Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Komplet ligowych punktów Kręglarstwo 2012-10-15 13:24:17
W sobotnich i niedzielnych zawodach we wszystkich ligach kręglarskich, zawodnicy i zawodniczki "Polonii 1912" Leszno wywalczyli komplet możliwych do zdobycia punktów.

Kręglarskie zmagania "polonistów" rozpoczęły sie sobotnim meczem męskiego zespołu przeciw "Sokołowi" Brzesko. W ten sam dzień w Tarnowie Podgórnym walczył zepół I ligi. A w niedzielę zawodniczki "Polonii" grały wyjazdowy mecz w Tucholi.
Faworytem sobotniego meczu superligi męskiej "Polonia" - "Sokół" był niewątpliwie zespół z Leszna. "Poloniści" odnieśli wyraźne zwycięstwo 7:1 (3296:3086) ale prócz kadrowiczów pozostali zawodnicy wypadli przeciętnie a duża różnica w kręglach na korzyść gospodarzy to efekt wysokich wygranych Mikołaja Konopki i Piotra Kieliby.
W pierwszym bloku dla "Polonii" punktowali Michał Szulc i Bartosz Włodarczyk. "Buliś" rywalizował z Mariuszem Szubą ale już od 36 rzutu do gry w "Sokole" wszedł Tomasz Soból i wygrywając tor 2 i 3 napsuł Szulcowi sporo krwi. Ostatecznie po wygraniu 4 toru Michał Szulc odniósł zwycięstwo lepszym wynikiem 536:525 przy remisowym stanie setów 2:2. Bartek Włodarczyk po 3 torach miał już zapewnioną wygraną w pojedynku z Piotrem Cichostępskim ale na ostatnim torze "Włodarz" niemal stanął. Przy niskich wynikach 517:508 (3:1) punkt przypadł "Polonii".
W drugim bloku punkt dla "Sokoła" zdobył Krzysztof Soból pokonując 4:0 (548:509) dwójkę bezbarwnie grających juniorów z Leszna - Jakuba Bergmanna i Filipa Glapiaka. Jeszcze bardziej gładko - ale w drugą stronę wyglądała wygrana Mikołaja Konopki nad Marcelem Kociołkiem i Damianem Haluchem. "Kret" chyba wraca do dyspozycji z pierwszych gier bieżącego sezonu i swój pojedynek zakończył wynikiem 592:485 przy wyniku torów 4:0.
Równie gładko z rywalem, którym był Krzysztof Szuba poradził sobie Piotr Kieliba. Piciu punktował dokładnie, jak zwykle dobrze zbierając i ze spokojem wygrał 4:0 (578:480). Oznaki powrotu do dobrej dyspozycji zaprezentował (na razie w grze do pełnych) Adrian Szulc. "Adis" po najbardziej wyrównanym pojedynku meczu, przy stanie setów 2:2 pokonał kręglami Edwarda Szubę 564:540.
Póki co "Polonia 1912" ma na koncie komplet zwycięstw ale na pewno wszystkich zawodników stać na znacznie lepszą grę.
W tę samą sobotę swój drugi turniej rozegrała Grupa "C" I ligi - tym razem w Tarnowie Podgórnym. Pierwszoligowy zespół "Polonii 1912" Leszno to na razie jeden rutyniarz - Mikołaj Piosik wspierany kręglarską młodzieżą. I to dzięki znakomitemu występowi Mikołaja Piosika "Polonia" odniosła zespołowy sukces w Tarnowie Podgórnym.
Pierwszy do gry przystąpił Łukasz Kajl. Gdyby Kajl skuteczniej zbierał, "Polonia" mogła objąć prowadzenie od początku. A tak wynik 492 był dopiero trzecim rezultatem pierwszego bloku gier.
Jako drugi do gry wyszedł Kamil Kozłowski. Mimo zbyt dużej ilości rzutów zerowych "Koza" i tak zagrał swoją "życiówkę", zbijając 534 kręgle. Ten wynik spowodował duże zagęszczenie punktowe po grze 2 zawodników.
Trzeci zawodnik "Polonii" Kacper Sobkowiak po 90 rzutach miał na koncie 378 kręgli - wynik rokujący słabe 500. Na ostatni tor wyszedł do gry Mateusz Klecha i rewelacyjnym startem na poziomie 144 kręgli (91+53) dobił wynik do 522 punktów dając nadzieję na końcowy sukces.
Ten sukces zapewnił "Polonii 1912" Mikołaj Piosik przypominając niedowiarkom, że grać potrafił i potrafi. "Mikes" uzyskał zdecydowanie najlepszy wynik na tarnowskich torach zbijając 584 kręgle (384+200) i wyprowadzając zespół z Leszna na pierwsze miejsce w drugim turnieju z wynikiem końcowym 2132 kręgli, przed "Polonią" Łaziska (2113), "Startem" Gostyń (2095) i OSiR-em Tarnowo Podgórne (2022).
Po dwóch turniejach "Polonia 1912" Leszno i "Polonia" Łaziska mają w dorobku po 7 punktów w tabeli ale drużyna z Leszna lideruje, mając na koncie więcej zbitych kręgli.
W niedzielę mecz z gatunku horror rozegrały w Tucholi zawodniczki "Polonii 1912" Leszno. Mimo wygrania 4 pojedynków "polonistki" musiały drżeć o końcowy sukces, ponieważ obie ekipy zagrały na bardzo zbliżonym pułapie. Ostatecznie 10 kręgli decydowało o wygranej zespołu z Leszna 6:2 (3053:3043).
Gdy ustalono rywalizujące pary - "Polonia" spodziewała się 3 punktów w pierwszym bloku meczu. Kinga Konopa miała wygrać z Anną Heyser a Monika Marażewska i Joanna Lajtke zdobyć punkty w konfrontacji z tucholską młodzieżą w osobach Joanny Grzegorz i Izabeli Szczukowskiej. I "Polonia" te 3 punkty wywalczyła ale w okolicznościach dalekich od zakładanych. Najłatwiej swój punkt wywalczyła Kinga Konopa choć miała teoretycznie najtrudniejszą rywalkę. Kinia jednak już doszła do siebie po kłopotach zdrowotnych i chyba też mentalnych z Augsburga. Co prawda do mistrzowskiej formy jeszcze jej trochę brakuje ale i tak uzyskała najlepszy rezultat meczu pokonując bardzo się starająca Annę Heyser 4:0 (551:525). Pojedynek Moniki Marażewskiej z Joanną Grzegorz zaczął się planowo po myśli Marażewskiej i wygrania toru po świetnych zbiórkach. Niestety na tym skończyło się granie w wykonaniu Moniki. Po 90 rzutach szansę debiutu ligowego otrzymała Dorota Kwapisz. I licząca niewiele ponad 14 lat juniorka młodsza "Polonii" na pewno swą szansę wykorzystała. Dorota zagrała bardzo spokojnie i pewnie zbijając 143 kręgle a ten wynik sprawił, że w setach zrobiło się 2:2 a "polonistki" wygrały kręglami 502:496. Niemal bliźniaczy przebieg miał pojedynek Joanny Lajtke z Izabelą Szczukowską. Pierwszy tor dla Lajtke ale dwa kolejne dla Szczukowskiej i słabej grze Lajtke zwłaszcza na 3 torze. Na szczęście ostatnie 30 rzutów to przebudzenie i popis "Lajcika" i zwycięstwo na torze 154:103. Obchodząca w dniu meczu swoje urodziny "polonistka" wyrównała sety na 2:2 ale w kręglach uzyskała dość sporą przewagę 518:490.
W drugim bloku meczu czwarty punkt dla "Polonii" wywalczyła Anna Chwastyniak. Na każdym torze Ania zagrała dokładniej niż jej rywalka Marta Nitka i w efekcie ten pojedynek zakończył się wygraną zawodniczki z Leszna 4:0 przy wynikach 537:492. W poprzednim meczu "Polonii" z "Tucholanką" w Lesznie najlepszy pojedynek z najwyższymi wynikami stoczyły Jolanta Jaś i Dorota Januszewska. Tym razem obie zagrały słabo a w tym pojedynku błędów i niedokładności lepsza okazała się Dorota Januszewska wygrywając 3:1 (495:469). W ostatniej parze rywalizację rozpoczęły Justyna Runka i Katarzyna Jańczak. Pierwszy tor wyraźnie dla zawodniczki z Tucholi, tor drugi mimo problemów z kolanem dla Kasi Jańczak. Ale w tym momencie zaszła konieczność zmiany a ból w kolanie narastał. Anna Matecka - zmienniczka Kasi Jańczak nie pokazała pełni swoich możliwości (chociaż tydzień wcześniej na młodzieżowym turnieju w Tucholi spisała się bardzo dobrze). Justyna Runka zyskała sporo dla swojej drużyny wygrywając 3:1 przy wynikach 545:476.
Po meczu dość długo trwało sprawdzanie wyników. Ale w sytuacji braku sędziego, pomimo bardzo dobrej współpracy kapitanów i opiekunów zespołów w prowadzeniu i sędziowaniu meczu, pewne rzeczy wymagały spokojnego sprawdzenia już po zakończeniu gry. Ostatecznie "Polonia" wygrała 6:2 (3053:3043) zyskując komplet 3 punktów (2 + bonus) ale tracąc Katarzynę Jańczak, dla której sezon już się chyba zakończył.

PROTOKÓŁ KOBIETY
PROTOKÓŁ MĘŻCZYŹNI

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport