Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Ligowa huśtawka Kręglarstwo 2019-02-07 15:56:11
Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżywały ligowe zespoły "Polonii 1912" Leszno w weekend 2-3 lutego 2019 roku.

Swoje mecze i turnieje rozegrały wszystkie "polonijne" ekipy ligowe: panie w Gdańsku, panowie i juniorzy w Lesznie. Najsłabiej wypadł zespół żeński na specyficznym 2-torowym obiekcie w Gdańsku.

"Dębinki" - "Polonia" (kobiety)

W Gdańsku każdemu zespołowi gra się ciężko. Obiekt "Dębinek" ma swoje tajemnice znane tylko miejscowym. "Polonia" chciała z Gdańska przywieźć przynajmniej punkt bonusowy ale choć była blisko celu musiała jednak obejść się smakiem. Gra na kręgielni dwutorowej jest specyficzna, mecz trwa długo, za to nie ma problemów z liczeniem punktów. A do zdobycia bonusa "Polonia" potrzebowała 2 punktów i 7 wygranych torów. Cel był na wyciągnięcie ręki ale jednak nie został zrealizowany.
Jako pierwsza do gry ruszyła Kinga Konopa na Karolinę Serwińską. Kinia nigdy w Gdańsku nie osiągnęła wysokiego wyniku ale sobotni pojedynek rozpoczęła bardzo dobrze prowadząc 2:0 po 2 rozegranych setach. Niestety kolejne dwa padły łupem Serwińskiej z dużą nadwyżką i w efekcie przy stanie pojedynków 2:2 wygrała zawodniczka "Dębinek" 553:504.
Przeciwko Mai Olszewskiej desygnowaliśmy do gry Angelikę Ciszewską. I tu miły akcent, bo "Ciszka" po niemrawym początku od drugiego seta uzyskała przewagę nad Olszewską i grającą ostatnie 30 rzutów Justyną Szymańską. Efekt - Ciszewska wygrywa 3:1 (529:512) i zdobywa punkt dla "Polonii".
Ania Chwastyniak przeciwko Natalii Postrożny dobrze zagrała tylko w drugim secie. Sety 3 i 4 to jednak "odjazd" zawodniczki z Gdańska i wyraźna wygrana Postrożny 3:1 (537:491) ale szansa na bonus jeszcze była w rękach Nicoletty Dudziak.
"Niki" zaczęła bardzo dobrze. Po 2 setach prowadziła z Agnieszką Kowalską-Linda 2:0 (12 kręgli przewagi) czyli w tym momencie "Polonia" miała bonus za dwumecz. Tyle, że dwa ostatnie sety wypadły tak samo jak w przypadku pierwszego pojedynku w meczu. Zawodniczka "Dębinek" z nawiązką odrobiła stratę i przy setach 2:2 wygrała 550:510.
W grze o Mistrzostwo Polski "Polonia" mimo porażki 1:5 (2034:2152) nadal jest ale sytuacja mocno się zagmatwała.

"Polonia" - "Dziewiątka-Amica" 2 (mężczyźni)

Bonus wywalczyli ligowcy "Polonii" pokonując drugi zespół z Wronek w stosunku 6:2 (3420:3322) i rewanżując się za porażkę 5:3 w pierwszej rundzie rozgrywek.
Mecz w Lesznie nie był łatwy dla gospodarzy. Już pierwszy blok pokazał, że walka będzie zażarta. Adrian Szulc rywalizował z Mateuszem Sawalą. Najpierw set wyraźnie dla Sawali. Drugi set jeszcze wyraźniej dla "Adisa" a sety 3 i 4 to totalne styki. Set numer 3 kończy się remisowo a set ostatni na wysokim poziomie z przewagą 5 kręgli dla Szulca, wygrywającego pojedynek 2,5:1,5 (554:530). Grający w tym samym bloku Filip Łochowicz zremisował w setach 2:2 z Bartoszem Ruszczykiem. Niestety Filip wynikowo "zawalił" jednego z setów i musiał pogodzić się z porażką 565:575.
Blok drugi to oba pojedynki zagrane na 2:2 ale w obu punktowali gospodarze, choć w nieco odmiennym stylu. Kamil Kozłowski po 2 setach miał w dorobku 311 kręgli i wyraźną przewagę nad Mateuszem Kląskałą. Następne dwa sety wygrał zawodnik z Wronek ale nie był w stanie zniwelować dużej przewagi "Koziołka". Punkt dla "Polonii" przy wynikach 561:523. Patryk Konarkowski też wygrał dwa pierwsze sety z Kamilem Palaczem ale przegrał dwa kolejne i musiał mocno się namęczyć by obronić przewagę w kręglach. Udało się - Konarkowski zwyciężył kręglami 566:560 ale było ciężko.
W ostatnim bloku Mateusz Klecha uzyskał najlepszy rezultat meczu. "Bongo" miał za rywala Macieja Kaszkowiaka, który stawiał duży opór. Jednak rezultat Klechy 627 nie był osiągalny dla zawodnika z Wronek. Ten pojedynek zakończył się rezultatem 3:1 oraz 627:570 dla kapitana "Polonii". Nie dał rady zdobyć punktu Szymon Kaliski. Szymek zaczął słabiej od Jana Klemenskiego i chociaż po zmianie stron gry wygrał sety 3 i 4 to nie dał rady odrobić zbyt dużej straty, głównie z seta numer 2. Tę rywalizację przy remisowych 2:2 setach Kaliski przegrał kręglami 547:564.
Ale "Polonia 1912" Leszno po wywalczeniu punktu bonusowego jest w grze o medal brązowy sezonu 2018/2019. Kluczowe dla osiągnięcia celu będa pojedynki rewanżowe z Brzeskiem i "Czarną Kulą"

Centralna Liga Juniorów

W sobotę 2 lutego w szóstym turnieju Centralnej Ligi Juniorów najlepiej wypadł zespół gospodarzy zawodów - "Polonii 1912" Leszno.
Gospodarze desygnowali do gry mocny skład, który generalnie nie zawiódł. A dla trzech zawodników miał być przetarciem przed meczem ligowym, o którym wyżej. Ostatecznie z trójki: Mateusz Klecha, Filip Łochowicz i Mateusz Kraczewski, ten ostatni zagrał tylko w lidze juniorów.
Jak zagrali juniorzy z Leszna? Jako pierwszy na torach pojawił się Filip Łochowicz i zanotował solidny występ na poziomie 568 kręgli. Po nim wyszedł do gry Mateusz Kraczewski. Tym razem nie tak skuteczny jak tydzień wcześniej w Sierakowie, uzyskał rezultat 530 przy przeciętnych zbiórkach. Za to dyspozycję z Sierakowa potwierdziła Ania Łochowicz uzyskując rezultat 563. Jako ostatni wszedł do gry Mateusz Klecha i uzyskał najwyższy wynik zawodów juniorskich zbijając 598 kręgli . Jak już wiemy "sześćsetkę" zostawił sobie na dzień następny, na mecz ligowy z Wronkami.
"Polonia 1912" wygrała turniej z wynikiem 2259 wyprzedzając "Start" Gostyń (2243 z wynikiem 590 Jędrka Michalaka) oraz "OSiR Vector" Tarnowo Podgórne (2175).
Po wcześniejszych perturbacjach "Polonia" nie załapie się na medal Centralnej Ligi Juniorów ale pokazała, że potencjał zawodniczy posiada.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport