Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Komplet punktów w meczach ligowych Kręglarstwo 2017-09-18 10:10:29
"Polonistki" u siebie a "poloniści" w dalekim Brzesku wywalczyli zwycięstwa w spotkaniach ligowych.

"Polonia" - "Tucholanka": 4:2

Meczem z "Tucholanką" rozpoczął się sezon ligowy dla żeńskiego zespołu "Polonii". Jak zwykle przed pierwszym spotkaniem sezonu trudno było o ocenę formy zawodniczek. Ale jak się okazało, mecz w Lesznie stał na dość dobrym poziomie a "polonistki" generalnie zagrały na zbliżonym pułapie wynikowym.
Pojedynek w Lesznie przyniósł zwycięstwo zawodniczkom "Polonii 1912" w stosunku 4:2 (2229:2065). Jak widać, różnica w ilości zbitych kręgli była spora ale to zasługa wysokich zwycięstw gospodyń grających w pierwszym bloku meczu. I Kinga Konopa i Joanna Lajtke nie napotkały większego oporu ze strony Izabeli Szczukowskiej i Darii Klunder i obie wygrały swoje pojedynki zdecydowanie po 4:0 w setach uzyskując łącznie 191 kręgli przewagi. Kinga wygrała kręglami z Izą 566:486 a Aśka z Darią jeszcze wyżej, bo 576:465.
O wiele więcej walki było w drugim bloku, w którym jako zwyciężczynie w pojedynkach schodziły z torów zawodniczki z Tucholi. Nicoletta Dudziak przy stoczonym na 2:2 w setach pojedynku z Dorotą Januszewską uległa rywalce kręglami 531:555 i zadecydował o tym głównie pierwszy set "Doris" zagrany na 171. Z kolei w niemal już tradycyjnej potyczce Anny Chwastyniak z Aliną Pstrąg-Wiligała padł bardzo zbliżony wynik 556:559 oraz 1:3 dla Aliny.  I obie zawodniczki "Polonii" - Nicoletta i Anna mogą sobie sporo zarzucić w grze do pełnych. No ale - pierwsze koty... Zwycięstwo ligowe cieszy.

BOSiR Brzesko - "Polonia 1912": 2:6

Męski zespół "Polonii" Leszno już zdołał się w tym sezonie sprawdzić w dwóch meczach. Do beniaminka z Brzeska jechał w roli faworyta nie zapominając jednak, że drużyna z Małopolski dysponuje dużym potencjałem.
"Polonia" ma jednak w talii dwa asy i postawa tej dwójki czyli Bartka Włodarczyka i Michała Szulca miała ogromne znaczenie. Do tego świetnie spisali się Mateusz Klecha i Patryk Konarkowski i wyjazdowa wygrana "Polonii" Leszno 6:2 (3367:3300) stała się faktem.
Bartek Włodarczyk potwierdził w Brzesku, że początek sezonu ma znakomity. Znów okazał się najlepszym zawodnikiem meczu i mimo bardzo dobrej postawy rywala - Mateusza Goździka wygrał 3:1 przy wynikach 611:581. Niestety grający pierwszy mecz po kontuzji Adrian Szulc nie dawał rady w grze z Łukaszem Łazowskim i na ostatni set zastąpił go Alan Rybiński. "Aluś" wygrał seta ale cały pojedynek "poloniści" przegrali 1:3 z dość sporą stratą (517:564).
Blok drugi to znów 1:1 w pojedynkach. Dla "Polonii" punktował Mateusz Klecha, który 4:0 ograł dwójkę rywali: Szymona Kosza i Jakuba Kuryło. I tylko w secie otwarcia "Mati" miał problemy z rywalem. Wynik w kręglach to 563:523 dla "Klechena". Co Klecha odrobił, to stracili Kamil Kozłowski i Filip Glapiak (po 60 rzutów) przegrywając 0:4 z Bartoszem Pośladkiem przy wynikach 525:572.
Po dwóch blokach stan pojedynków brzmiał 2:2 ale gospodarze z Brzeska mieli 24 kręgle przewagi. Na "Polonię" ta przewaga gospodarzom nie wystarczyła. W ostatnim bloku mieliśmy dwa diametralnie rózne pojedynki - oba zakończone sukcesem gości. Świetnie spisał się Patryk Konarkowski rywalizujący z Marcelem Kociołkiem. Pojedynek był bardzo wyrównany, obaj zawodnicy uzyskali identyczne wyniki - po 557. Ale 3 sety padły łupem "polonisty" i Patryk Konarkowski wywalczył bardzo cenny punkt. W rywalizacji Michała Szulca z Jakubem Tomczykiem nie było żadnej dyskusji. "Buliś" grał bardzo równo i nie dał szans rywalowi wygrywając gładko 4:0 i wysoko w kręglach 594:503.
Po 2 kolejkach ligowych "Polonia" ma komplet punktów i na pewno jeszcze dużą rezerwę mocy. Kolejny mecz ligowy w Lesznie 1 października z pierwszym zespołem wronieckiej "DziewiątkI - Amiki".
A wcześniej - już od najbliższej środy pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Polski czyli Puchar Leszna w licznej obsadzie. Wysokich wyników nie powinno zabraknąć. A kilkoro zawodników "Polonii" ma szanse i potencjał żeby odegrać znaczące role w tych zawodach.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport