Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Juniorzy z medalami w konkurencjach szybkich Kręglarstwo 2018-11-19 17:18:02
Na kręgielni w Lesznie rozegrano Mistrzostwa Polski juniorów w tandemach mieszanych i sprintach.

Jak to zawsze w sprintach i tandemach bywa, rozstrzygnięć uznawanych za nieco nieoczekiwane było w każdej fazie kilka. Ale podział medali raczej niespodzianką nie jest.
Po drodze do tych medali oglądaliśmy sporo ciekawych pojedynków ze zwrotami akcji. Jako pierwsze rywalizowały tandemy mieszane. "Polonia" Leszno miała tylko jeden tandem. Mateusz Klecha grający z Weroniką Torką z "Alfy Vector" Tarnowo Podgórne na pewno zaliczali się do grona faworytów Mistrzostw i do strefy medalowej się przedostali. Najpierw uporali się 2:0 z tandemem Angelika Wojtaszek i Damian Czernecki. W ćwierćfinale po rzutach zwycięstwa wyeliminowali tandem Joanna Pawłowska i Szymon Klimek a w półfinale ulegli 0:2 tandemowi Julia Sidło i Mateusz Goździk. Jak z tego widać, z sześciorga rywali "naszego" tandemu aż pięcioro reprezentowało "Pilicę" Tomaszów Mazowiecki.
Odpadnięcie w półfinale oznaczało dla Weroniki i Mateusza wywalczenie medalu brązowego, jako że od tego sezonu nie ma już pojedynku o trzecie miejsce ("małego finału").
W pojedynku o złoty medal tandem z Wronek - Patrycja Grzelak i Bartosz Ruszczyk po bardzo wyrównanym boju pokonał tomaszowskiego miksta Julia Sidło i Mateusz Goździk. A drugi brąz, wraz z tandemem Torka/Klecha wywalczyli Małgorzata Kurcok i Krzysztof Bacza z "Polonii" Łaziska Górne.
Tandemy zakończyły swoje zmagania w sobotę ale nie był to jeszcze koniec zmagań tego pierwszego dnia Mistrzostw. Pierwsze dwie rundy sprintów rozegrali jeszcze juniorzy a wśród nich dwaj "poloniści": Mateusz Klecha i Szymon Kaliski. Kaliski zaczął grę od pierwszej rundy, w której po ciężkim boju i wyniku 1:1 pokonał Łukasza Kasprzaka z "Alfy" po dwóch seriach rzutów zwycięstwa. W kolejnej rundzie Szymek uporał się 2:0 z Patrykiem Lukaszewskim z gostyńskiego "Startu". Mateusz Klecha mający w drabince turniejowej numer 1, wynikiem 2:0 wyeliminował innego zawodnika z Gostynia - Adriana Zagatę.
W niedzielę, w dalszej fazie gier Mateusz Klecha przegrał z Szymonem Klimkiem z "Pilicy" 0:2, przegrywając oba tory różnicą 1 kręgla. Za to Szymon Kaliski znów po trudnym pojedynku triumfował rzutami zwycięstwa nad Gracjanem Machajem z Wronek i tym samym zapewnił sobie już medal brązowy. Jednak apetyty rosną a Szymon miał ogromne szanse na awans do finału, jednak w półfinale po rzutach zwycięstwa uległ Jędrzejowi Michalakowi ze "Startu". Drugi półfinał, w którym spotkali się Szymon Klimek i Mateusz Radzi także rozstrzygnęły rzuty zwycięstwa. A w finałowym pojedynku Jędrzej Michalak pokonał 2:0 Szymona Klimka. Złoto zatem dla "Startu", srebro dla "Pilicy" a brązowe krążki dla "Polonii 1912" i "Dziewiątki - Amica".
Sprinterską rywalizację juniorek rozstrzygnęła na swoja korzyść Julia Brodziszewska z Wronek pokonując w meczu o złoto Angelikę Wojtaszek z Tomaszowa. Medale brązowe dla dwójki zawodniczek "Alfy Vector" - Weroniki Torki i Aleksandry Bonk.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport