Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Leszno - Berlin na kręgielni i nie tylko Kręglarstwo 2013-04-23 12:59:00
W sobotę i niedzielę 20 i 21 kwietnia 2013 roku doszło na kręgielni "Polonii 1912" do pierwszych kontaktów sportowych i towarzyskich na linii Leszno - Berlin. Inicjatorem była strona niemiecka.

Do Leszna zawitał grający w regionalnej lidze berlińskiej męski zespół SKC Rot-Weiss Berliner Barchen. "Berlińskie Niedźwiadki" to zespół złożony z bardzo doświadczonych wiekowo graczy. W ekipie ze stolicy Niemiec pojawiły się w Lesznie osoby ważne dla światowego kręglarstwa klasycznego: Stefan Pauly - aktualny dostawca nr 1 torów kręglarskich wraz z ich oprzyrządowaniem, Klaus Barth - specjalista od mediów i opiekun strony internetowej FIQ oraz Dieter Tretter - sędzia klasy międzynarodowej. Ci dwaj ostatni pojawili się także jako zawodnicy na torach w Lesznie.
Berlińczycy zaproponowali naszemu klubowi dwa mecze: z mężczyznami w wieku ponad 45 lat oraz z kobiecą drużyną "Polonii". I te mecze się odbyły a ich przebieg był bardzo różny. Mecz męski był bardzo wyrównany a o wygranej gości zadecydowało 9 kręgli (5:3 oraz 3068:3059). W meczu "polonistek" z Berlińczykami przewaga naszych pań była bardzo wysoka (7:1 oraz 3337:3009).
W sobotnim meczu mężczyzn stronę polską reprezentował tylko jeden kręglarz z przeszłością zawodniczą - Jurek Szulc a resztę ekipy stanowili gracze z nurtu amatorskiego, rzadko grający grę sportową. Mecz był wyrównany, w każdym bloku oba zespoły zdobywały po jednym punkcie a ogólny bilans w kręglach pozwolił "Niedźwiadkom" na odniesienie minimalnej wygranej.
W pierwszym bloku dla Leszna punktował Jurek Szulc, który był lepszy niż Klaus Juettner. Wynik 4:0 oraz 545:512 dla Jurka. Piszący te słowa Ireneusz Kaczmarek za łatwo oddał pole Klausowi Barthowi ulegając 0:4 (475:569). Szef mediów FIQ był najlepszym zawodnikiem meczu.
W kolejnej odsłonie Remigiusz Szabel wypunktował Rainera Schuerera 4:0 przy wynikach 522:476. Nasz zawodnik znacznie lepiej zbierał niż jego berliński rywal. Janek Prałat mimo lepszego wyniku w kręglach przegrał z Thomasem Grossem. Piorunujący finisz Janka nastąpił za późno i mimo lepszego bilansu 540:529, Jasiu Prałat przegrał 1:3.
W ostatnim bloku Szymon Sobkowiak zagrał na 2:2 z Hartmuthem Koernerem ale tory dla Niemca były z dość dużą przewagą, co zakończyło się punktem dla Berlińczyka przy wynikach 468:509. Władysław Konarkowski wypunktował gładko sędziego Dietera Trettera 4:0 (509:473) ale choć strona polska wygrała 15:9 pojedynki na torach, to do ogólnej wygranej w meczu zabrakło 9 kręgli. Ważne jednak, że była dobra zabawa, bo na kręgielni nie zabrakło dobrego jadła i godnych napitków. A wieczorem strona niemiecka gościła nas w rydzyńskim "Edenie".
W niedzielę inny skład "Niedźwiadków" nie miał praktycznie nic do powiedzenia przeciwko kobiecej ekipie "Polonii". Nasze panie przy gościnnym występie Beaty Włodarczyk dominowały w meczu. Tak się złożyło, że wszystkie leszczyńskie juniorki młodsze były w tym czasie na Pucharze Wronek, stąd sportowa pomoc ze strony Beaty.
Na początek Anna Chwastyniak bez większych problemów uporała się z Rene Horterem wygrywając 3:1 (526:502) i tracąc punkcik, gdy już miała wygraną w kieszeni. Także Jolanta Jaś rywalizując z Joergiem Kleinschidtem wygrała spokojnie. Tu padł wynik 4:0 (532:467) i tylko na ostatnim torze Niemiec był bliski powodzenia.
W drugim bloku jak zawsze najciekawiej było podczas gry Moniki Marażewskiej. Monia przegrała 1:3 z Rolfem Thieme (529:533) choć powinien w tym pojedynku paść remis. Monia przegrała tory 1 i 3 kręglami. Na 3 torze skończył jej się czas i 4 kręgle nie zostały zaliczone a to znów oznaczało tor przegrany 1 kręglem. Wreszcie tor ostatni to 1 kręgiel dla Moniki. Gdyby dodać Monice te 4 kręgle z toru nr 3... Joanna Lajtke zaczęła znakomicie (303 po 2 torach), potem zawaliła tor ale finisz znów mocny i wygrała 3:1 oraz 569:513 z Klausem Tippmanem.
W ostatnim bloku wydawało się początkowo, że Roger Horter i Jens Michaelis mogą powalczyć z naszymi armatami w osobach Kingi Konopy i Beaty Włodarczyk. Jednak, gdy tylko "polonistki" weszły na odpowiednie obroty, Berlińczycy zgaśli bardzo szybko. Ostatecznie Kinga Konopa pokonała Rogera Hortera 3:1 (587:484) a zawodnik z Niemiec po torach 139 i 141 kolejne zagrał na poziomie 104 i 100. Tory 3 i 4 Kinga wygrała 303:204!!! Beata wygrała z Jensem Michaelisem 4:0 (594:510) grając po prostu swoje.
Dla "polonistek" taki trening meczowy na tydzień przed turniejem finałowym rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski kobiet miał wydźwięk pozytywny. A z nieobecnych w Lesznie a kandydujących do składu ligowego juniorek młodszych najlepiej w rozgrywanym w tym samym terminie Pucharze Wronek wypadła Anna Matecka.
Kontakty na linii Leszno - Berlin zostały nawiązane i jest nadzieja na dłuższą współpracę "Polonii 1912" z "Rot Weiss Berliner Barchen".

PROTOKÓŁ 20.04.2013
PROTOKÓŁ 21.04.2013

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport