Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Kinga i Mikołaj zwiększają przewagę w Grand Prix Polski Kręglarstwo 2016-02-15 16:37:42
Po Turnieju Asów rozegranym w Tomaszowie Mazowieckim swoje przodujące pozycje w klasyfikacji łącznej Grand Prix Polski umocnili zawodnicy "Polonii 1912" Leszno: Kinga Konopa i Mikołaj Konopka.

W Turnieju Asów wystąpiło dziewięcioro zawodników "Polonii" - 4 panie i 5 panów. W głównych rolach pokazało się troje z nich.
W fazie eliminacyjnej wśród kobiet nieźle zaprezentowały się Kinga Konopa i Joanna Lajtke zajmując po pierwszym dniu 6 i 7 lokatę. Miejsca niby odległe ale dystans punktowy do zawodniczek z wyższych pozycji nie był zbyt duży. Pozostałe dwie "polonistki" czyli Anna Chwastyniak i Monika Leciejewska znalazły się w dość licznej grupie zawodniczek i zawodników, którzy sobie na tomaszowskiej kręgielni nie radzili. Ania i Monia znalazły się poza wąskim finałem zawodów.
Dzień finałów znów przyniósł kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Liderki po eliminacjach: Liwia Strzelczak i Maja Olszewska znacznie obniżyły loty. Kilka innych finalistek także formą nie błysnęło. Z kolei relatywnie dobre występy pozwoliły na znaczny awans obu zawodniczkom "Polonii" Leszno. Joanna Lajtke awansowała ostatecznie z 7 miejsca na najniższy stopień podium. Kinga Konopa do końca walczyła o zwycięstwo z Martą Miarką ale ostatecznie stanęła na stopniu podium oznaczonym cyfrą "2". A wygrała, chyba jednak nieco niespodziewanie, Marta Miarka z Tomaszowa, reprezentująca Okręg Centralny.
Wyniki czołowej kobiecej trójki Turnieju Asów: 1. Marta Miarka (1081); 2. Kinga Konopa (1070); 3. Joanna Lajtke (1067). I tu mała statystyka: Asia Lajtke miała najlepsze zbiórki z wszystkich zawodniczek i najmniej rzutów zerowych ale niestety najsłabsze pełne z całej dwunastki finalistek.
Swój start w Turnieju Asów spośród piątki "polonistów" nie najlepiej będą wspominać Piotr Kieliba a zwłaszcza Filip Glapiak. "Piciowi" do finału zabrakło 6 kręgli przy kiepskiej grze do pełnych. Filip grał kompletnie pogubiony. Plusy z kolei to awans do ścisłego finału trójki zawodników z Leszna: Mikołaja Konopki (5 po eliminacjach), Bartosza Włodarczyka (8) i Adriana Szulca (10). Liderował Dawid Strzelczak - jedyny zawodnik eliminacji z wynikiem powyżej 600 kręgli (607).
W finale błysnął Mikołaj Konopka. On jako jedyny finalista przekroczył 600, zbijając 603 kręgle i to dało mu sukces w Turnieju Asów z niewielką przewagą nad kolegami i rywalami z miejsc 2 i 3 na podium. Nieco swoje lokaty po eliminacjach pogorszyli Bartek Włodarczyk i Adrian Szulc. "Włodarz" uplasował się ostatecznie na pozycji 10 z wynikiem 1106 a "Adis" był 12 z dorobkiem 1093.
Jak wspomniano wcześniej, trójkę na podium dzieliły niewielkie różnice w wynikach końcowych. I tak zwycięzca Mikołaj Konopka osiągnął rezultat 1174. Dawid Strzelczak miał rezultat 1172 a Tadeusz Śliwiński 1170. Czyli było gęsto.
Po rozegraniu trzech zawodów cyklu Grand Prix Polski 2015/2016 sytuacja w obu klasyfikacjach: żeńskiej i męskiej jest korzystna dla kręglarzy "Polonii 1912" Leszno.
Wśród kobiet prowadzi Kinga Konopa z wynikiem 550 punktów. Za Kinią plasuje się Joanna Lajtke mająca punktów 490 a po 470 pukntów mają koleżanki klubowe z "Alfy": Iza Torka i Liwia Strzelczak. Na pozycję szóstą (390) spadła Anna Chwastyniak ale strata nie przekreśla walki o podium cyklu.
Liderem grupy męskiej jest Mikołaj Konopka. "Kret" w 3 turniejach zgromadził 580 punktów i o 90 punktów wyprzedza Włodka Dutkiewicza (490). Trzeci jest "Gruzin" Grzesiak (470) a kolejne lokaty zajmują "poloniści": Bartek Włodarczyk (390) i Adrian Szulc (380). Identycznym jak "Adis" dorobkiem punktów Grand Prix legitymuje się Dawid Strzelczak.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport