Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Inauguracyjne derby dla Gostynia Kręglarstwo 2018-09-11 13:52:41
W pierwszej kolejce nowego sezonu ligowego mężczyzn "Start" Gostyń na własnym obiekcie pokonał "Polonię" Leszno 6:2.

Wynik meczu w Gostyniu raczej oczekiwany. Ale zanim nastąpi opis meczu, krótka wzmianka w kontekście historyczno - personalnym. W sezonie 2016/2017 trzon zespołu "Polonii 1912" stanowili Piotr Kieliba, Mikołaj Konopka, Bartek Włodarczyk, Michał i Adrian Szulcowie, Filip Glapiak i Mateusz Klecha a uzupełniali ich Patryk Konarkowski, Kamil Kozłowski czy Szymon Kaliski. W poprzednim sezonie część z tej ekipy odeszła z zespołu "Polonii 1912" z różnych przyczyn. W nowym sezonie 2018/2019 próżno większości nazwisk podstawowych do niedawna zawodników szukać w składzie "Polonii" Leszno. "Buliś" i "Kret" grają w słowackiej Trstenie. "Piciu" reprezentuje barwy "Dziewiątki" Wronki, "Adisa" nękają problemy zdrowotne. "Włodarz" i "Glapa" - używając terminologii piłkarskiej - na razie zawiesili buty na kołku. W tej sytuacji możemy w "Polonii" mówić o całkowicie nowym rozdaniu. W sezonie 2018/2019 role główne muszą przejąć ci, którzy w większości byli do tej pory uzupełnieniem liderów. A w tym nowym rozdaniu do składu ligowego weszli dwaj pierwszoroczni juniorzy młodsi: Filip Łochowicz i Mateusz Kraczewski. Obaj ograni i z sukcesami w kategoriach chłopców i młodzików ale jako juniorzy młodsi od razu rzuceni na głębokie wody.
Mecz w Gostyniu zakończył się sukcesem "Startu" 6:2 (3402:3276). I niemal cała różnica w kręglach na korzyść Gostynia to efekt gry Jakuba Osiewicza.
Ale po kolei. Blok pierwszy to 2:1 i 50 kręgli na korzyść "Startu". Pojedynek Karol Sellmann vs Mateusz Klecha to dla "Polonii" trochę niemiły efekt końcowy. Ale "Bongo" nie radził sobie przez 3 sety i dopiero na ostatnim torze pokazał duże możliwości. Jednak na ogranie "Zelusia" to było za mało i zbyt późno. Pojedynek 3:1 przy wynikach 593:548 dla Karola Sellmanna. Jeszcze wyżej dla "Startu" punktował Patryk Lukaszewski, który pokonał Kamila Kozłowskiego również 3:1 oraz 594:520. Chyba pora, by mający duże możliwości "Koziołek" ustabilizował grę na poziomie o 40- 50 kręgli wyższym niż w gostyńskich derbach. Jasnym punktem "Polonii" był w tej fazie meczu Patryk Konarkowski, który gładko uporał się z reprezentantami "Startu": Kacprem Michalakiem i Adrianem Zagatą wygrywając "na sucho" 4:0 przy wynikach 570:501. Konarkowski powinien być w nowym sezonie jednym z liderów nowej "Polonii".
Drugim zawodnikiem, na którego barkach będzie wiele w meczach "Polonii" spoczywać jest Patryk Wawrzyniak. "Wawrzol" grał w drugim bloku i 4:0 wypunktował Jędrzeja Michalaka. Jędrek stawiał większy opór niż wcześniej jego brat bliźniak ale "polonista" Wawrzyniak nie pozwolił sobie wydrzeć wygranej w żadnym z setów i w efekcie "Wawrzol" wygrał 4:0 przy wynikach 578:545. Kilka słów trzeba poświęcić kolejnemu pojedynkowi. Absolutny debiutant Filip Łochowicz w swoim pierwszym oficjalnym starcie jako junior młodszy zagrał przeciwko jednemu z najlepszych polskich kręglarzy Kubie Osiewiczowi. Oczywiście faworyt był jeden - "Ośka". I faworyt pokazał klasę uzyskując najlepszy wynik spotkania - 623 "kołki". Ale ważne, że Łochowicz nie miał splątanych nóg a zaczął nabierać ligowego doświadczenia od lekcji od znakomitego rywala. Wynik pojedynku to 4:0 dla Osiewicza przy wynikach 623:521. I ostatni pojedynek, którego "Polonia" może trochę żałować. Szymon Kaliski w remisowej 2:2 rywalizacji z Mikołajem Kosowiczem przegrał kręglami 539:546. Obaj rywale grali dobrze do pełnych i kiepsko do zbieranych. Szkoda potencjalnego punktu dla "Polonii" ale jak się ma podczas zbiórek na jednym torze 3 "marzenia", to trudno o końcowy sukces. A Szymona stać na dużo więcej niż wynik zagrany w Gostyniu. 
Reasumując, wygrana gospodarzy zasłużona. Z kolei "Polonia 1912" jako chyba w tej chwili najmłodszy zespół w lidze może kilka niespodzienek sprawić. Na pewno dwaj zawodnicy niespełna 15-letni (Łochowicz i Kraczewski) będą mieć w lidze ostry poligon i starać się o pojedyncze niespodzianki. Juniorzy Klecha i Kaliski są w stanie zrobić wysokie wyniki. Podobnie jak seniorzy Konarkowski, Wawrzyniak i Kozłowski. Z pułapem wynikowym 600 kręgli zaznajomieni są już przecież Klecha, Konarkowski i Wawrzyniak a Kozłowskiemu w najlepszych startach brakowało do "sześćsetki" zaledwie kilku "kołków". Na pewno przed męskim ligowym zespołem "Polonii" sezon trudny. Ale optymizmu nie brakuje.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport