Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Juniorska młodzież w złotach i srebrach Mistrzostw Polski U-18 i U-23 Kręglarstwo 2018-04-16 16:41:35
W Mistrzostwach Polski juniorów młodszych oraz Mistrzostwach Polski juniorów młodzież "Polonii 1912" Leszno upodobała sobie medale w kolorach złotym i srebrnym.

Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych juniorów młodszych oraz juniorów rozegrane zostały w odstępie tygodnia. Młodsza grupa - do lat 18 rywalizowała na kręgielni w Tucholi. Starsi - kategoria U-23 - rozgrywała swój czempionat w dalekim Brzesku. Juniorzy młodsi z Leszna wywalczyli 4 medale Mistrzostw Polski U-18: 1 złoty i 3 srebrne. Dorobek juniorów (U-23) to po jednym krążku w kolorze złota i srebra.

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych (U-18) - Tuchola: 6 - 8 kwietnia 2018.

Na te zawody "Polonia" desygnowała 5 juniorek młodszych i 1 juniora młodszego. Nadzieje medalowe wiązaliśmy przede wszystkim z trójką juniorek młodszych: Nicoletta Dudziak, Angelika Ciszewska i Anna Łochowicz. Dziewczyny nie sprawiły zawodu. Najpierw "do boju" przystąpiła para Dudziak - Ciszewska. "Niki" od początku narzuciła wysoki poziom, kończąc start z wynikiem 584. Angela po świetnym początku zaliczyła wpadkę na zbiórkach toru trzeciego ale pozbierała się i ukończyła grę z wynikiem 523. Wynik pary 1107, z którym "polonistki" objęły prowadzenie gwarantował medal. Tylko jaki? Okazało się, że srebrny bo para "Pilicy" Tomaszów - Julia Sidło i Joanna Pawłowska zbiły o 1 kręgiel więcej (1108). "Brązowa" para z Wronek zbiła 1064 kręgle. Druga para "Polonii": Anna Łochowicz z Marceliną Stróżyńską z wynikiem 976 na 9 miejscu ale Ania zbijając 529 kręgli pewnie awansowała do finału indywidualnego. Indywidualnie startowała też absolutna debiutantka Julia Zalesińska i był to debiut bardzo przyzwoity. Wynik 494 pozwolił jej także wywalczyć awans do wąskiego finału.
Podsumowując rezultaty zawodniczek zgłoszonych jako drużyna, "Polonia" Leszno w składzie: Dudziak, Ciszewska, Łochowicz i Stróżyńska z wynikiem 2083 wywalczyła medal srebrny.
Gorzej poszło jedynakowi Jakubowi Imbierowiczowi. Kuba, choć już w sezonie miał kilka niezłych startów, w Tucholi był kompletnie pogubiony a wynik 441 jest daleki od jego rekordu życiowego.
Drugiego dnia najpierw startowały tandemy. Występ naszego tandemu debiutantów: Julia Zalesińska i Jakub Imbierowicz nie był zły ale zabrakło kilku "fajerwerków" a rezultat końcowy 242 dał 13 lokatę. Przy odrobinie szczęścia można było nawet powalczyć o lokaty 7-8. Ale na gdybaniu zakończmy.
Turniej sprintów juniorów młodszych to 2 pojedynki Jakuba Imbierowicza. W pierwszej rundzie Jakub pokonał 2:0 Bartosza Grzonę z Tucholi. W drugiej po rzutach zwycięstwa przegrał z jednym z faworytów - Jakubem Cwojdzińskim. Niespodzianka wisiała w powietrzu.
Do turnieju sprinterek mogła "Polonia" wystawić 3 zawodniczki. Wystawiła Anię Łochowicz, Nicolettę Dudziak i Angelikę Ciszewską, tyle że drabinka turniejowa bardzo nas rozczarowała bo w pierwszej rundzie Angelika z Anią grały przeciwko sobie a zwyciężczyni tego pojedynku trafiała na Nicolettę jeśli "Niki" wywalczy awans w pojedynku z Jagodą Dziamską. Dudziak wygrała 2:0 i czekała na zwyciężczynię "siostrzanej" rywalizacji koleżanek klubowych. A tam po rzutach zwycięstwa awansowała Ciszewska. Kolejny wewnątrzklubowy pojedynek: Ciszewska vs Dudziak i znów 1:1. I kolejne rzuty zwycięstwa dla Ciszewskiej. Nawiasem mówiąc chyba dobrze się stało, bo Dudziak walczyła też z przeziębieniem. A "Ciszka" w półfinałowej "czwórce" znalazła się w towarzystwie 3 rywalek z "Pilicy". Półfinał Ciszewskiej ze swoją imienniczką Wojtaszek to chyba najlepszy występ "polonistki" w tych sprintach. Pewne 2:0 i awans do finału z Julią Sidło. A tam wypróbowany już scenariusz. Pierwszy tor dla Ciszewskiej, drugi dla Sidło i potrzebne rzuty zwycięstwa. Zaczyna Ciszewska - 8, Sidło - 7. "Ciszka" - 7 i Sidło też 7. Ostatnie rzuty i znów obie zbijają po 7 - koniec: 22:21 dla Angeliki Ciszewskiej i wybuch radości. Mamy złoto. I warto też dodać, że "złota" Angelika Ciszewska dwukrotnie grała wyniki powyżej 100 a konkretnie 107 i 106.
Niedzielne finały indywidualne przyniosły "Polonii" znów dobre chwile. Najpierw Julia Zalesińska choć nie poprawiła 19 lokaty z eliminacji, pokazała że może niebawem zajmować znacznie wyższe lokaty. Z kolei w najciekawszym pod względem poziomu bloku finałowym zawodniczek z miejsc 7 - 12 po eliminacjach bardzo dobrze spisały się Angelika Ciszewska i Anna Łochowicz. Angela z wynikiem finału 561 i łącznym 1084 awansowała z lokaty 11 na miejsce 5. Ania Łochowicz zbiła 533 kręgle i wynik 1062 oznaczał utrzymanie pozycji 8. A na fotel liderki wysforowała się Nikola Kobiór z Łazisk z wynikiem 1112 przy finałowym 582. Nawiasem mówiąc, ten blok gier był kilkakrotnie przerywany z przyczyn technicznych i trwał blisko 1,5 godziny. Ostatni blok finalistek, decydujący o rozdziale medali przyniósł ogromne emocje choć na nie najwyższym poziomie. O złoto walczyły liderki eliminacji: Julia Sidło (586) i Nicoletta Dudziak (584), mając jednak gdzieś w głowach finałowy i łączny rezultat Kobiór. Walka o złoto była szalenie zacięta. Nicoletta Dudziak po 60 rzutach była na prowadzeniu z niewielką przewagą. Tor trzeci przyniósł liderowanie Julii Sidło. Wreszcie tor ostatni to pogoń Dudziak. Kilka rzutów przed końcem "polonistka" wysunęła się na prowadzenie ale jej ostatnie kiepskie rozbicie w 117 rzucie oraz "cała" Sidło w 119 rzucie przesądziły sprawę na korzyść zawodniczki "Pilicy". Ostatecznie medalistki osiagnęły następujące wyniki: 1. Julia Sidło - 1124; 2. Nicoletta Dudziak - 1117 i 3. Nikola Kobiór - 1112.
Podsumowując start ekipy "Polonii" można mówić o dobrym wyniku, bo 4 medale i 37 punktów dość skromnej ekipy to naprawdę wiele. Z drugiej jednak strony do zamiany dwóch sreber na dwa złota (para i indywidualnie) było naprawdę blisko.
Na pewno klubowym liderem w kategorii U-18 jest w tej chwili "Pilica" Tomaszów Mazowiecki. Znacząco wzrosły też akcje BOSiR-u Brzesko. "Polonia 1912" Leszno trzyma się dzielnie. A w przyszłym sezonie wzmocni się ekipa juniorów młodszych po przejściu do tej kategorii Filipa Łochowicza i Mateusza Kraczewskiego - w tej chwili czołowych polskich młodzików.

Mistrzostwa Polski juniorów (U-23) - Brzesko: 14-15 kwietnia 2018

Tylko trójka juniorów reprezentowała "Polonię" Leszno na Mistrzostwach Polski U-23 w Brzesku. Realia sportowe i niestety też realia finansowe nie pozwoliły na liczniejszy udział "polonistów" w mistrzowskich zmaganiach. Ale startująca trójka: Mateusz Klecha, Kamil Kozłowski i Szymon Kaliski jechała z dużymi nadziejami na medale i dobre wyniki. Zawodu nie było choć był niewielki niedosyt.
Zaczęło się dobrze dla "polonistów". Grająca w mocnym bloku para Klecha - Kozłowski uzyskała bardzo dobry rezultat łączny 1145 (Klecha 587, Kozłowski 558). Był to drugi rezultat. Lepiej zapunktowali grający w tym samym bloku zawodnicy "Startu" Gostyń - bliźniacy Kacper i Jędrzej Michalakowie (1169 jako para przy 611 Kacpra). Tych dwóch par już nikt w Brzesku nie dogonił ale na najniższy stopień podium wskoczyła kolejna para "Startu" Gostyń: Karol Sellmann i Adrian Zagata z wynikiem 1123.
Jako ostatni na torach pojawił się grający tylko indywidualnie Szymon Kaliski. I tu możemy mówić o małym pechu, bo Szymon z wynikiem 538 zajął lokatę 17 a więc pierwszą poza finałem, do którego zabrakło mu 1 kręgla. Szkoda. Być może wpływ na to miało całodzienne czekanie i gra bez rywala, choć w towarzystwie 3 graczy "zerowych". Czy tak było? Tego się nie dowiemy. Szkoda.
W finale liczyliśmy na walkę Mateusza Klechy o medal ("Bongo" był 4 po eliminacjach) i na dobry start Kozłowskiego - 8 po eliminacjach. W obu przypadkach nie zawiedliśmy się. Kamil Kozłowski po drugim podobnym starcie (557) z wynikiem 1115 ostatecznie awansował o 1 lokatę na miejsce 7. Emocje jednak miały nadejść. Mateusz Klecha w finale grał swoje coraz bardziej zbliżając się do złota, o które ostatecznie walczył z wiceliderem eliminacji Gracjanem Machajem z Wronek. Sprawę trochę ułatwili zawodnicy "Startu" Gostyń: Kacper Michalak - lider eliminacji i Karol Sellmann mający trzeci wynik. Gostyniacy spadli za podium zajmując miejsca 4, 5 i 6 w kolejności Karol Sellmann, Jędrzej Michalak i Kacper Michalak. A Mateusz Klecha wytrzymał do końca i zdobył złoty medal z wynikiem łącznym 1151, wyprzedzając Gracjana Machaja (1148) oraz Marka Gierszewskiego (1144).
W poprzednich latach "dominatorem" kategorii U-23 był Michał Szulc. Symboliczną pałeczkę przejął po nim Mateusz Klecha. A wspomniany przed chwilą "Buliś" Michał Szulc z przytupem zakończył debiutancki sezon w słowacko - czeskiej Interlidze w zespole SKK "Starek" Trstena bijąc w ostatnim meczu rekord życiowy wynikiem 681.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport