Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Lajtke i Konopka liderami Grand Prix Kręglarstwo 2014-01-20 10:23:02
Joanna Lajtke i Mikołaj Konopka zwyciężyli w Pucharze Burmistrza w Gostyniu obejmując jednocześnie przodownictwo w cyklu Grand Prix Polski po 2 turniejach.

Jak zwykle cykl zawodów Grand Prix Polski na początku roku zaczyna nabierać rozpędu a zawody będą odbywać się teraz co miesiąc. Drugi turniej cyklu - po wrześniowym Pucharze Leszna - rozegrano na kręgielni w Gostyniu. Puchar Burmistrza Gostynia zgromadził na starcie 61 uczestników, w tym tylko 13 spośród 15 anonsowanych kobiet.
Barw "Polonii 1912" Leszno broniło w Gostyniu 10 zawodników. Dwoje z nich zajęło najwyższe lokaty u pań i panów.
W gronie kobiet zwycięstwo Joanny Lajtke nie podlegało dyskusji. Zawodniczka "Polonii" uzyskała najwyższy wynik eliminacji - 571 kręgli i wyprzedzała Izabelę Torkę (545) oraz Liwię Strzelczak (532) i Patrycję Poznańską (531). Z miejsc 8 i 9 awansowały do finału dwie pozostałe zawodniczki "Polonii": Anna Chwastyniak (511) i Jolanta Jaś (509). Jak widać rezultaty uzyskane przez kobiety (z wyjątkiem liderki) nie należały do imponujących.
W finale najwięcej zyskała siódma po eliminacjach Joanna Neczyńska. Zawodniczka WOZK Leszno uzyskała najwyższy rezultat gier finałowych (569) i łączny wynik 1084 pozwolił jej na zajęcie 2 miejsca w turnieju. Nieznaczny awans zanotowały Anna Chwastyniak i Jolanta Jaś, kończąc start w Pucharze Burmistrza Gostynia odpowiednio na 6 i 7 miejscu. Prowadząca po eliminacjach "polonistka" Joanna Lajtke nie dała sobie odebrać zwycięstwa w zawodach. Wynik "Lajcika" w finale to 551 a końcowe osiągnięcie 1122 kręgli i pewne pierwsze miejsce. Najniższy stopień podium dla Liwii Strzelczak z rezultatem 1080.
Wśród mężczyzn do rywalizacji przystąpiło 7 zawodników "Polonii" a do finału awansowało 4. Poza finałową "18" znaleźli się Adrian Szulc, Piotr Kieliba i Mikołaj Piosik. To na pewno niespodzianka "in minus", bo cała trójka zajmowała wysokie lokaty w Grand Prix po pierwszym turnieju a na dodatek Piosik i Kieliba przed niespełna miesiącem podczas Mistrzostw Polski na tej samej gostyńskiej kręgielni zajęli wysokie lokaty: 3 Piosik i 4 Kieliba.
Zdecydowanie najlepiej w eliminacjach spisał się Mikołaj Konopka, który z wynikiem 613 kręgli wyraźnie wyprzedzał następnych na liście: Marka Podymę (584) i Włodzimierza Dutkiewicza (582). Kolejni zawodnicy mieli do "Kreta" już 50 i więcej kręgli straty. Wśród finalistów znaleźli się jeszcze trzej zawodnicy "Polonii 1912": Michał Szulc na miejscu 8 (562), Filip Glapiak na 14 (542) i ostatni szczęśliwy czyli 18 Bartosz Włodarczyk (540).
W finale słabiej wypadł Glapiak spadając na 16 miejsce (1055). Znacznie poprawili się "Włodarz" i "Buliś". Bartosz Włodarczyk z wynikiem łącznym 1096 awansował na miejsce 9. Z kolei Michał Szulc po uzyskaniu rezultatu 1147 zakończył zawody na 4 pozycji. "Buliś" był blisko zajęcia 3 miejsca ale tę lokatę wydarł mu szalonym ostatnim torem Marcin Grzesiak. "Gruzin" wywalczył miejsce 3 z wynikiem 1191 kręgli. Wyższe lokaty przypadły najrówniej grającym zawodnikom Pucharu Gostynia. Na drugim stopniu podium stanął rutyniarz Włodzimierz Dutkiewicz z łącznym osiągnięciem 1170 (582 + 588). A zwycięstwo w sposób nie podlegający dyskusji przypadło Mikołajowi Konopce, który ponownie uzyskał najlepszy wynik, tym razem "ocierając się" o 600. Końcowy wynik Mikołaja Konopki, dający mu zwycięstwo w Pucharze Burmistrza w Gostyniu to 1210 kręgli (613 + 597).
Szkoda, że dwoje zawodników, a dokładnie 1 zawodnik i 1 zawodniczka, nie przystąpili do gier finałowych pomimo wywalczenia sobie prawa startu w finale.
Po 2 turniejach w klasyfikacji Grand Prix Polski na prowadzenie wyszli zwycięzcy z Gostynia. Wśród kobiet liderką jest Joanna Lajtke z dorobkiem 390 punktów, wyprzedzając Joannę Neczyńską (370) i Annę Chwastyniak (290). Na miejscu 8 plasuje się Jolanta Jaś, która ma punktów 190.
Liderem GP wśród mężczyzn jest Mikołaj Konopka (380 punktów). Za nim plasują się kolejni "poloniści": Michał Szulc (330) i Bartosz Włodarczyk (320). Identyczny dorobek jak "Włodarz" ma jeszcze Jarosław Bonk. Za plecami Jarka grupa jego kolegów klubowych z "Alfy Vector": Marcin Grzesiak (310), Leszek Torka (270) i Jarosław Michalak (230) a dalej znów "polonista" Piotr Kieliba (195).
Kolejny zawody Grand Prix Polski to w lutym Turniej Asów w Tomaszowie Mazowieckim. Z pewnością do walki o czołowe pozycje (zapewne tylko w tym jednym turnieju) włączą się zawodnicy "Pilicy".

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport