Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Kinga Pijaczyńska druga w Youngster Cup w Szczecinie Szermierka 2013-05-19 08:06:56
Podopieczna Przemysława Fogta stoczyła kilka zaciętych pojedynków tego dnia przegrywając tylko jeden w finale. Pozostałe reprezentantki naszego klubu walczyły ze zmiennym szczęściem....

W kategorii dzieci ( roczniki 2000-2001) jedyna nasza zawodniczka Sandra Tulewicz wygrała cztery z sześciu pojedynków w eliminacji grupowej i pewnie awansowała do czołowej "16" by przegrać z późniejszą zwycieżczynią turnieju Hanna Dziwosz z MKS Kusy Szczecin. Ostatecznie polonistka została sklasyfikowana na 14 miejscu. W grupie młodzik startowało pięć naszych florecistek. Najlepiej w eliminacji radziła sobie Kinga Pijaczyńska , która wygrała wszystkie walki . Jagoda Dyba wygrała cztery z pięciu walk , Weronika Król i Marysia Sadowska trzy z pięciu a Patrycja Białkowska dwie z pięciu. Apetyty mieliśmy duże , ale niestety do czołowej ósemki tylko awansowała Kinga. Walki polonistek  były bardzo zacięte i zabrakło niewiele. Jagoda ukończyła zawody na 9 miejscu , Weronika na 11 , Marysia na 12 a Patrycja na 14 pozycji. Kinga w ćwierćfinale pokonała Zofię Hałaburdę ( AZS AWF POZNAŃ) 5:4 a w półfinale Tine Wenzke (SFV 1990 OSCHATZ) 10:8. W finale Kinga musiała uznać wyższość Renaty Tomczak przegrywając pojedynek 4:10. GRATULUJEMY !

Sekcja szermierki

Polonia 1912 Leszno
Siedziba Klubu
ul. Opalińskich 54
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport