Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Jakub Fogt najlepszy w Gdańsku , piąte miejsce Filipa Starkowskiego! Szermierka 2016-09-26 21:39:23
24 września odbyła się już VII edycja "Kaszubskiej Jesieni"- turnieju w kategorii dzieci i młodzików rozgrywana w Gdańskiej Szkole Floretu. 

We wczesnych godzinach rannych swoje zmagania rozpoczęli młodzicy ( roczniki 2003-2005). Na planszach pojawiły się cztery nasze zawodniczki i jeden zawodnik. Kasia Gołembska , Klaudia Prałat , Gabrysia Miętka , Ania Starkowska i Janek Nowak bronili barw naszej sekcji. Do eliminacji bezpośredniej awansowało czworo z nich ( odpadła Kasia). W walkach o wejscie do czołowej "32" poloniści robili co mogli , jednak tylko Gabrysia wygrała swój pojedynek. Niestety po dzielnych pojedynkach ( Klaudia przegrała 11:12) nasi reprezentanci musieli pogodzić się z porażką. Warto dodać , że pierwszy raz ze starszymi o dwa lata przeciwnikami rywalizował Janek ( 2005 r) , który obecnie zajmuje wysoką piątą lokatę w rankingu PZSz ( roczniki 2005 i młodsi). Szukając pozytywów porażek dziewczyn , można zauważyć coraz większą pewność w ich poczynaniach. Przepracowane lato na obozach szermierczych oraz zbierane doświadczenie miejmy nadzieje zaowocuje w przyszłości. W gronie dzieci tylko wśród chłopców fechtowali przedstawiciele naszego klubu. Mowa o Jakubie Fogcie i Filipie Starkowskim , którzy pewnie wygrali swoje wszystkie walki w eliminacji grupowej rozstawiając się odpowiednio z 1 i 2 numerem do eliminacji bezpośredniej. Młodzi adepci leszczyńskiej szermierki pewnie awansowali do czołowej ósemki. Walki ćwierćfinałowe były dla nich bardzo zacięte i nerwowe. Do dalszej fazy zawodów awansował Jakub , który wygrał swój pojedynek (8:7). Filip mimo dobrej walki przegrał z Adamem Lizakiem ze Szczecina 6:8. Jakub w półfinale pokonał Bartosza Szczotko ( Atena Gdańsk) , a potem w finale Łukasza Tomyślaka ( Warta Muszkieterowie Poznań) 8:5 (startowało 54 florecistów). Fogt wygrywając te zawody dołączył do Janka Nowaka , Maksa Kanciego i Filipa Starkowskiego , którzy z swojej krótkiej karierze mają już turniejowe zwycięstwa.Gratulacje dla WSZYSTKICH! 

http://www.pzszerm.pl/news/8110/floretowy-turniej-dzieciecy-kaszubska-jesien-wyniki.html#top_static_site

Sekcja szermierki

Polonia 1912 Leszno
Siedziba Klubu
ul. Opalińskich 54
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport