Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Kinia i Buliś najlepsi w Pucharze Leszna Kręglarstwo 2016-09-19 16:43:49
XXVI Puchar Leszna przeszedł już do historii a zwycięzcami i pierwszymi liderami Grand Prix Polski zostali "poloniści" Kinga Konopa i Michał Szulc.

O wynikach eliminacji w poszczególnych dniach informowaliśmy na bieżąco na portalu "Polonii 1912" Leszno. Warto jednak przypomnieć, że jeśli chodzi o wyniki, zwłaszcza w fazie eliminacji, był to chyba najlepszy turniej cyklu Grand Prix Polski. Wyniki ponad 600 kręgli uzyskała jedna zawodniczka i siedmiu zawodników a dwóch kolejnych dotknęło tej granicy zbijając po 599 kręgli.
Wśród pań po eliminacjach prowadziły trzy zawodniczki "Polonii 1912": Joanna Lajtke z wynikiem 612 przed Kingą Konopą (591) i Anną Chwastyniak (574). Za nimi plasowały się dwie zawodniczki z rezultatami po 561: Izabela Torka i Daria Fajkus. Finał nieco poprzestawiał klasyfikację. W decydującej fazie zawodów najlepiej zaprezentowała się Kinga Konopa, bardzo zbliżając się do "sześćsetki". Do granicy 600 zabrakło niewiele ale Kinia odnotowała wynik 597 a w połączeniu z eliminacyjnym 591 dało jej to wygraną z rezultatem końcowym 1188. Słabiej w finale grająca do pełnych Joanna Lajtke musiała zadowolić się ostatecznie drugą lokatą z wynikiem 1159. A o pozycję trzecią do końca walczyła kolejna "polonistka" Anna Chwastyniak, stając ostatecznie na najniższym stopniu podium z rezultatem 1113. Miejsce czwarte po świetnym starcie w finale przypadło wychowance "Polonii" Justynie Krzyżostaniak (1111). Justyna (w "Polonii" jeszcze pod nazwiskiem Waśkowiak) po kilku latach przerwy wróciła do kręglarstwa, teraz pod szyldem "Czarnej Kuli" i na macierzystym obiekcie w Lesznie pokazała, że jej powrót do gry może być bardzo udany.
Wysokie granie zaprezentowali panowie. Przypomnieć warto najlepszych 9 wyników eliminacji. Prowadził Michał Szulc z wynikiem 652 a za jego plecami znajdowali się: Mikołaj Konopka 623, Jakub Osiewicz 622, Leszek Torka 617, Maciej Krzyżostaniak 604, Marcin Grzesiak 601, Maciej Kląskała 600 oraz Jakub Krzyżostaniak i Arkadiusz Stachecki po 599. Z wcześniej grających finalistów najlepiej zaprezentował się Stachecki uzyskując rezultat finałowy 631 i łączny dorobek 1230. Mimo tak dobrego wyniku raczej nie spodziewano się, że Arek wskoczy na podium. A jednak. Z najlepszej "czwórki" eliminacji wysoką dyspozycję utrzymali tylko "Buliś" Szulc i "Kret" Konopka. Nieoczekiwanie zdecydowanie słabiej wypadli "Ośka" Osiewicz i "Leon" Torka, którzy spadli poza podium. "Ośka" nawet wypadł z najlepszej szóstki Pucharu Leszna. A wszyscy zgromadzeni na kręgielni do końca oczekiwali, że Michał Szulc jako pierwszy w Polsce zakończy grę z wynikiem łącznym powyżej 1300 punktów. Do tego historycznego wydarzenia nie doszło ale 1298 punktów "Bulisia" i jego gra w Lesznie muszą budzić szacunek. Drugie miejsce dla Mikołaja Konopki (1242) a trzecie dla wspomnianego wcześniej Arkadiusza Stacheckiego (1230). Za zawodnikiem z Pucka uplasowała się trójka graczy "Alfy": Maciej Krzyżostaniak też ze średnią powyżej 600 z wynikiem 1209, Leszek Torka (1173) oraz Marcin Grzesiak (1171).
Z licznej grupy zawodników leszczyńskiej "Polonii" do wąskiego finału przedarł się jeszcze Patryk Konarkowski, który z miejsca 10 po eliminacjach przebił się ostatecznie na pozycję 8 z wynikiem 1138. Gospodarze korzystając z faktu, że nie zawsze wszystkie tory były obsadzone desygnowali do gry jako zawodniczki "zerowe" (a więc poza klasyfikacją) trzy juniorki młodsze: Nicolettę Dudziak, Anię Łochowicz i Angelikę Ciszewską. Cała trójka zagrała na podobnym poziomie (533, 528 i 528) czyli gdyby mogły grać w turnieju, to wszystkie by były w finale.
Do relacji dołączamy kilka zdjęć z serwisu własnego oraz "Panoramy Leszczyńskiej".

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport