Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Inauguracja ligi ze zmiennym szczęściem Kręglarstwo 2016-09-13 11:12:37
Inauguracja sezonu ligowego 2016/2017 przyniosła zwycięstwo zespołowi żeńskiemu i porażkę drużynie męskiej.

Oba zespoły "Polonii" rywalizowały z ekipami "Alfy Vector" Tarnowo Podgórne. Panie grały w Lesznie, panowie w Tarnowie Podgórnym.
Pierwsza kolejka ligowa zawsze stanowi wielką niewiadomą. Kto zagra? Kto jeszcze jest na wakacjach? Kto zdążył solidnie potrenować a kto gra z marszu?
W Lesznie w zespole żeńskim zabrakło Kingi Konopy, za to po przerwie macierzyńskiej wróciła do gry Monika Leciejewska. I to właśnie Monika wraz z Asią Lajtke wyszły w "Polonii" do gry w pierwszym bloku meczu mając za rywalki Liwię Strzelczak i Aleksandrę Bonk. Oba pojedynki zostały wygrane przez "polonistki" i to wygrane w kręglach wysoko. W setach zresztą też. Ale przebieg tych rywalizacji był bardzo odmienny. Zaczynająca z toru nr 1 Monika Leciejewska miała lepsze otwarcie od Liwii Strzelczak ale set drugi padł łupem zawodniczki "Alfy". Wyrównany set trzeci dla Moni ale po 3 setach przy stanie 2:1 Monika Leciejewska prowadziła różnicą zaledwie 4 kręgli (395:391) więc zanosiło się na emocje do końca. Tymczasem set ostani był odmienny od trzech poprzednich: Leciejewska odjechała Strzelczak bardzo daleko i wygrała 549:497 przy stanie setów 3:1. Inaczej było w pojedynku drugiej pary. Asia Lajtke mimo przejściowych problemów w secie drugim gładko wypunktowała Olę Bonk 4:0 z dużą różnicą w kręglach 559:493. Tak więc zawodniczki "Polonii" objęły prowadzenie 2:0 z dużą przewagą w kręglach. Grające w drugim bloku Nicoletta Dudziak i Anna Chwastyniak wchodziły na tory w mocno komfortowej sytuacji.
Nika grała przeciwko Marcie Duszyńskiej (właściwie już Marcie Strzelczak - przy okazji powodzenia na nowej drodze życia) i ten pojedynek był chyba najlepszy w całym meczu. Świetny początek najmłodszej "polonistki" w postaci wygranego seta 156:142 a także szanse na wygranie seta drugiego i trzeciego. Jednak w setach 2 i 3 końcówki należały do "Duchy", która pod koniec zbiórek zawsze robiła jakąś "całą" (albo dwie) i wygrała te sety. Ale przy stanie 2:1 dla Duszyńskiej minimalnie kręglami prowadziła Dudziak (429:427). "Polonistka" pogubiła się jednak na ostatnich pełnych i ostatecznie uległa 1:3 przy wynikach 547:570. Bardzo skutecznie zagrała Anna Chwastyniak w rywalizacji z Joanną Filip. Dwa dość wyrównane sety i dwa wyraźnie dla Ani i w rezultacie najlepszy wynik meczu. Szczególnie imponująco wypadł ostatni set w wykonaniu zawodniczki "Polonii" a całe starcie zakończyło się rezultatem 575:510 oraz 4:0 dla zawodniczki z Leszna.
W tym meczu każda z zawodniczek "Polonii" zagrała po jednym secie powyżej 150 kręgli: Leciejewska 154, Lajtke 157, Dudziak 156 i Chwastyniak 157. I każda zagrała na dobrym poziomie a cały zespół zaprezentował wyrównaną dyspozycję. W drużynie z Tarnowa Podgórnego najlepsza w tej ekipie Marta Duszyńska grała bardzo podobnie na każdym torze: 142, 143, 142 i 143.
Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla "Polonii 1912" Leszno przy wyniku w kręglach 2230:2070 i w setach 12:4.
Panowie na mecz do Tarnowa Podgórnego pojechali w osłabionym składzie, bez kontuzjowanych Bartosza Włodarczyka i Adriana Szulca i brak tych zawodników w połączeniu ze słabszą dyspozycją Michała Szulca i Piotra Kieliby sprawił, że "Polonia" uległa w Tarnowie Podgórnym 2:6 (3352:3372). No cóż, straty trzeba będzie odrabiać w kolejnych meczach.
Zaczęło się bardzo źle dla "Polonii" bowiem w pierwszym bloku meczu porażek doznali Michał Szulc i Mateusz Klecha. "Buliś" przegrał 1:3 a w kręglach 549:561 z Dawidem Strzelczakiem. Szkoda, bo Michał Szulc świetnie zaprezentował się 2 tygodnie wcześniej w Pucharze Poznania a przed tygodniem w meczu w Tarnowie z Rot Weiss Zerbst też miał wyższy wynik niż w lidze. Mateusz Klecha nie był faworytem w potyczce z Jarkiem Bonkiem i przegrał 0:4 (553:584) ale sety numer 1 i 2 były bardzo wyrównane i zakończone wygraną "Jamesa" tylko 2 i 3 kręglami.
Nastroje w "Polonii" nie poprawiły się po drugim bloku meczu. Debiutant Patryk Konarkowski nie sprostał Tomaszowi Masłowskiemu. Mimo dość wyrównanej walki, w której po 3 setach Masłowski prowadząc 2:1 miał tylko 4 kręgle przewagi, pojedynek zakończył się ostatecznie zwycięstwem zawodnika "Alfy" 3:1 przy uzyskanych rezultatach 553:532 dla Masłowskiego. Tym razem nie błysnął Piotr Kieliba przegrywając 1,5:2,5 z Marcinem Grzesiakiem. "Piter", który tydzień wcześniej uzyskał w Tarnowie wynik powyżej 600, tym razem zagrał słabiej a na dodatek zawalił jeden tor i w sumie przegrał z "Gruzinem" wyraźnie 549:594. Tak więc po rozegraniu 2 bloków "Polonia" przegrywała w Tarnowie 0:4, tracąc do gospodarzy 109 kręgli w wyniku ogólnym. Dużo ale jak pokazał przebieg ostatniego bloku jednak wcale nie aż tak dużo.
W tym ostatnim bloku Mikołąj Konopka wziął na siebie ciężar odrabiania strat i czynił to z dobrym skutkiem. "Kret" punktował wysoko Macieja Krzyżostaniaka i gospodarze na ostatni set desygnowali do gry Leszka Torkę. "Leon" choć nic wielkiego nie zagrał spisał się jednak nieco lepiej niż "Krzyżak". Konopka pokonał obu rywali zdecydowanie 610:522 a w setach 4:0. Odrobił więc aż 88 "kołków" ale do remisu w meczu trochę zabrakło. Grający w tym samym bloku Filip Glapiak także wygrał pojedynek z Piotrem Kaczmarkiem lecz zaledwie jednym kręglem 559:558 przy setach 2:2. Piotr Kaczmarek w obu przez siebie wygranych setach zagrał powyżej 150 kręgli. Szacunek dla Glapiaka, że walcząc do końca wyszarpał punkt ale do remisu zabrakło w sumie 21 kręgli.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport