Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu

 
Liczny start młodzieży w Gostyniu Kręglarstwo 2019-11-20 17:25:27
Na kręgielni gostyńskiego "Startu" przez 4 dni rywalizowali młodzi kręglarze podczas zawodów 18 Memoriału Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego.

Gostyńskie zawody memoriałowe miały bardzo liczną obsadę. Rywalizowało 169 zawodników z klubów polskich i czeskiego "Primatora" Nahod. "Polonia 1912" Leszno desygnowała do gry aż 24 zawodników o różnym stopniu sportowego zaawansowania.

Dzieci

W bardzo licznym gronie dziewczynek i chłopców świetnie zaprezentował się Piotrek Tomaszewski. Nasz zawodnik zajął 2 miejsce grając bardzo równo (316 i 327) czyli uzyskując rezultat 643 kręgli. Poza zasięgiem Jan Podolski z Sierakowa (679) za to "polonista" do końca rywalizował z Goranem Brzóską z Wronek (636). Reszta chłopców i dziewczynek (w tym kilkoro absolutnych debiutantów) poza finałem. Warto jednak dodać, że 1 punkt do klasyfikacji klubowej dołożyła Weronika Ołdak, zajmując 8 lokatę.

Młodzicy

W kategorii U-14 "Polonia" miała swoje atuty wśród młodziczek. Choć nie było miejsca na podium, to w czołówce turnieju znalazły się te dwie zawodniczki, które powinny się tam znaleźć, czyli Maja Mielcarek i Weronika Gbiorczyk. Majka zajęła miejsce 4, przegrywając walkę o "pudło" z Wiktorią Poznańską ze "Startu" Gostyń różnicą 1 kręgla. Werka Gbiorczyk, dzieląca sportowy czas między kręgle a koszykówkę na lokacie 6. Poza finałem choć z przyzwoitymi wynikami na miejscach 13, 14 i 17  Hania Leciejewska, Justyna Buksińska i debiutantka Kasia Nowakowska. Zagrały w sumie 32 zawodniczki.
Niestety młodzicy do poprawki. Najlepszy z "polonistów" Przemek Majer w połowie stawki: 15 na 32 zawodników. Pozostali znacznie dalej. Szkoda.

Juniorzy młodsi

W tej kategorii mieliśmy 1 zawodniczkę i 5 zawodników. Jako całość zanosiło się na całkiem dobry występ. Po eliminacjach Julia Zalesińska zajmowała 6 pozycję. Podobnie jak koleżanka awans do finału z miejsc 5, 6 i 7 wywalczyli Antek Nowacki oraz Piotr i Mateusz Kraczewscy. Przyzwoicie zaprezentował się Jakub Imbierowicz choć jego wynik wystarczył do zajęcia 17 pozycji. Niestety kompletnie bez formy Filip Łochowicz choć z kolei jego duże możliwości są znane.
Finały już nie do końca po naszej myśli. Julia Zalesińska po dużo gorszym starcie niż w eliminacjach spadła na 9 miejsce. Jej koledzy różnie. Piotrek Kraczewski awansował na 4 miejsce. Antek Nowacki zakończył jako siódmy zawodnik a Mateusz Kraczewski na pozycji numer 10.

Memoriał w Gostyniu zaliczany jest do cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski (jako drugi w kolejności). Po tych dwóch turniejach liderką cyklu w kategorii młodziczek jest Maja Mielcarek.  Hania Leciejewska na 5 miejscu a Weronika Gbiorczyk na lokacie 11, z tym że Werka w pierwszych zawodach nie grała. Wśród juniorów młodszych najlepsi "poloniści" są w czubie klasyfikacji. Na miejscu 2 Antek Nowacki, tuż za nim Mateusz Kraczewski a 5 jest Piotrek Kraczewski. O ile jednak młodziczki w kolejnym turnieju w Poznaniu będą walczyć o jak najlepsze lokaty, to dla naszych czołowych juniorów młodszych raczej takiej szansy nie będzie bo poznański Memoriał Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego zbiega się z meczem ligowym "Polonii". Trudno, taki jest kalendarz rozgrywek sezonu 2019/2020.

Liczna ekipa "Polonii 1912" Leszno w gostyńskich zawodach memoriałowych prowadzona była przez Adriana Szulca i Ireneusza Kaczmarka.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport