Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Leszczyński akcent MŚ U-18 Kręglarstwo 2017-05-24 18:06:11
Nicoletta Dudziak jedyna zawodniczka "Polonii Leszno" reprezentująca Polskę w Dettenheim podczas Mistrzostw Świata do lat 18, spisała się podczas tych Mistrzostw znakomicie.

Niki najpierw zagrała w drużynie uzyskując rezultat 565. To był drugi wynik w polskim zespole. Na pewno mogło być lepiej ale kilka błędów spowodowanych chyba rangą imprezy sprawiło, ze Dudziak uzyskała taki a nie nieco wyższy rezultat. Pozostałe Polki zagrały następująco: Julia Sidło 570, Katarzyna Mroczkiewicz 564 i Julia Brodziszewska 541. Wynik zespołu wynoszący 2240 kręgli pozwolił na zajęcie dobrej piątej lokaty. Do "brązowych" Słowenek zabrakło 41 kręgli. A złoto wywalczyły Chorwatki wyprzedzając reprezentację Niemiec.
Po starcie drużynowym awans do indywidualnych występów finałowych wywalczyły trzy nasze reprezentantki - Julia Sidło, Nicoletta Dudziak i Katarzyna Mroczkiewicz.
Kolejnym startem "polonistki" był sprint. I jak się okazało "złoty" sprint. Pisaliśmy już o tym ale warto ten piękny dzień jeszcze raz przypomnieć. Niki musiała pokonać 5 rywalek by zdobyć to najcenniejsze trofeum. Cztery gry wygrała po 2:0. Kolejno z Anamariją Grdic z Chorwacji, Kristyną Bulfanovą z Czech, Rachel Simon z Francji i Mają Nikolic z Austrii. W finale spotkały się dwie Polki: Nicoletta Dudziak i Julia Brodziszewska. Tu padł remis 1:1 ale rzuty zwycięstwa wyraźnie dla "polonistki" i złoto dla Polski wywalczyła zawodniczka z Leszna a jej koleżanka i rywalka z Wronek - srebro.
Ostatni w Mistrzostwach start Nicoletty Dudziak pozwolił jej otrzeć się o medal indywidualny. Do brązu zabrakło 2 kręgli. Ten start finałowy liczył się do dwóch klasyfikacji - indywidualnej i kombinacji (to drugie to suma wyników ze startu drużynowego i finału singla). Niki zagrała na poziomie 598 kręgli, znacznie poprawiając swój rekord życiowy. 600 było w zasięgu ręki a właśnie wynik 600 dał indywidualny brąz. Wywalczyła go zresztą Polka - Katarzyna Mroczkiewicz. Nicoletta Dudziak zajęła miejsce 4. Przed Polkami Chorwatka Matea Juricic i Niemka Samantha Jones.
Dodać jeszcze trzeba duży awans Dudziak i Mroczkiewicz w kombinacji. Polki atakowały z miejsca 16 (Dudziak) i 17 (Mroczkiewicz) a skończyły na lokatach 7 - Kasia i 8 - Niki.
Podsumowując, były to dla polskiej kadry U-18 bardzo udane Mistrzostwa Świata. Polacy, a właściwie Polki wywalczyli 4 medale, bo oprócz wspomnianego złota i srebra w sprincie oraz indywidualnego brązu był jeszcze brąz pary juniorek młodszych Sidło - Mroczkiewicz. I warto wspomnieć o wysokiej - czwartej lokacie w Pucharze Narodów czyli punktowej klasyfikacji państw.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport