Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Jest Mistrzostwo Polski kobiet Kręglarstwo 2019-03-18 15:39:26
"Polonia 1912" Leszno okazała się najlepszą kobiecą drużyną ligowego sezonu 2018/2019. W ostatnim meczu ligowym zespół z Leszna wygrał w Tarnowie Podgórnym.

Przed meczem z "Alfą Vector" w Tarnowie Podgórnym drużyna "Polonii" miała zapewniony już co najmniej medal srebrny. Scenariuszy na ostatnia ligową niedzielę było kilka ale najlepiej brać sprawy we własne ręce bez oglądania się na ewentualnych pomocników. A pomocnikiem w wywalczeniu przez "Polonię" tytułu mistrzowskiego mogła być drużyna "Dziewiątki-Amica" Wronki podejmująca na własnych torach wicelidera, zespół "Dębinek" Gdańsk. Jak się później okazało zespół z Wronek pokonał "Dębinki" ale ta wiadomość już nie była "polonistkom" potrzebna bowiem "Polonia" Leszno w jednym z lepszych meczy sezonu wygrała w Tarnowie Podgórnym 5:1 (2215:2040) inkasując trzy punkty.
Od kilku kolejek "Polonia" gra z trzema juniorkami młodszymi w składzie ale są to już zawodniczki ograne także w kadrze narodowej. Tym razem w pierwszym bloku na zawodniczki "Alfy" zespół z Leszna wystawił Nicolettę Dudziak i Anię Łochowicz. Pojedynki tej fazy meczu miały diametralnie różny przebieg. Nicoletta Dudziak bez najmniejszych problemów uporała się z Liwią Strzelczak. Pojedynek bez historii. Gładkie 4:0 dla zawodniczki "Polonii" Leszno. Szkoda tylko, że "Niki" tym razem jak na jej możliwości nie najlepiej zbierała ale i tak odniosła bardzo wysokie zwycięstwo 587:494 z rutynowaną zawodniczką "Alfy" uzyskując przy okazji najwyższy wynik w meczu. W drugim pojedynku punkt wywalczyła "Alfa" za sprawą Małgosi Kurcok choć nie musiało tak być. Ze strony "Polonii" zagrała Ania Łochowicz. Ania zaczęła od wygranego seta ale kolejne dwa niestety przegrała przy kiepskich zbiórkach. W ostatnim secie w "Polonii" zagrała Angelika Ciszewska. "Ciszka" wygrała tego seta doprowadzając pojedynek do stanu 2:2 ale kręgli "polonistkom" zabrakło. Wynik 522:507 dla Gosi Kurcok. Tak czy owak było jednak dobrze, bo przy stanie meczu 1:1 "Polonia" miała znaczną przewagę 78 kręgli.
Blok drugi to w zespole "Polonii" dwie rutynowane zawodniczki: Anna Chwastyniak i Kinga Konopa. I znów jak w pierwszym bloku pojedynki o różnych obliczach ale ostatecznie oba dla "Polonii". Ania Chwastyniak mimo początkowo kiepskiej gry do pełnych (ale "konkretnych" zbiórkach) wygrała dwa sety z Joanną Sadłochą uzyskując przewagę 32 kręgli. W tym momencie w zespole "Alfy" do gry weszła Izabela Torka a wiadomo, że w Tarnowie Izę stać na bardzo dobry rezultat. Jednak nic z tych rzeczy. To Ania Chwastyniak poprawiła suteczność i już po secie trzecim, bez względu na wszelkie inne rozstrzygnięcia "Polonia" miała zapewniony tytuł Drużynowego Mistrza Polski Kobiet. Ostatecznie Anna Chwastyniak wypunktowała obie rywalki z Tarnowa Podgórnego 4:0 przy dużej przewadze 565:485. Pojedynek Kingi Konopy z Martą Strzelczak był bez wątpienia najciekawszą konfrontacją tego meczu. Pierwsze dwa sety dla Marty Strzelczak ale prowadzenie zawodniczki "Alfy" 2:0 przekładało się tylko na 7 kręgli. Tor trzeci dla Konopy i to na tyle wysoko, że Kinia uzyskała przewagę w wyniku. By zdobyć punkt potrzebne było jeszcze wygranie seta i tego ostatniego seta po walce do ostatniego rzutu Kinia wygrała 149:144 a cały pojedynek 556:539 przy setach zagranych na 2:2.
Ostatni mecz sezonu, ósme zwycięstwo i 21 tytuł mistrzowski, o który nie było łatwo. Problemy Klubu na szczęście nie przełożyły się na grę zawodniczek. A i w sferze czysto sportowej kłopotów nie brakowało. W pierwszej rundzie w trzech meczach nie grała Kinga Konopa. Zaledwie dwa mecze w sezonie rozegrała Joanna Lajtke-Glapiak. Monika Leciejewska była do dyspozycji przez 6 kolejek ligowych. I Aśka i Monika mają przerwę macierzyńską. Ale są w "Polonii 1912" utalentowane juniorki młodsze. Do etatowej już od kilku lat zawodniczki jaką w drużynie jest Nicoletta Dudziak dołączyły Angelika Ciszewska i Anna Łochowicz - zawodniczki mogące rywalizować skutecznie z wieloma uznanymi rywalkami.
21 tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Kobiet w sezonie 2018/2019 dla "Polonii 1912" Leszno wywalczyły (w kolejności alfabetycznej): Anna Chwastyniak (od 3 kolejki pełniąca funkcję kapitan zespołu), Angelika Ciszewska, Nicoletta Dudziak, Kinga Konopa, Joanna Lajtke-Glapiak, Monika Leciejewska i Anna Łochowicz. Wielkie brawa dla wszystkich dziewczyn.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport