Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Kolejne dobre występy młodzieży we Wronkach Kręglarstwo 2016-03-08 10:49:20
Przez 4 dni na wronieckiej kręgielni zawodnicy z kategorii młodzieżowych toczyli rywalizację w jubileuszowym XXX Pucharze Wronek.

Zawodnicy "Polonii 1912" Leszno wystartowali w tych zawodach dość szerokim składem, jak zawsze z nadzieją na kilka niezłych wyników. W zasadzie można powiedzieć, że młodzi "poloniści" nie sprawili zawodu. Jedyne rozczarowanie spotkało nas w kategorii młodzików, gdzie żaden z naszych zawodników nie awansował do finałowej "ósemki" a z pewnością gra o najwyższe lokaty była w zasięgu i Filipa Łochowicza i Mateusza Kraczewskiego.
Wśród dzieci "Polonia" wystawiła czworo najmłodszych adeptów sztuki kręglarskiej: 2 dziewczynki i 2 chłopców. W eliminacjach dziewczynek świetnie spisała się Oliwia Karwatka, która z wynikiem 329 awansowała do finału z drugiej pozycji. Weronika Gbiorczyk poza finałem i chyba z trochę zbyt niskim reultatem (273) dla zawodniczki, która już grywała na poziomie powyżej 320. Do finału chłopców nie awansowali też Krzysiu Kraczewski i Przemek Majer ale obaj pobili we Wronkjach swoje rekordy życiowe. Krzyś uzyskał wynik 290 a Przemek 282. W finale dziewczynek Oliwia Karwatka zagrała nieco słabiej (293) i z łącznym wynikiem 622 zajęła pozycję czwartą.
Wśród młodziczek na pewno zawodniczki "Polonii" Leszno były głównymi faworytkami ale w eliminacjach tylko Ania Łochowicz zagrała na oczekiwanym poziomie, prowadząc z nową "życiówką" 519. W pierwszym starcie niestety rozczarowała Angelika Ciszewska zbijając 472 kręgle, co dawało jej dopiero 6 pozycję ale ze stratą raptem 6 kręgli do lokaty 2. Miłą niespodziankę sprawiła Marika Dudzik awansując do wąskiego finału z wynikiem 452. W finale już sobie Marika nie poradziła. Wynik 406 i łączny dorobek 858 kręgli dał jej pozycję 8. W formie z eliminacji, szóste miejsce było w jej zasięgu. Angelika Ciszewska w finale zagrała już na miarę oczekiwań. Wynik finału 514 i łączny dorobek 986 kręgli wywindował "Angie" na miejsce drugie. Liderka po eliminacjach - Ania Łochowicz była we Wronkach poza zasięgiem rywalek. Po raz drugi zagrała na tym samym poziomie (znów 519) i pewne zwycięstwo przy wyniku 1038. Szkoda ostatniego toru finału w jej wykonaniu, bo wynik w granicach 530 był spokojnie do uzyskania przez Anię.
O młodzikach już wcześniej wspomniano. Startowało 3 "polonistów" ale tym razem z dość słabym skutkiem. Dominik Dykier uzyskał wynik 452 (miejsce 23), Mateusz Kraczewski 469 (pozycja 17) a Filip Łochowicz "otarł się" o finał uzyskując w eliminacjach rezultat 496 i zajmując 10 lokatę. Do finału zabrakło 3 kręgli ale też Filip w eliminacjach przespał pierwsze 2 tory i mimo świetnej postawy w drugiej fazie gry (274 kręgle) do finału ciut zabrakło.
Jedyna juniorka młodsza z Leszna Nicoletta Dudziak plasowała się po eliminacjach na miejscu drugim z wynikiem 556 przy świetnych zbiórkach. Blok finałowy z udziałem najlepszej po eliminacjach czwórki juniorek młodszych był w mojej ocenie ozdobą finałów "Pucharu Wronek". Było wiele świetnych zagrań w wykonaniu całej czwórki, było kilka zwrotów akcji, choć ostatecznie kolejność po eliminacjach nie uległa zmianie. Wygrała Sandra Szczepska przed "polonistką" Nicolettą Dudziak, Julią Brodziszewską i Joanną Pawłowską. Nicoletta Dudziak w finale zagrała na poziomie 539 (i 1095 łącznie) i szkoda zepsutego przez Nikę toru trzeciego. Mogło do końca być ciekawiej choć Sandra Szczepska była raczej poza zasięgiem.
W grupie juniorów młodszych wystartowało 3 zawodników "Polonii" ale do finału awansował tylko Mateusz Klecha, który z wynikiem 567 był liderem eliminacji. Michałowi Tomaszewskiemu uzyskany wynik 489 dał lokatę 20. Absolutny debiutant Tomek Milaszewski uzyskał rezultat 464 i zajął 27 lokatę. Debiutancką tremę było widać ale z każdym startem powinno być znacznie lepiej. W finale Mateusz Klecha mimo dobrej gry (546) spadł ostatecznie na miejsce 3 z wynikiem 1113 ulegając Bartoszowi Ruszczykowi (1115) i zwycięzcy - Jakubowi Tomczykowi (1126).
A w klasyfikacji klubowej "Poloniii 1912" przypadło drugie miejsce - za gospodarzami "Dziewiątką - Amiką" Wronki a przed BOSiR-em Brzesko.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport