Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Kinga i Mikołaj zwycięzcami cyklu Grand Prix Polski 2015/2016 Kręglarstwo 2016-05-09 14:15:50
Turniejem o Puchar Alfy w Tarnowie Podgórnym zakończyła się edycja cyklu Grand Prix Polski w sezonie 2015/2016. Triumfatorami zmagań w 5 turniejach zostali kręglarze "Polonii 1912" Leszno - Kinga Konopa u pań i Mikołaj Konopka u panów.

Sytuacja w klasyfikacji po 4 turniejach była klarowna u panów i mocno zagmatwana u pań. Wśród panów Mikołaj Konopka miał 160 punktów przewagi nad Marcinem Grzesiakiem i tylko jakiś nieprawdopodobny zbieg okoliczności mógł pozbawić "Kreta" wygranej. U pań realne szanse na końcowy triumf miało 5 zawodniczek, w tym trzy "polonistki": Joanna Lajtke, Kinga Konopa i Anna Chwastyniak a liderowała przed turniejem w Tarnowie Podgórnym zawodniczka "Alfy" Liwia Strzelczak.
Długo zanosiło się też na ostateczny triumf Liwii Strzelczak - wiceliderki po eliminacjach "Pucharu Alfy". Wyżej od Liwii w fazie eliminacyjnej zagrała tylko Beata Włodarczyk. Z kolei bezpośrednio za Strzelczak plasowała się Anna Chwastyniak a pozostałe zawodniczki "Polonii" Leszno - Lajtke i Konopa mieściły się w grupie zawodniczek z lokat 5-8 z realnymi szansami walki o podium turnieju.
W finale najlepiej spisała się Beata Włodarczyk, jako jedyna uzyskując wynik powyżej 600 punktów (dokładnie 609). Łączny rezultat Beci to 1205 i wyraźne zwycięstwo w Pucharze Alfy. Ale Beata nie miała szans na wygraną w Grand Prix, choć trzeba przyznać, że odniosła indywidualne zwycięstwa w trzech turniejach, w których grała. Ciekawiej w kontekście całego cyklu Grand Prix było za jej plecami. Z grupy kandydatek do ostatecznej wygranej najlepiej spisała się Kinga Konopa zajmując w Tarnowie drugie miejsce (wynik 1117). Trzecia w Pucharze Alfy była Joanna Neczyńska (1116) ale bez szans na podium Grand Prix.
Dzięki rezultatom z całego cyklu 5 turniejów zaliczanych do Grand Prix Polski, na podium tej imprezy stanęły: 1. Kinga Konopa z dorobkiem 770 punktów GPP; 2. Liwia Strzelczak (760); 3. Anna Chwastyniak (750). Ale chyba warto dodać, że jeszcze dwie zawodniczki były bardzo blisko podium - Joanna Lajtke z dorobkiem 740 punktów i Izabela Torka, która tych punktów zgromadziła 720.
Jak wcześniej wspomniano, u panów królem polowania został Mikołaj Konopka ale szanse na podium miało kilku zawodników, chociaż trudno było przypuszczać, by ktoś z drugiej pozycji zrzucił Marcina Grzesiaka.
A w Pucharze Alfy najlepiej spisał się Konrad Mocarski. "Mocar" wynikiem eliminacyjnym 626 dość daleko odskoczył najgroźniejszym konkurentom. I choć w finale już nie był tak skuteczny, to i tak zwyciężył w Tarnowie Podgórnym zbijając łącznie 1197 kręgli. Dwie pozostałe lokaty na podium Pucharu Alfy przypadły kręglarzom "Polonii 1912" Leszno: Michałowi Szulcowi (1178) i Piotrowi Kielibie (1169).
Trzeba przyznać, że wszyscy zawodnicy "Polonii" Leszno, którzy wystartowali w Tarnowie Podgórnym spisali się bardzo dobrze, awansując w komplecie do wąskiego finału. W grupie pań zwyciężyła Beata Włodarczyk, druga była Kinga Konopa, czwarta Anna Chwastyniak a ósma Joanna Lajtke. Wśród panów poza drugim Michałem Szulcem i trzecim Piotrem Kielibą zagrali jeszcze Mikołąj Konopka (miejsce 6), Adrian Szulc (9) i Filip Glapiak (11).
A w męskiej klasyfikacji cyklu Grand Prix 2015/2016 podium obsadzili: 1. Mikołaj Konopka (930 pkt GPP); 2. Marcin Grzesiak (790); 3. Leszek Torka (665).

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport