Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu

 
Juniorzy młodsi walczyli drużynowo Kręglarstwo 2013-06-03 09:21:06
W Tarnowie Podgórnym rozegrano turniej o Drużynowe Mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Juniorki młodsze "Polonii 1912" Leszno wywalczyły tylko medal brązowy.

Turniej juniorek i juniorów młodszych rozegrany w Tarnowie Podgórnym stał pod znakiem przeciętnych rezultatów i drobiazgowego sędziowania.
Oba zespoły "Polonii 1912" zaprezentowały się niestety bez polotu, z jednym chlubnym wyjątkiem jakim był start Doroty Kwapisz.
Mistrzowskie zmagania rozpoczęły juniorki młodsze w ilości trzech zespołów i właściwie złoto mogła wywalczyć każda z drużyn. Dobre otwarcie dla "Polonii 1912" miała dać Anna Matecka ale niestety o jej grze w Tarnowie trzeba jak najszybciej zapomnieć. Wynik 464 przy 1/3 spudłowanych rzutów do zbieranych od razu postawił koleżanki klubowe w trudnej sytuacji. Grające w kolejnym wejściu Natalia Włodarczyk i Jolanta Stępczak wypadły lepiej od koleżanki klubowej zbijając 495 (Jola) i 490 (Natalia) kręgli ale to znów było zbyt mało w wyniku a zbyt dużo w ilości rzutów zerowych. Jako ostatnia na tory weszła Dorota Kwapisz i w dniu swoich 15 urodzin zagrała najlepiej z wszystkich uczestniczek Mistrzostw. Wynik Doroty to 540 kręgle i do końca walka o medal srebrny dla "Polonii 1912". Niestety Dorota mimo świetnej gry tylko zrównała "Polonię" punktami z "Alfą Vector" ale gorsze zbiórki "polonistek" sprawiły, że bardziej szlachetny krążek przypadł zawodniczkom z Tarnowa Podgórnego. Złoto dla bardzo równo jako zespół grających zawodniczek "Tucholanki" Tuchola z wynikiem 2055. "Alfa" i "Polonia" zbiły po 1989 kręgli ale zbiórkami walkę o srebro wygrała "Alfa".
Nie po raz pierwszy okazało się, że w zawodach kręglarskich nie ma rzutów bez znaczenia. Każda "dziura" albo rzut oddany bez przygotowania mają swoją wagę. I o tym boleśnie przekonały się juniorki młodsze "Polonii 1912".
O tytuł wśród juniorów młodszych walczyło 7 zespołów a wśród nich "Polonia 1912" z nadziejami na jakis krążek. Nadzieje niestety nie przełożyły się na medal trochę z winy samych zawodników a trochę dzięki "aptekarskiej" pracy sędziego zawodów.
Pierwszym z "polonistów" był Mateusz Klecha. Może i młody "Klechen" popełnia błędy techniczne (jak chyba większość zawodników) ale skutecznie kartkowany przez sędziego Ryszarda Bonka zakończył start z wynikiem tylko 480 kręgli, choć mógł mieć rezultat znacznie powyżej 500. Tobiasz Jagodzik nie poprawił wyniku kolegi klubowego - rezultat jedynie 478 sprawił, że rywale mimo niezbyt frapujących osiągnięć oddalili sie od drużyny "Polonii". Do poziomu poprzedników dostroił się Łukasz Kajl. Końcowy wynik 486 i porównywalna z kolegami ilość rzutów zerowych chluby mu niestety nie mogły przynieść. Także Kamil Kozłowski, choć najlepszy w zespole "Polonii 1912", wypadł niewiele lepiej od kolegów klubowych, zbijając 503 kręgle. 
Łączny wynik "polonistów" wynoszący 1947 kręgli dał juniorom młodszym z Leszna zaledwie 6 miejsce. Złoty medal wywalczyła "Dziewiątka - Amica" Wronki z wynikiem 2034, srebro dla "Pilicy" Tomaszów (2008) a brąz dla gostyńskiego "Startu" (2000). No cóż, wyniki nie powalają ale medale zostają.
Pierwszy raz od dawna zdarzyło się, że z mistrzowskich zespołów juniorki młodsze uzyskały lepsze rezultaty od juniorów młodszych. W Tarnowie Podgórnym zawodniczki z Tucholi zbiły 2055 kręgli a zawodnicy z Wronek 2034. Indywidualnie najlepiej sprawiła się Dorota Kwapisz z Leszna z wynikiem 540 kręgli. Najlepszy junior młodszy - Marek Gierszewski z Tucholi osiagnął rezultat 528.
I na zakończenie rezultaty uzyskane w Tarnowie Podgórnym przez uczestniczki i uczestników Mistrzostw Świata U-18 rozegranych niedawno w Zalaegerszeg. Dorota Kwapisz - 540, Aleksandra Bonk - 524, Weronika Torka - 500 i Natalia Włodarczyk - 490. Karol Sellmann - 517, Kornel Ratajczak - 514, Kamil Kozłowski - 503 i Paweł Osiński - 502. Pozostali uczestnicy Mistrzostw Świata, czyli Patrycja Poznańska i Dawid Kupiec w Tarnowie nie grali. 

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport