Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Komplet zwycięstw i komplet porażek Kręglarstwo 2018-10-29 16:30:29
W kolejnych ligowych spotkaniach trzecie zwycięstwo odniosły zawodniczki "Polonii 1912" a ich klubowi koledzy ponieśli piątą porażkę.

Weekend 27 - 28 października zaludnił tory kręglarskie. W sobotę na torach w Tarnowie Podgórnym grała Centralna Liga Juniorów. W niedzielę rozegrano mecze ligowe. Zatem kilka słów o wszystkich tych wydarzeniach.

Czarna Kula - Polonia (kobiety)

W Poznaniu spotkały się kobiece zespoły, które po 2 kolejkach miały w dorobku komplet wygranych. Był to więc mecz o samodzielne prowadzenie w tabeli ligowej. "Polonia" przystępowała do meczu mocno osłabiona - bez Kingi Konopy i Joanny Lajtke - Glapiak. Ale okazało się, że skład grający w Poznaniu po ciężkim meczu poradził sobie z rywalem.
Najlepszą zawodniczką meczu była "polonistka" Anna Chwastyniak ale pochwalić należy cały zespół za zaangażowanie, wzajemne wspieranie i większą odporność psychiczną.
W pierwszym bloku meczu po stronie "Polonii" wystąpiły Nicoletta Dudziak i Monika Leciejewska. "Niki" gra w tym sezonie dziwnie: znakomicie w turniejach i przeciętnie w lidze. W Poznaniu rywalizując z Ewą Iwicką "polonistka" przegrała pierwsze 3 sety odpowiednio 1,3 i 2 kręglami. Ostatni tor wreszcie uwolnił możliwości Nicoletty, dzięki czemu choć przegrała 1:3, to jednak zrobiła solidną "górkę" wynoszącą 22 kręgle (515:493). Inne oblicze miał drugi pojedynek. Monika Leciejewska prowadziła 2:0 z Renatą Skrzypczak z przewagą 14 kręgli gdy gospodarze zrobili zmianę. Dorota Kopańska wygrała kolejne 2 sety goniąc Leciejewską. Ale na szczęście dla "Polonii" Monia nie dała sobie odebrać zwycięstwa pokonując rywalki minimalnie 514:511 przy setach remisowych 2:2. Tak więc po pierwszych pojedynkach był remis 1:1 ze wskazaniem na "Polonię" prowadzącą 25 kręglami.
Blok drugi to znów nerwówka. Debiutująca w pełnym wymiarze w lidze Ania Łochowicz walczyła z Agatą Banaszak. Przez 3 tory lepsza była Banaszak prowadząc po tych 3 setach 3:0 z przewagą 30 kręgli. W tym samym czasie Anna Chwastyniak głównie dzięki zbiórkom wygrywała 3:0 z Julią Rzyha. Wiadomo więc już było, ze każdy z zespołów wywalczy po 1 punkcie za pojedynki. Ale komu przypadną 2 punkty za kręgle? Rozpoczynając ostanie "trzydziestki" zespół z Leszna miał 23 kręgle przewagi. I dużo i mało. Jednak w obu pojedynkach czwarte sety należały do "polonistek". Łochowicz odrobiła aż 20 kręgli do Banaszak. Chwastyniak wygrała i tego seta i wyjazdowy sukces stał się faktem. Wyniki tych pojedynków to: Banaszak - Łochowicz 3:1 i 516:506 oraz Rzyha - Chwastyniak 0:4 i 520:556
Mecz w Poznaniu wygrała "Polonia 1912" Leszno 4:2 (2091:2040) obejmując samodzielnie prowadzenie w tabeli.

Polonia  - Alfa Vector (mężczyźni)

Przez wiele ostatnich lat mecze między tymi zespołami były z gatunku mocno napiętych i decydujących o lokatach w górze tabeli. Teraz sytuacja obu zespołów jest diametralnie różna. "Poloniści" póki co walczą na razie o wygrywanie poszczególnych pojedynków. W meczu z "Alfą" wygrali 2 choć mogli i powinni wygrać 3. Ważne, że mimo porażki poprawiają się wyniki indywidualne (choć niestety nie u wszystkich zawodników).
W pierwszym bloku dobrze ostatnio grający pierwszoroczny junior młodszy Filip Łochowicz rywalizował z Jarosławem Michalakiem. Tym razem Łochowicz koszmarnie grający zbiórki został przy stanie 0:2 zmieniony przez Szymona Kaliskiego i to było dobre pociągnięcie. Kaliski odmienił losy tej potyczki wygrywając kręglami 534:522 przy remisie 2:2. W pojedynku pomiędzy Patrykiem Konarkowskim a Dawidem Strzelczakiem górą był reprezentant Alfy wygrywając 3:1 przy stosunkowo wysokich wynikach (610:587 dla "Strzały").
Najlepszy chyba pojedynek meczu stoczyli Mateusz Klecha z Leszkiem Torką. W setach było 2:2 ale w przekroju całej rywalizacji więcej kręgli zbił "Leon" pokonując Klechę wynikiem 617:597. O ile wymienione wyżej pojedynki generalnie były w miarę wyrównane, to rywalizacja pary Kamil Kozłowski - Jarosław Bonk była rywalizacją tylko z nazwy. "Koziołek" grał jak nowicjusz i przegrał gładko 0:4 tracąc do rywala ponad 90 kręgli. Wynik 487:581 mówi wszystko. Niestety, nie miał kto w tym meczu zmienić Kozłowskiego. W tej sytuacji po 4 pojedynkach było już po meczu, bo goście prowadząc 3:1 mieli aż 125 kręgli przewagi.
W następnym bloku możliwe były dwie wygrane "polonistów". Skończyło się na jednej. Patryk Wawrzyniak po fatalnym pierwszym secie w pojedynku z Tomaszem Masłowskim następnymi setami objął prowadzenie. Zmiennik Masłowskiego Marcin Grzesiak ostatnim torem wyszarpał jednak punkt dla "Alfy" wygrywając minimalnie 546:544 przy remisie 2:2. Wywalczył za to punkt następny junior młodszy gospodarzy Mateusz Kraczewski. W kolejnym w tym meczu pojedynku zagranym na 2:2 Mateusz pokonał rywala z tej samej kategorii wiekowej Jakuba Cwojdzińskiego kręglami 553:544.
Cały mecz dla gości z Tarnowa Podgórnego 6:2 (3420:3302). 118 kręgli różnicy na korzyść gości, z czego aż 94 przypadły na jeden pojedynek.
Cóż można pisać po kolejnym przegranym meczu? Ano chyba to, że są przebłyski, że kilku zawodników gra coraz wyżej, że z młodych "będą ludzie". Czekamy zatem na pierwsze punkty do tabeli i mniej nieco frajerskich porażek w pojedynkach.

Centralna Liga Juniorów - II turniej

W sobotę 27 października na kręgielni w Tarnowie Podgórnym walczyło 8 zespołów juniorskich. Ekipa "Polonii" spisała się całkiem dobrze, zajmując w stawce 3 miejsce.
Grę w "Polonii" Leszno rozpoczęła Angelika Ciszewska. Mimo nierównej gry Angelika zagrała na poziomie 559 kręgli. Szkoda toru numer 2 i ostatnich 4 rzutów w zawodach bo mogło być jeszcze lepiej ale i tak "Angie" potwierdziła swoje możliwości sportowe. Grający jako drugi Jakub Imbierowicz nie tak skuteczny jak koleżanka ale jego 517 to całkiem przyzwoity rezultat. Nie przeskoczył poziomu 500 kręgli Daniel Włodarkiewicz. Wynik 493 i w każdym elemencje (pełne, zbierane, dziury) coś do poprawienia. Jako ostatnia w "Polonii" weszła na tory Nicoletta Dudziak. Jak na liderkę ekipy przystało uzyskała najlepszy wynik w zespole 561 (czwarty wynik turnieju).
Juniorzy "Polonii 1912" Leszno z rezultatem łącznym 2129 kręgli zajęli 3 miejsce, za zespołami OSiR-u Tarnowo Podgórne (2208) i "Dziewiątki - Amiki" Wronki (2188). Przy okazji "Polonia 1912" w tabeli przesunęła się na 5 pozycję.Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport