2:2 setach Kaliski przegrał kręglami 547:564.
Ale "Polonia 1912" Leszno po wywalczeniu punktu bonusowego jest w grze o medal brązowy sezonu 2018/2019. Kluczowe dla osiągnięcia celu będa pojedynki rewanżowe z Brzeskiem i "Czarną Kulą"

Centralna Liga Juniorów

W sobotę 2 lutego w szóstym turnieju Centralnej Ligi Juniorów najlepiej wypadł zespół gospodarzy zawodów - "Polonii 1912" Leszno.
Gospodarze desygnowali do gry mocny skład, który generalnie nie zawiódł. A dla trzech zawodników miał być przetarciem przed meczem ligowym, o którym wyżej. Ostatecznie z trójki: Mateusz Klecha, Filip Łochowicz i Mateusz Kraczewski, ten ostatni zagrał tylko w lidze juniorów.
Jak zagrali juniorzy z Leszna? Jako pierwszy na torach pojawił się Filip Łochowicz i zanotował solidny występ na poziomie 568 kręgli. Po nim wyszedł do gry Mateusz Kraczewski. Tym razem nie tak skuteczny jak tydzień wcześniej w Sierakowie, uzyskał rezultat 530 przy przeciętnych zbiórkach. Za to dyspozycję z Sierakowa potwierdziła Ania Łochowicz uzyskując rezultat 563. Jako ostatni wszedł do gry Mateusz Klecha i uzyskał najwyższy wynik zawodów juniorskich zbijając 598 kręgli . Jak już wiemy "sześćsetkę" zostawił sobie na dzień następny, na mecz ligowy z Wronkami.
"Polonia 1912" wygrała turniej z wynikiem 2259 wyprzedzając "Start" Gostyń (2243 z wynikiem 590 Jędrka Michalaka) oraz "OSiR Vector" Tarnowo Podgórne (2175).
Po wcześniejszych perturbacjach "Polonia" nie załapie się na medal Centralnej Ligi Juniorów ale pokazała, że potencjał zawodniczy posiada.