Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Kinga Konopa niepodzielnie włada we Wronkach Kręglarstwo 2018-04-20 16:15:06
Choć Puchar Rzemiosła we Wronkach - czwarty turniej cyklu Grand Prix Polski rozegrany został przed miesiącem, to zwyciężczyni zawodów - Kinga Konopa doczekała się w kwietniu sympatycznego sukcesu związanego z wronieckim triumfem na torach.

Najpierw jednak krótkie przypomnienie i podsumowanie tego, co się w Pucharze Rzemiosła wydarzyło. Zawodniczka "Polonii 1912" Leszno zwyciężyła w cuglach. Dość powiedzieć, że resztę zawodniczek walczących zaciekle o pozostałe miejsca na podium wyprzedziła o około 100 kręgli. Dodatkowo Kinia poprawiła swój własny żeński rekord kręgielni, który od 18 marca tego roku wynosi 626 "kołków". Powtórzył się zatem scenariusz z roku 2017.
Już po eliminacjach było wiadomo, że Kingi nikt we Wronkach nie będzie w stanie zatrzymać. 617 w eliminacjach i przewaga 35 i 37 kręgli nad kolejną dwójką: Iza Torka 582 i Patrycja Grzelak 580. Reszta peletonu daleko w tyle.
Finał tylko potwierdził absolutną dominację Konopy. Wspomniane już 626, łączny wynik 1243 i wygrana z miażdżącą przewagą. Nie można jednak powiedzieć, że nie było walki we Wronkach. Była i to szalenie zacięta o pozostałe dwa miejsca na podium turnieju a kilka zawodniczek zagrało w finale 580 i więcej kręgli. Ostatecznie na podium stanęły Patrycja Grzelak i Aleksandra Bonk - obie z wynikami 1144. A tuż za podium Joanna Lajtke - 1143 i Barbara Gandecka - 1142.
Pozostałe dwie "polonistki" Monika Leciejewska i Anna Chwastyniak tym razem poza finałem: Monia na miejscu 14 (546) a Ania na 16 (541).
Co ciekawe, Kinga mimo 2 zwycięstw turniejowych i jednej lokaty numer 2, może nie wygrać cyklu. Nieobecność w Tomaszowie daje znać o sobie. Cyklowi lideruje dość równo punktująca Basia Gandecka z dorobkiem 690 punktów. Kinga traci równe 100 punktów GP. Teoretycznie jest to odrobienia, co pokazał przed rokiem Michał Szulc, tyle że konkurencja u pań jest jednak mniejsza niż u panów. O podium cyklu walczą jeszcze dwie "polonistki": Joanna Lajtke aktualnie na 3 miejscu (560) i Anna Chwastyniak zajmująca lokatę 4-5 z wynikiem 520.
U panów nie ma tym razem akcentów leszczyńskich. We Wronkach najlepiej z "polonistów" spisał się Mateusz Klecha, zajmując 13 lokatę z dorobkiem łącznym 1124, tuż przed kolegą klubowym Kamilem Kozłowskim (1121). Startował jeszcze Filip Glapiak zajmując miejsce 21 z wynikiem 560. Do awansu do wąskiego finału potrzebny był wynik co najmniej 570 kręgli.
Wygrał kręglarski globtroter Piotr Kieliba, który jeszcze w ubiegłym sezonie grał w barwach "Polonii 1912" Leszno. Piciu zbił łącznie 1264 kręgle i wyprzedził Leszka Torkę (1240) i Jakuba Osiewicza (1214).
Jak widać po wynikach panów, zwyciężczyni wśród kobiet Kinga Konopa miała w sumie drugi wynik całego turnieju - bez podziału na płeć.
Po czterech turniejach u panów prowadzi Piotr Kieliba (670), wyprzedzając Leszka Torkę (650) oraz Jakuba Osiewicza i Marcina Grzesiaka - obaj po 590 punktów.
A wracając do Kingi Konopy i pokłosia wygranej we Wronkach - Kinga wygrała organizowany co miesiąc przez portal "leszczyński sport" internetowy plebiscyt na sportowca miesiąca marca. Administratorzy portalu co miesiąc nominują trójkę zawodników do internetowego głosowania i tą drogą Kinga zyskała kolejny laur do swojej bogatej kolekcji osiągnięć kręglarskich.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport